Вчора 0
Сьогодні 0
Завтра 0
Розгорнути Згорнути

Велик проти Ferrari

Підсумовуємо найбільшу поразку «синьо-жовтих» в історії турніру. Та й загалом в історії збірної
09 грудня 2023р. 17:35
Велик проти Ferrari

В п'ятому та передостанньому матчі турніру збірна України зустрічалася з однією з найсильніших команд світового форуму Нідерландами. І очікувано покинула паркет на щиті – 21:40, переписавши одразу кілька антирекордів збірної.

· Збірна України провела 57-й матч у фінальній частині чемпіонатів світу та програла з рекордною для себе різницею у 19 м'ячів. Тим самим перекривши «досягнення», встановлене минулого тижня («-15» від Бразилії).

· Збірна України тричі поступилася на цьому чемпіонаті з розгромним рахунком. Це більше ніж на всіх (!) попередніх мундіалях разом узятих. Раніше ми відлітали за десятку лише двічі: на ЧС-2001 від Данії (16:30) та на ЧС-2003 від Угорщини (23:35).

· Збірна України вперше пропустила 40 м'ячів на ЧС. Раніше стелею було 36 голів від Бразилії, але не на цьому турнірі (35), а на передостанньому за участю України – ЧС-2009. Тоді наші дівчата поступилися у відкритому матчі з рахунком – 30:36.

· Збірна України ніколи не програвала більше, ніж із різницею у 19 м'ячів взагалі за всю історію існування незалежної команди (за 230 матчів з 1993 року). Поразка від невмотивованих нідерландок стала повторенням історичного розгрому від Ісландії у відборі на ЧС-2011 (18:37).

Враховуючи попередній виступ команд під час турніру, передматчевий розклад зводився до очікуваного підсумку – «за червонець». Уточнюючим питанням служило лише, наскільки за «червонець»?

...Усі матчі ЧС я дивлюся в компанії нідерландського колеги, який входить до складу своєї офіційної делегації (його ремесло заслуговує взагалі на окрему увагу і матеріал). Суть роботи – науковий аналіз матчу. Якщо коротко, він робить нарізку у спеціальній програмі, яка потрапляє у внутрішню мережу команди. Кожна нідерландка одним кліком може дізнатися дуже багато корисної інформації про свою потенційну опонентку. Наприклад, в який бік частіше йде обіграш, в які кути кидає (плюс диференціація – «свої» кути відкриваються на втомі та в кидках з опором), et cetera. Для воротарів його робота – взагалі мануал щодо майбутнього матчу. 

Звично обговорюючи з ним (його звуть Річард) передматчеві очікування від поєдинку Чехія – Іспанія я зазначив, що не здивуюся перемозі чешок, дуже добре вони виглядають на цьому чемпіонаті. З досить приємним відчуттям від вдалого передчуття несподіваної перемоги Чехії наш діалог почув помічник головного тренера збірної Нідерландів, який піднявся до нас у прес-ложу перед початком матчу з Україною. І жартома сказав: «Давай перевіримо твій дар. Думаю, ми (Нідерланди) сьогодні завершимо близько «+13». Що скажеш?». – «Будь у мене така можливість, я підписав би наші «-13», але, на жаль, буде більше...».

...Наш стартовий склад звично вирізнявся лише косметичними правками. Місце у воротах посіла Марія Гладун, а у правому кутку зі старту вийшла Катерина Козак. Через несподівану відсутність у заявці Андріяни Науменко центр оборони закривали Тетяна Поляк та Ірина Компанієць, а її місце в атаці також несподівано посіла Ірина Прокоп'як, до якої були серйозні претензії щодо ігрової дисципліни в попередньому матчі. 

Про сам матч буде найкоротший блок, адже ми його програли, щойно розпочавши. Причому незрозуміло, чому ми вперто почали з тичків у лінію, отримуючи по спині від однієї з найшвидших команд планети. 

Як аргумент: рахунок першого тайму (8:19). Тому зупинимося лише на тактичних нотатках перед тим, як перейти до «коротишів» – індивідуальних оцінок.

На 7-й хвилині прямісінько на правий напівсередній вийшла Мілана Шукаль, а до кінця першої чверті на полі з'явився другий темп – Маркевич, Колодюк та Дяченко (Коновалова на майданчик так більше і не повернеться). Через кілька хвилин – Мелекесцева. На жаль, якраз за відсутності Смбатян та Андрійчук рахунок почав стрімко перетинати рамки пристойності. 

З позитивних моментів варто відзначити зразковий настрій Шукаль, яка показала себе з найкращого боку не тільки у плані психології. Її рухи виконувались на найвищій швидкості, вона впевнено йшла на ворота і заслужила звання «левиця матчу», ще показовіше провівши другу половину. 

Якби з таким бажанням на паркет виходили всі наші гандболістки, то, як мінімум, зник би страх розгромів, що насуваються.

Головною ж чарівністю першого тайму стала Марія Гладун, яка засейвила вісім (!) разів. Тим самим нагадавши, де-де, а на воротарській позиції у нас засіяне елітне насіння. 

Що й підтвердила Юдіт Балог, яка прийняла пост «хорватки» на останні 30 хвилин. На її рахунку сім порятунків, але головний її порятунок не відбивається у статистиці – престиж. Антирекордів Україні уникнути не вдалося, але страшно уявити, якби наші воротарі не видали 15 сейвів на двох.

