Швеція
Офіційний сайт:

Деталі турніру
Швеція

Битва найкращих атаки та оборони у фіналі, шанс на бронзовий фініш після провального старту та розв'язка бомбардирських перегонів

Анонс заключного дня на молодіжному ЧС з хокею

Цей день настав! Сьогодні, 5 січня, на молодіжному чемпіонаті світу в шведському Гетеборзі буде визначено переможця та володарів медалей, і обидва матчі, зрозуміло, покаже телеканал та YouTube-канал ХSPORT

Повторень порівняно з минулим роком вже точно не буде, тому сьогодні ми дізнаємося ім'я нового чемпіона, а також срібного та бронзового призерів МЧС. Тішить, що обидві пари, які сформувалися за підсумками вчорашніх півфіналів, виглядають досить рівними. Однак це не так важливо, адже напередодні статус записного аутсайдера не завадив Чехії та Фінляндії дати бій фаворитам.

В будь-якому випадку, сьогодні на льоду Скандинавіуму має стати ще спекотніше і цікавіше, ніж учора, адже коли йдеться про медальні матчі МЧС, інакше просто і бути не може. Пропонуємо до вашої уваги анонс поєдинків заключного ігрового дня на світовій першості U-20.

16:00 Чехія - Фінляндія. Матч за третє місце

Ну, не вдалося збірній Чехії створити ще одну сенсацію в півфіналі проти Швеції (2:5).

Хоча починалося все досить непогано, і у перших двох періодах аутсайдеру вдавалося зіграти з господарями турніру внічию. Однак у третій 20-хвилинці вищий клас Трекронур все ж таки дав про себе знати і вилився в три закинуті шайби вже до середини періоду, так що заключні хвилини протистояння пройшли без особливої боротьби.

Проте якщо поглянути на весь шлях чехів на цьому турнірі, то вони цілком можуть бути задоволені собою. Почавши ЧС з несподіваної поразки від Словаччини (2:6), вони не розгубилися, знайшли свою гру і сьогодні боротимуться за медаль. Окремої згадки варта фантастична перемога над Канадою у чвертьфіналі (3:2), якою підопічні Патріка Аугусти помстилися кленовим листкам за своє образливе фіаско у попередньому фіналі.

Фінляндія тим більше має вважати свій шлях на чемпіонаті світу успішним, адже команда до останнього виборює медаль на турнірі, розпочатому з двох поразок, одна з яких від Німеччини (3:4), яка напередодні зуміла врятуватися від вильоту з елітного дивізіону.

Більше того, Суомі цілком могли розраховувати на більше, якби втримали перевагу у дві шайби у півфінальному матчі проти США (2:3), проте ефектний камбек зірково-смугастих відправив підопічних Лаурі Мікколи до матчу за бронзу, і тепер вони намагатимуться не залишитися без нагороди на другому турнірі поспіль, чого не траплялося з 2018 року.

Усього ж фіни брали бронзові медалі МЧС сім разів, і стільки ж це робили чехи, якщо зважати на чехословацький період їхньої історії.

Тож сьогодні одна з двох прекрасних хокейних країн вирветься за цим показником уперед.

20:30 США - Швеція. Фінал

Навряд чи хтось зможе посперечатися з тим, що такий фінал цього ЧС виглядає найсправедливішим з усіх можливих. До вирішального матчу справді дісталися дві найкращі команди турніру, як за результатами, так і за якістю гри. Американці та шведи впевнено посіли перші місця у своїх групах, на двох програли лише один матч, де Трекронур поступилися Фінляндії у момент, коли їм уже нічого не було потрібно, і були найстабільнішими серед усіх учасників світової першості.

Збірна Швеції протягом першої половини домашнього турніру була просто еталоном оборонної надійності, і у трьох стартових матчах не дозволила суперникам закинути жодної шайби. Розпечатати ворота команди Магнуса Хавеліда не змогла навіть Канада з Макліном Селебріні, а пропустити менше десяти голів до фіналу – справді чемпіонський показник.

Однак у битві за золото найкращій обороні турніру доведеться зустрітися з його найкращою атакою. У шести матчах цього ЧС американці закинули цілих 39 шайб, двічі відрізнялися двозначною кількістю голів і просто куражилися як могли. Команда США пройшла цей турнір з якоюсь дивовижною легкістю та спокоєм, і навіть коли за сюжетом гри та різниці у рахунку матчі складалися дуже непросто, зірково-смугасті не панікували, а спокійно забирали своє у напружених кінцівках, як це було, наприклад, у вчорашньому півфіналі з Фінляндією.

Бронзовий призер торішнього чемпіонату світу вже гарантовано покращить свій результат цього року, проте з такою яскравою грою американців цікавить лише золото, і сьогодні США спробують здобути його вшосте у своїй історії.

Бомбардирські розбирання

Насамкінець поговоримо про гонку бомбардирів, у якій сьогодні також настане розв'язка. На даний момент у ній з 12 очками лідирує американець Каттер Готьє (2+10). Шанси 19-річного хокеїста стати найрезультативнішим гравцем турніру виглядають дуже високими, адже найближчий переслідувач, партнер зі збірної США Гевін Бріндлі, відстає від нього на три бали (6+3). Стільки ж очок у шведа Юнатана Леккерімякі (6+3), і сьогодні він зможе поборотися з Бріндлі за статус якщо і не найкращого бомбардира, то автора найбільшої кількості голів, але до цієї боротьби також можуть підключитися, як мінімум, ще два американці: Ісаак Ховард (6+2) та Джиммі Снуггеруд (5+2). Однак, коли на кону стоять медалі чемпіонату світу, всі бомбардирські розбірки, звісно, відходять на другий план, і для кожного з гравців сьогодні у пріоритеті має бути результат команди, а не особисті амбіції.