Вчора 11
Сьогодні 1
Завтра 1
Розгорнути Згорнути

Вражаючий успіх. Вперше в історії дві українські команди можуть кваліфікуватися в Лігу чемпіонів

Все завдяки вдалому виступу збірної у відборі на чемпіонат світу
22 грудня 2023р. 17:46
Вражаючий успіх. Вперше в історії дві українські команди можуть кваліфікуватися в Лігу чемпіонів
Фото - Robert Neumann для 5x5.org.ua

Збірна України з футзалу відібралася на чемпіонат світу-2024. Це чудова новина сама по собі. Але вдалий виступ команди Олександра Косенка у кваліфікації провокує ще одну.

Наступного сезону відразу дві команди Екстра-ліги можуть потрапити у футзальну Лігу чемпіонів. Такого не було ніколи раніше.

Як це можливо?

Може виглядати дивно, але у футзалі виступи збірної впливають на кваліфікацію клубів в ЛЧ. І два місця в Лізі чемпіонів отримують всього чотири країни.

Це асоціація, котру представляє переможець минулого сезону ЛЧ (йому дістається автоматична путівка), і ще три асоціації, які займають найвищі позиції в таблиці коефіцієнтів UEFA. І так, ця таблиця формується на основі виступів національної збірної.


В оновленому рейтингу Україна посідає п’яте місце. До дедлайну Ліги чемпіонів, який припадає на кінець квітня, підійнятися вище у нас вже не вийде, адже для цього треба проводити офіційні матчі. Ми вийшли на чемпіонат світу напряму, а тому в цей період зможемо провести хіба товариські.

Але другу позицію наразі займає росія. Вона виключена зі змагань UEFA. Якщо додати сюди те, що у Фінал чотирьох поточної Ліги чемпіонів відібралися тільки представники Португалії (1-ша в рейтингу) та Іспанії (3-тя в рейтингу), то отримуємо, що п’ята сходинка України в таблиці коефіцієнтів надає Екстра-лізі дві путівки в наступну ЛЧ.

От тільки на ній ще потрібно втриматися.

У нас офіційних матчів вже не буде. Проте є ті збірні, яким ще належить грати в плей-оф еліт-раунду відбору на чемпіонат світу. І, на жаль, деякі з них ще можуть нас дістати.

  • 5. Україна – 2056,591 бала

  • 6. Хорватія – 1976,252

  • 7. Фінляндія – 1970,212

  • 9. Польща – 1924,072

  • 13. Нідерланди – 1867,047

Бали в таблицю коефіцієнтів нараховуються за досить громіздкою формулою: Ct=Ct-1+I*F*(W-Wе)

Ct – це коефіцієнт після матчу, Ct-1 – коефіцієнт перед матчем, I – важливість матчу (для кваліфікації цей показник дорівнює 1), F – 100, W – результат матчу (1 за перемогу; 0,5 за нічию; 0 а поразку).

І ще є Wе – це очікуваний результат матчу. Перемога над суперником, що йде вище в таблиці коефіцієнтів, цінується більше, ніж перемога над слабшим опонентом.

Для цього Wе є своя формула – 1/(1+10^(-dc)/600). Тут dc – це різниця в коефіцієнтах двох команд, що беруть участь в матчі.

Так, виглядає складно (здається, так воно і є). Ось, до прикладу, формула для обчислення рейтингу Хорватії в разі перемоги над Фінляндією:

1976,252+(100*(1-(1/(1+10^(-(1976,252-1970,212)/600)))))

На щастя, Google може швидко це порахувати – 2025,672.

То чи можуть учасники плей-оф еліт-раунду обійти Україну? На жаль, так, п’ята сходинка нам ще не гарантована. Але, на щастя, й не гарантована її втрата.

Наразі ще не сформовані пари плей-оф. Жеребкування відбудеться 25 грудня. І нам треба вболівати за розподіл Нідерланди – Хорватія і Фінляндія – Польща.

В цьому випадку жодна зі збірних не зможе обійти Україну. Навіть в разі перемоги в обидвох матчах. Інші варіанти жеребкування залишають нашим конкурентам шанси.

Якщо буде сформована пара Хорватія – Фінляндія, то в разі перемоги в обидвох матчах нас зможуть обійти і перші, і другі. Якщо між ними буде хоч одна нічия – ми залишаємося п’ятими.

Наші найближчі переслідувачі хорвати можуть посунути Україну з п’ятої сходинки і в разі, якщо потраплять на Польщу. Там їм також потрібні виключно дві перемоги.

Тож чекаємо 25 грудня і сподіваємося на вдалий для нас жереб. Отримати дві українські команди в футзальній Лізі чемпіонів було б чудово. Тим паче, що ХІТ цього сезону, що Ураган минулого дуже гідно представили нашу країну на євроарені.

Сергій Лук'яненко

Telegram-канал автора

Сергій Лук'яненко
Рейтинг:
(Голосів: 1)

Коментарі 0

Увійти
Залишати коментарі на сайті дозволяється тільки при дотриманні правил.

Букмекер місяця

Кращі казино