Сьогодні 1
Завтра 3

Чехія йде за ще однією сенсацією, а Фінляндія спробує утримати нестримних американців

Анонс півфіналів молодіжного чемпіонату світу з хокею

Сьогодні, 4 січня, на молодіжному чемпіонаті світу у шведському Гетеборзі відбудуться півфінальні матчі, які можна переглянути на телеканалах та YouTube-каналі ХSPORT. Чотири найкращі команди турніру вже гарантовано проведуть його з першого і до останнього дня, проте хтось з них все ж таки залишиться без медалей.

І кожна збірна, безперечно, зробить усе можливе для того, щоб це була не вона. Пропонуємо до вашої уваги анонс матчів, у яких учасникам залишилося зробити останній шанс до заповітного фіналу.

16:00 Швеція - Чехія

Збірна Чехії вже одна з головних героїв цього ЧС, навіть якщо програє два матчі, що залишилися, і повернеться додому без медалей. Команда, яка вперше з 2019-го року вибила у чвертьфіналі Канаду (3:2), вперше за цей період залишивши її без фіналу та медалей, у будь-якому разі варта особливої уваги. І нічого не віщувало! Якби кленового листя у плей-оф зупинила майже ідеальна на груповому етапі Швеція чи непереможна команда США, у цьому можна було б знайти якусь логіку. Але Чехія, до зустрічі з головним фаворитом турніру, зовсім не вражала: обіграла лише тих, кого має обігравати у будь-якій формі та з будь-якими проблемами, безнадійно програла словакам (2:6) і загалом не подавала жодних ознак того, що боротиметься за високі місця. Але божевільний перший період чвертьфіналу з Канадою і не менш божевільне закінчення матчу з курйозним переможним голом за 11 секунд до кінця основного часу призвели до того, що канадці вже вдома, а чехи боротимуться за призові місця молодіжного ЧС до кінця.

Швеція своїм чвертьфінальним матчем зі Швейцарією показала всім, що вона не ідеальна, і боятися цю команду зовсім не обов'язково. На груповому етапі результати Трекронур наводили страх: три матчі без пропущених шайб, зокрема проти Канади, а на негативний результат четвертого, який для господарів турніру вже нічого не вирішував, ніхто не звертав особливої уваги. Але тут настав час першого поєдинку плей-оф проти скромних швейцарців, єдиним успіхом яких на цьому ЧС була перемога над Норвегією, і здавалося, що із цим суперником у шведської збірної не повинно бути жодних проблем. Але гра продемонструвала, що підопічних Магнуса Хевеліда також можна змусити понервуватись. Впевнено вигравши перший період, Швеція не змогла втримати перевагу у дві шайби по ходу матчу, і пройшла далі лише за рахунок вилучення у суперника в овертаймі (3:2).

Звісно, у першому півфіналі турніру саме шведи будуть явними фаворитами. Однак збірна Чехії, натхненна сенсаційною перемогою над Канадою, явно не проти замахнутися на ще одну сенсацію, і рівень підопічних Патріка Аугусти точно дозволяє це зробити.

20:30 США - Фінляндія

Про те, що на цьому ЧС збірної Фінляндії буде тяжко, можна було говорити ще після провального старту турніру, який Суомі розпочали з двох поразок. У чвертьфінальному матчі проти міцної Словаччини (4:3) підопічним Лаурі Мікколи справді було дуже непросто, однак у вирішальний момент клас фінів все ж таки дозволив їм вп'яте з останніх шести потрапити до четвірки найкращих команд світової першості.

За крок до фіналу фінська команда зустрінеться зі збірною США, яка після вильоту Канади стала головним претендентом на трофей, і поки що не дає жодних приводів у собі сумніватися. Ідеально пройдений груповий етап, нагородою за який стала зустріч з Латвією у чвертьфіналі (7:2), має дуже насторожувати суперників. Нестримна атака американців вже настріляла на цьому турнірі 35 шайб, а три з п'яти найкращих, на цей момент, бомбардирів турніру, представляють саме зірково-смугастих.

Звісно, десь у глибині нашої підсвідомості ми вже могли намалювати собі фінал між Швецією та США, а Чехію із Фінляндією відправити у матч за третє місце. Однак цей молодіжний ЧС став уже далеко не першим доказом того, що міжнародний хокей стає все більш рівним та непередбачуваним, а місця для сенсацій у ньому з'являється дедалі більше, і це чудово.