Завтра 6

Його висміювали в ПСЖ, а зараз він найкращий бомбардир «Баварії». Найбільший прорив в футбольній Європі

Шупо-Мотінг цього разу спробує вибити французів з Ліги чемпіонів
Ерік Максім Шупо-Мотінг / Фото - flipboard.com

Як ви думаєте, хто найкращий бомбардир Баварії в сезоні? Цієї Баварії, яка забила вже 104 м’ячі у всіх турнірах. Мюллер? Мане? Коман? Гнабрі? Сане? Мусіала? Здається, це точно має бути хтось з цієї шістки. Але ні.

Ерік Максім Шупо-Мотінг. Автор 16 голів за мюнхенців у всіх турнірах.

• 10 у 17 матчах в Бундеслізі

• 3 в 5 матчах у Лізі чемпіонів

• 3 в 3 матчах у Кубку Німеччини

Як воно можливо, що людина, яка спровокувала найбільш вірусний мем з Кіліаном Мбаппе став якісною заміною для ультра забивного Роберта Левандовського.

І так, якщо ви не зрозуміли рядок про мем з Мбаппе, то ось ловіть відео, як Шупо-Мотінг вибив м’яч з воріт Страсбура:

Капітан збірної Камеруну народився в Гамбурзі і дебютував в Бундеслізі саме за динозаврів. Щоправда, перший гол в еліті прийшовся в період гри в оренді за Нюрнберг. Що іронічно, саме у ворота Баварії.

Та все ж найбільше Шупо-монстра знають не по Гамбургу, навіть не по його результативних сезонах у Майнці (двічі по 10 голів в кампанії) чи Шальке, і, звісно, не по року в АПЛ за Сток Сіті.

Він – той самий зайвий у зірковому складі ПСЖ.

Тоді в атаці парижан сяяли Кавані, Ді Марія, Мбаппе, Неймар, Ікарді. Власне, на полі не вистачало місця навіть їм усім. Тоді які взагалі шанси були у камерунця?

Тому за два сезони у столиці Франції у нього назбиралися всього 21 вихід у старті, 9 голів та 3 асисти. Зараз з нього швидше кепкують, коли згадують той період, який, насправді, приніс йому перші в кар’єрі трофеї.

Дійшло до того, що Томас Мюллер нещодавно заступився за свого партнера:

«Я не дуже пам’ятаю цей його період у Парижі. Але якщо над ним дійсно сміялися, то люди, які це робили, не розуміються в футболі.

Він може надзвичайно добре прикривати м'яч, завжди бачить своїх партнерів по команді, а також забиває м’ячі. Для нас це дуже важливо».

Дійсно, одне з головних умінь Шупо-Мотінга – це залишатися вмотивованим, навіть розуміючи свою роль резервіста.

Зокрема, якщо брати до уваги найкращу кампанію ПСЖ в Лізі чемпіонів, то варто й згадати, хто вийшов на заміну на 79-й хвилині чвертьфіналу з Аталантою за рахунку 0:1.

Тоді Шупо-Мотінг замінив Ікарді, віддав передгольовий пас під рівний рахунок, а потім забив сам.

І це при тому, що камерунця спочатку навіть не заявили на плей-оф. Але коронавірус, сезон продовжився, нападник погодився провести в клубі додаткові два місяці – і потрапив у Лісабон на Фінал 8.

Після того камбеку Томас Тухель, який тренував Шупо-Мотінга ще в Майнці, дав чітку характеристику своєму нападнику:

«У нього чудовий характер — найвищий рівень. Максім може вплинути на гру за хвилину. Він ніколи не втрачає надії та завжди може змінити ситуацію, виходячи з лавки».

Контракт з ПСЖ все ж добіг свого завершення. І камерунець опинився у Баварії. Тепер йому потрібно було підміняти Роберта Левандовського.

І він гідно справлявся зі своєю роллю – 24 результативні дії за два сезони. Щоб виглядало ще більш вражаюче: гол чи асист в середньому кожні 75,5 хвилин. Вражаюче.

Окрім того, був період, коли дублер змушений був стати основним. Все через травму поляка. І саме на цей відрізок припало двоматчеве протистояння з ПСЖ в чвертьфіналі Ліги чемпіонів.

Так, далі пішла колишня, а не теперішня команда Еріка Максіма. Але з трьох голів Баварії двома відзначився саме він. Що на це скажете?

Поточна ж кампанія й взагалі вже стала легендарною.

Левандовський покинув Баварію. Це те, що важко було припустити. Мюнхенці підписали на заміну Садіо Мане і Матіса Теля. Очевидно, що сенегалець не нападник, а 17-річний француз – не гравець основи.

Шупо-Мотінг через травму пропустив початок сезону – вперше з’явився у старті лише в десятому турі. І почалося.

Сім голів у семи матчах Бундесліги. Не дивно, що він визнавався і гравцем матчу, і найкращим футболістом місяця. А це, на секундочку, той самий нападник з мемів, який вибиває м’яч з воріт суперника.

Наразі у нього 16 голів у всіх турнірах, він забив у трьох останніх матчах. І, до речі, в Бундеслізі не залишилося жодної команди, котрій камерунець би не забивав. А подібне досягнення підкорилося небагатьом.

На додачу до цього, він, який в 2017 році відмовився від поїздки на Кубок африканських націй, щоб зосередитися на клубних справах (Камерун без нього виграв турнір), забив свій перший м’яч на чемпіонаті світу – у ворота Сербії.

Не зміг забити в 2010-му. Не зміг забити в 2014-му. А зараз, ще й з капітанською пов’язкою на руці йому це вдалося.

Серж Гнабрі називає його найкращим таргетменом у світі. Баварія погодилася продовжити контракт ще на рік (нікому старше 30 років у Мюнхені не продовжують більш ніж на сезон). Камерунець в свої 33 насолоджується найкращим сезоном в кар’єрі:

«Кожного разу, коли я граю, коли у мене є шанс вийти на поле, я викладаюся на 100 відсотків. Я просто хочу проявити свої якості. Завжди є люди, які тебе підтримують, є скептики, є позитив і негатив — це частина гри.

Для мене найважливіше — добре грати. Я почуваюся дуже комфортно. Я щасливий».

Наступний матч – нова зустріч зі своїм минулим. Минулим, де він був посміховиськом. Бернат, Коман, Саншеш – вони також грали pа обидва клуби. Та навряд комусь хочеться проявити себе проти ексів настільки сильно, як камерунцю.

Власне, якщо ви були достатньо уважними, то помітили, звідки взявся гол Комана в Парижі.

Шупо-Мотінг зробив ривок і отримав пас від Горецки. За ним потягнувся Серхіо Рамос (лінія захисту ПСЖ змістилася правіше), також на нього відволікся Маркіньос.

Як підсумок – скидання на Альфонсо Девіса. Маркіньос вже не встигає накрити канадця – подача. І зміщена праворуч лінія захисту парижан залишає неприкритим на дільній стійці Комана.

А ви кажете просто людина-мем, яка вибиває м’яч з чужих воріт. Ну-ну.