Відзначимо наполегливу і знову невдалу ставку на Когуч, яка вийшла у старті другого тайму; на противагу – коротка поява Соскиди, що не дозволяє сформувати її оцінку. І, звичайно ж, чергові два зернятка від Колодюк, яка непомітно назбирала вже 6 м'ячів.

На жаль, у нас немає навіть натяку на якийсь концепт. Усе функціонує ситуативно. Наче зовсім відсутні хоч якісь напрацювання: не дограються комбінації, гравці не готові до завершальних передач, а іноді взагалі не ловлять простий пас. Незіграність до п'ятого матчу з шокуючими 22 втратами – не такий плацдарм хочеться бачити з прицілом на Євро-2024, де екзотика в календарі виключена. 

Насамкінець хочеться відзначити атмосферу на трибунах. І її створили не лише голландські вболівальники, які виїжджають на мейджори всією країною (футбольне Євро-2012 та Харків у помаранчевому кольорі – найяскравіший приклад), а й наші! Особливо класно було чути невгамовний супорт у другому таймі, коли матч йшов виключно під диктовку суперника. Після поєдинку вони не могли не отримати подяку у відповідь від засмучених, але зворушених такою підтримкою гандболісток збірної України. 


8 ГРУДНЯ 2023 РОКУ. ЧС-2023. ОСНОВНИЙ РАУНД. 2 ТУР. ФРЕДЕРІКСХАВН (ДАНІЯ). 823 глядачі

Голандія – УКРАЇНА – 40:21 (19:8)

Україна: Гладун (8/26, 31%), Балог (7/28, 25%); Шукаль (5/9), Маркевич (3/7), Компанієць (2/3), Дяченко (2/3), Колодюк (2/3), Прокоп'як (2/4), Смбатян (2/6), Поляк (1/1), Козак (1/3), Когуч (1/4), Андрійчук (0/3), Коновалова, Соскида, Мелекесцева.

З: Салтанюк, Науменко.

Гладун (№12). Беззастережно найкращий її матч на турнірі.


Балог (№1). Ідентична з Гладун оцінка – найкращий перформанс на ЧС. Причому із застереженням, що двічі залишалася поза заявкою та зайшла в гру після вогняного тайму від конкурентки. 

Шукаль (№32). Левиця вечора. Спортивна злість і бажання працювати без оглядки на рахунок окупилися п'ятьма м'ячами. Причому у другому таймі відзначилася тричі поспіль. Лише наприкінці, коли, як кажуть у гандболі «пішло», виконала два не підготовлені кидки. Однак три плюхи ззаду, та ще й Нідерландам – браво.  

Козак (№22). Із заходом у гру Шукаль провела майже весь матч (51 хвилину). Але 1/3 – не та реалізація для кидків з шести метрів.

Дяченко (№21). З 14-ї хвилини, по суті, самостійно закривала лівий кут. 2/3 – непогано, досвід дзинькнув у скарбничці.

Коновалова (№28). Без жодної техніко-тактичної дії за 14 зіграних хвилин. Наслідок потрібного перепочинку перед заключним у кар'єрі матчем у збірній.

Смбатян (№19). Нічого не залетіло ззаду, забагато втрачала, але її головне завдання переноситься на післязавтра.

Андрійчук (№9). Як і у Томи – без голів із задньої лінії, але в Юлиному випадку взагалі без голів у матчі. Резонно бережеться тренерами «під Аргентину».

Когуч (№18). 1/4 і три втрати (щоправда, не всі з її вини). Краще використовувати збори та тренування для експериментів, а не знайомитися з гравцем у ході ЧС. Перший гол із восьмої спроби – прем'єрний у футболці збірної. Нашому діамантику потрібне правильне огранювання.

Поляк (№14). Її настрій ближчий за інших до того, що продемонструвала Шукаль. Єдиний гол – з дев'яти метрів, але й брак не залишився непоміченим.

Маркевич (№7). Напевно, такий матч теж потрібен окремо Мар'яні. Незважаючи на найбільше втрат у команді (4), у якийсь момент вирішила не обережничати і зіграти сміливо – все зайшло. Якщо відразу повірить у себе – нам прийде серйозна допомога в задньої лінії.

Компанієць (№33). Чи не найнасиченіший матч для капітана. Провела багато часу на майданчику і особливо в атаці – два голи та дві передачі.

Соскида (№8). Точково з'явилася у першому таймі в атаці, а потім несподівано вийшла до центру захисту у другому таймі. Найнерозкритіша гандболістка в нашій команді.

Прокоп'як (№10). Оригінальні рішення змінюються явно неправильними і навпаки. Відчувається лояльність з боку тренера, що може у майбутньому зіграти злий жарт. 

Мелекесцева (№15). Як знайти себе у такій тактичній каші – Настя відповіді на це запитання не знайшла. На її місці ніхто не знайшов би.

Колодюк (№34). Порядок. Якщо виконає завдання – завершити матч зі стовідсотковою реалізацією –, турнір запише собі у величезний плюс. 

Андронов. Переписав безліч антирекордів збірної, про які йшлося на початку матеріалу.

Чи не найочікуваніший матч турніру за участю України закриє офіційну програму виступів нашої команди. У неділю (10 грудня) «синьо-жовті» напевно грюкнуть дверима у матчі з Аргентиною, де медалі внутрішнього чемпіонату розігруються протягом одного ігрового тижня.


Ігор ГРАЧОВ, спеціально для XSPORT.ua з Фредеріксхавна

Фото ihf.info 

Рейтинг:
(Голосів: 0)

Коментарі 0

Увійти
Залишати коментарі на сайті дозволяється тільки при дотриманні правил.

Рейтинг букмекерів