Вчора 0
Сьогодні 0
Завтра 0
Розгорнути Згорнути

Ірина Компанієць: «Ставили собі задачу вийти на чемпіонат Європи з другого місця»

Ексклюзивне інтерв’ю для XSPORT.ua капітана збірної України
09 квітня 12:23
Ірина Компанієць: «Ставили собі задачу вийти на чемпіонат Європи з другого місця»
Ірина Компанієць / фото - ФГУ

Капітан жіночої збірної України з гандболу Ірина Компанієць в ексклюзивному інтерв’ю для XSPORT.ua розповіла про перший за 10 років вихід команди на чемпіонат Європи, матч зі Словаччиною в останньому турі відбору, велику роль воротарів збірної України у позитивному результаті та принциповість дуелі зі словачками особисто для неї.

Ірино, збірна України зіграє вперше за 10 років зіграє на чемпіонаті Європи. Поділись своїми емоціями, будь ласка.

Звичайно, емоції в нас зашкалювали. Ми розуміли, що виступити на чемпіонаті Європи це великий крок вперед в наших кар’єрах, а також дуже вагома подія для нашої країни в дуже важкий час війни. Ми розуміли, що можемо виступити і принести нашим співвітчизниками такі необхідні позитивні емоції.

Ще перед останньою грою відбору ми розуміли, що маємо пройти на чемпіонат Європи по рейтингу третіх місць, але все одно ми ставили задачу пройти з другої позиції, адже в майбутньому нам ці рейтингові очки знадобляться. Тому ми намагались зробити все, що в наших силах, і в решті ми залишились задоволені нічиєю зі Словаччиною, яка принесла нам друге місце в групі і путівку на Євро.

З яким настроєм підходили до гри зі Словаччиною, враховуючи поразку від Німеччини з великою різницею в рахунку?

Ми підходили до гри в бойовому настрої. Так, ми дивились матчі Словаччини і розуміли, що вони більш зіграні ніж ми, адже в них дівчата грають і в чемпіонаті Угорщини, і в чемпіонаті Франції, але я казала нашій команді, що ми можемо їх перемогти за рахунок нашого колективу і нашого характеру. Я просто з огляду на свій виступ в Ювенті трохи знаю, що в них відбувається в середині команди, і знаю, що в них не все в порядку з колективом, знаю, що в них достатньо часто бувають сварки в команді.

Тому я використала цю інформацію для користі нашої команди, і донесла її до дівчат.

Які висновки зробили після гри проти Німеччини?

В нас головна задача на гру зі Словаччиною була це зіграти гарно в захисті, адже ми розуміємо, що сьогоднішній гандбол йде лише від захисту. Якщо ти погано граєш в захисті, то в нападі ти можеш забивати хоч мільйонів голів, але все одно програєш. На мою думку, в нас вийшло впоратись з цією задачею, хоча початок гри був такий, що ми, напевно, хвилин 10 грали в меншості. Судді собі дозволяли нас видаляти більше ніж словачок.

Так, в нас було багато помилок в нападі, до чемпіонату Європи нам потрібно ще багато над чим працювати, також є проблеми з фізичною підготовкою – зараз нам тренери надішлють плани аби ми за той час, що залишився до Євро, набрали нашу найкращу форму.

Ірино, по ходу гри поступались Словаччини. Як побудував гру суперник і чим намагалась відповідати Україна?

В якийсь момент ми програвали, так, але потім нам дуже сильно допомогли наші воротарі, які справді закрили нам ворота, і ми змогли від цього відштовхнутись і додати в нападі. Нашим воротарям ми після гри казали про величезне дякую, адже вони закрили наші прогалини у захисті.

Цікаво, що два воротарі збірної Словаччини - є українські вихованки. Що думаєш про це?

Якщо чесно, то той факт, що для того аби зробити наступний крок у своїй кар’єрі дівчата вимушені змінювати громадянство, трохи засмучує. Так, в когось це сімейні обставини, в когось це просто їхній вибір. Ми, звичайно, дружимо спілкуємось з обома ними в клубі, і коли ми їхали на ці ігри, то знали, чого очікувати від них, так само як вони знають, куди ми кидаємо.

Так, на майданчику ми всі суперниці, це зрозуміло, але я б сказала, що в нас був такий спортивний інтерес: хто кого переграє. Я розмовляла з Сашою і з Ірою, і вони, з одного боку були трохи засмучені, що мають грати проти своєї країни, але це життя, воно на іграх збірної не зупиняється, вони думають і про подальше своє життя, тому я бажаю їм удачі.

Ти давно граєш у Словаччині за Ювенту. Матч проти збірної Словаччини був принциповим для тебе?

Так, він був принциповий. Я вже п’ять років граю в цьому чемпіонаті, і мені було б не по собі, якби я, знаючи всі їхні слабкі та сильні сторони, якось могла б програвати їм у захисті. Я практично задоволена своїм виконанням, адже, як мені здається, що в першій, що в другій грі, мені здається, я справилась зі своєю задачею в захисті.
Тарас Праведний
Рейтинг:
(Голосів: 0)

Коментарі 0

Увійти
Залишати коментарі на сайті дозволяється тільки при дотриманні правил.

Букмекер місяця

Кращі казино