Вчора 0
Сьогодні 0

Швейцарський клуб вперше виграв Лігу чемпіонів

Сезон-2023/24 завершився фіналом у Женеві

Менш як за рік після виграшу свого першого домашнього титулу за 118-річну історію Женева-Серветт стала чемпіоном Європи серед клубів після перемоги на домашньому льоду з рахунком 3:2 над шведським Шеллефтео. Це перший швейцарський клуб, який виграв сучасну версію Хокейної Ліги Чемпіонів.

В очікуванні історичного моменту аншлагова аудиторія 7135 осіб на стадіоні «Патінуар де Верне» була галасливою перед початком гри та мала багато приводів для радості у першому періоді, коли господарі майданчика закинули усі свої шайби.

Швейцарці відкрили рахунок. Еліот Бертон обіграв Лінуса Содерстрема кидком впритул після того, як Арно Жакме знайшов його пасом. Хоча ворота відірвалися від кріплення до того, як шайба перетнула лінію, гол зарахували, оскільки правий ковзан воротаря вибив штангу з місця.

Через шість хвилин Шеллефтео зрівняв рахунок, коли Пар Ліндхольм віддав пас Мартіньшу Дзеркалсу, і латвієць обіграв Юссі Олкінуору кидком в дев'ятку з лівого флангу.

Але наприкінці першого періоду Женева забила двічі в одній і тій же грі в більшості та вирвалася вперед на два голи.

Спочатку Сакарі Маннінен отримав чудову передачу від співвітчизника Теему Хартікайнена та зробив рахунок 2:1. Шеллефтео заперечив епізод, підозрюючи, що був офсайд при вході в зону, але гол зарахували. Потім, через 59 секунд, ветеран Даніель Вінник дуже красиво підправив кидок Тіма Берні і зробив результат 3:1.

В другому періоді Шеллефтео мав перевагу за кидками 13-8 і отримав дві більшості.

Цей тиск Шеллефтео перейшов і в третій період, і в результаті вони наблизилися до суперника в рахунку. За менш ніж 11 хвилин до кінця гри вони забили свій другий гол у грі. Антон Хейкінен скористався пасом Оскара Ліндберга і відправив шайбу у ворота.

Незважаючи на хід гри, коли до кінця залишалося менше восьми хвилин, Маннінен мав шанс повернути подушку безпеки для Женеви у два голи при частковому відриві, але зробив цікавий пас через спину, який не досяг наміченого адресата.

За 3:12 до кінця матчу член Triple Gold Club Валттері Філппула був вилучений за підніжку, але Женева отримала чудовий шанс і в меншості забрала гру, коли воротар Содерстрем втратив ключку, переслідуючи шайбу в кутку.

За 2:01 до кінця матчу Шеллефтео взяв тайм-аут і зняв Содерстрема, щоб отримати перевагу 6 на 4, і хоча вони змогли завдати кілька кидків по Олкінуорі, рятівний гол так і не був забитий.

Женева зробила кілька дальніх кидків по порожніх воротах, але не влучила в ціль, втім, вона зуміла вбити секунди, що залишилися, і здобути Європейський трофей.