Білорусь і Казахстан творять історію. Чим запам'ятався третій ігровий день ЧС-2021 по хокею

Канада вперше в історії стартувала на турнірі з двох поразок
24 травня 2021р. 13:59
Білорусь вперше обіграла Швецію на ЧС / Фото - IIHF

Чемпіонат світу-2021 продовжує дивувати. Ні, не позамежним якістю хокею, якого, напевно, в Ризі в цьому році ми і не побачимо, але результатами – вже точно.

Третій ігровий день став найбагатшим на несподівані результати. І знову здивували команди, яких перед стартом турніру ніхто не розглядав навіть в якості претендентів на чвертьфінал, але тепер ситуація кардинально змінилася.

У групі А здивували білоруси, які вперше в історії на чемпіонатах світу ( не забуватимемо про диво на ОІ-2002 в Солт-Лейк-Сіті ) обіграли Швецію. Героєм матчу став натуралізований воротар команди Михайла Захарова Денні Тейлор, Який зробив 32 сейв і оформив шатаут. Єдину шайбу в третьому періоді закинув Герман Нестеров.

У двох інших матчах цієї групи обійшлося без сенсацій, хоча Словаччина намучилася в поєдинку проти Великобританії, вигравши з перевагою всього лише в одну шайбу – 2: 1. воротар британців Бен Баунс зробив 41 сейв і стел головним героєм зустрічі.

без втрат продовжує йти Швейцарія. після впевненої перемоги над Чехією альпійська збірна « всуху » здолала датчан завдяки шайбі Тімо Майера, Який вже з трьома голами ділить перше місце в снайперської гонці чемпіонату.

Цікаво, що після перемоги над Швецією в цьому матчі Данія завдала тільки 4 (! ) кидка в створ воріт суперника за весь матч. Рето Берра оформив, напевно, найлегший шатаут в своїй кар'єрі.

Турнірне становище в групі А

У групі B головну сенсацію дня створила збірна Казахстану, яка в серії післяматчевих кидків переграла діючих чемпіонів світу – команду Фінляндії. Знову потрібно відзначити гру воротаря – Микита Бояркін відбив у цій зустрічі 50 кидків, а після цього ще й переміг в післяматчевій серії.

« Не можу поскаржитися на нашу атакуючу гру, у нас п'ятдесят кидків по воротах. Не можу поскаржитися на нашу оборонну гру, адже у суперника чотири гольових моменту за весь матч. Єдине, в чому ми сьогодні не досягли успіху, так це в ефективності гольових моментів », – сказав після матчу тренер фінів Юкка Ялонен.

Казахстан виграв вже другий матч на турнірі – день назад команда Юрія Михайліса теж по буллітам здолала Латвію.

У головному матчі дня збірна США без шансів переграла Канаду – 5: 1. Єдину шайбу родоначальники хокею закинули тільки в третьому періоді – перервавши суху серію, яка тривала понад 100 хвилин!

Збірна Канади вперше в історії чемпіонатів світу почала турнір з двох поразок поспіль.

Команда займає передостаннє місце в таблиці групи B.

Ще в одному матчі цієї групи Норвегія переграла Італію – команда з Апеннін на цьому чемпіонаті буде всього лише постачальником очок.