Зараз 3
Вчора 19
Сьогодні 10
Завтра 3
Розгорнути Згорнути

УФГ: «Критерії нейтралітету від FIG будуть протидіяти ототожненню російських та білоруських спортсменів з їх країнами»

Українська федерація гімнастики відреагувала на критерії нейтралітету, які були опубліковані Міжнародною федерацію гімнастики
13 листопада 2023р. 12:33
УФГ: «Критерії нейтралітету від FIG будуть протидіяти ототожненню російських та білоруських спортсменів з їх країнами»
фото: УФГ

Українська федерація гімнастики на своєму офіційному сайті відреагувала на критерії нейтралітету по допуску представників рф та білорусі до змагань, які були опубліковані Міжнародною федерацію гімнастики напередодні.

«Міжнародна федерація гімнастики (FIG) оприлюднила критерії щодо визначення статусу «індивідуальних нейтральних атлетів» по відношенню до тих російських і білоруських спортсменів, які планують брати участь у міжнародних спортивних змаганнях.

Міжнародна федерація гімнастики (FIG) стала першою та єдиною на даний час міжнародною спортивною федерацією, яка, хоч і прийняла до уваги рекомендації Міжнародного Олімпійського Комітету (IOC), але встановила такі багатовекторні критерії, дотримання яких, як вбачається із переліку критеріїв, має на меті протидіяти ототожненню спортивною спільнотою та міжнародною громадськістю російських та білоруських спортсменів з їх країнами.

Зазначене стало можливим завдяки активним діям Української федерації гімнастики по створенню юридичного, інформаційно-медійного, переговорного та спортивно-громадського фронтів з метою не допустити використання міжнародних спортивних змагань з гімнастики країною-агресором та її сателітом як пропагандистський майданчик щодо війни в Україні.

У цьому морально-ідеологічному протистоянні щодо статусу «індивідуальних нейтральних атлетів» Українська федерація гімнастики відчуває дієву підтримку з боку вищого керівництва держави та дипломатичного корпусу, які, у своїх зверненнях і заявах до міжнародної спортивної спільноти та, зокрема, під час зустрічі з Президентом Міжнародної федерації гімнастики, вказали на неприпустимість надання країні-агресору та її сателіту можливості використовувати спорт для впливу на міжнародну громадську думку.

Але ще не все зроблено. Ще не призупинено членство федерацій гімнастики країни-агресора та її сателіта у Міжнародній федерації гімнастики, так само як представники цих країн ще займають певні впливові посади у цій міжнародній спортивній організації.

Українська федерація гімнастики продовжить боротьбу за повне і безумовне припинення участі юридичних та фізичних осіб, які мають відношення до країни-агресора та її сателіта, у діяльності Міжнародної федерації гімнастики.

Так само, Українська федерація гімнастики буде моніторити дотримання встановлених Міжнародною федерацією гімнастики критеріїв «щодо статусу «індивідуальних нейтральних атлетів» і буде вчиняти всі механізми спротиву будь-яким спробам відступу від встановлених критеріїв.

З огляду на якісний і кількісний характер таких критеріїв, постійний моніторинг та оперативне реагування на порушення встановлених Міжнародною федерацією гімнастики вимог фактично унеможливить участь у міжнародних спортивних змаганнях російських та білоруських атлетів.

Щодо самої такої категорії як «статус індивідуальних нейтральних атлетів», які одночасно мають громадянство країни-агресора та її сателіта, то Українська федерація гімнастики вже на даний час в міжнародних спортивних судових інстанціях та міжнародному експертному середовищі відстоює власну правову позицію з цього питання, яке має відношення до прав людини у розумінні міжнародного права, у тому числі міжнародного спортивного права.

Правова позиція Української федерації гімнастики щодо надання «статусу індивідуальних нейтральних атлетів», які мають громадянство країни-агресора та її сателіта, полягає у неможливості одночасного існування цих двох несумісних між собою категорій.

Всі дії Української федерація гімнастики спрямовані на захист духовних, моральних, етичних цінностей, поваги до патріотизму українських атлетів та українських громадян.

Українська федерація гімнастики досягла певного проміжного переможного результату, особливо з огляду на наближення Олімпіади-2024, але боротьба триває і ми не зупинимося на досягнутому.

Разом до Перемоги!

Слава Україні!».

Нагадаємо, чемпіон світу-2023 зі спортивної гімнастики німець Лукас Даузер виступив проти повернення російських і білоруських спортсменів на міжнародні турніри під нейтральним прапором.

Тарас Праведний
Рейтинг:
(Голосів: 0)

Коментарі 0

Увійти
Залишати коментарі на сайті дозволяється тільки при дотриманні правил.

Рейтинг букмекерів