Вчора 0
Сьогодні 0
Завтра 0
Розгорнути Згорнути

Тренер збірної України назвав ключові моменти для першого за 10 років виходу на чемпіонат Європи

Чижов розібрав ігри команди у групі
16 квітня 13:22
Тренер збірної України назвав ключові моменти для першого за 10 років виходу на чемпіонат Європи
Фото: ФГУ

Тренер збірної України Борис Чижов висловився про вихід команди на чемпіонат Європи-2024

Такого результату ми мали досягати. Обов'язково. Адже вже давно український жіночий гандбол не був представлений у фінальній стадії чемпіонату Європи. Ми вдячні нашим гандболісткам за те, що вони зробили велику справу. Вони це, безумовно, заслужили. 

Розкажіть детальніше про ключові матчі у відборі. Адже група виявилася непростою, з німкенями. Як розставляли пріоритети?

Дуже важливою була гра другого кола проти Ізраїлю (32:28). Ми виступали у суттєво омолодженому складі. Багато гандболісток були викликані до збірної вперше. Також частину колективу складали досвідчені спортсменки. Вони допомагають молоді виходити на той рівень, який нам було потрібно.

Після перемоги над ізраїльтянками стало вже трохи легше. Потім ми провели гру проти Німеччини (21:43). Це топова команда, яка постійно в лідерах на чемпіонатах Європи і світу. Дуже підготовлений і сконцентрований на досягненні результату колектив. Проти Німеччини ми зіграли не зовсім так, як хотілося.

Втім, ключовим для виходу на чемпіонат Європи був завершальний поєдинок проти збірної Словаччини. Тому проти німкень ми дали всім дівчатам пограти на майданчику, щоб краще налагодити ігрові зв'язки перед матчем зі словачками.

Тобто, Ви допускали поразку від Німеччини і прагнули дати збірницям потрібну ігрову практику?

Так у гандболі не буває. Наша збірна завжди планує перемогти будь-якого суперника. А вже події на майданчику і результат гри значною мірою залежить від рівня опонента, який нам протистоїть.

У вирішальному матчі проти Словаччини все пішло за планом?

Перед цим поєдинком ми провели два важливих підготовчих тренування. Дівчата були дуже мотивованими. Адже розуміли, що перемога дає путівку на чемпіонат Європи. Наша збірна проти словачок показала в першу чергу вольові якості, самовіддачу. Гандболістки виконали всі тренерські установки. Все це було підкріплено непоганою ігровою дисципліною. 

Якщо казати про захист, то ми нав'язали суперницям ту модель гри, яку прагнули. Зокрема, високі виходи, жорсткі протистояння «віч-на-віч» і мобільну рухливість. 

В нападі наша збірна продемонструвала деякі сучасні тактичні схеми і непогану технічну підготовку під час виконання передач, кидків, обіграшів. 

Для виходу на Євро ми навіть могли програти словачкам із різницею не більше чотирьох м'ячів. Втім, розраховували на перемогу. Для того, щоб дівчата самоствердилися і зрозуміли, на якому рівні їм доведеться грати далі – у фінальній стадії чемпіонату Європи. Там буде зовсім інший рівень майстерності суперників. У Євро нам протистоятимуть топ-команди, які успішно грають там вже десятки років.

Нагадаємо, що Україна потрапила у четвертий кошик жеребкування Євро-2024.

Джерело: sport-express.ua Олег Шумейко-молодший
Рейтинг:
(Голосів: 1)

Коментарі 0

Увійти
Залишати коментарі на сайті дозволяється тільки при дотриманні правил.

Букмекер місяця

Кращі казино