Розгорнути Згорнути

Збірна України приємно здивувала

Підсумку виступу синьо-жовтих на Меморіалі Тамаша Шаркозі в Будапешті
16 листопада 2023р. 11:40

Ми готові розповісти вам про те, чим запам’ятався нам турнір Меморіал Тамаша Шаркозі, в якому вже традиційно бере участь наша національна команда. Збірна України приємно здивувала. Синьо-жовті провели свій перший турнір під орудою нового головного тренера Дмитра Христича

В столиці Угорщини Будапешті українці зіграли проти трьох команд, які знаходяться вище за нас в ієрархії чемпіонату світу – Італії, Словенії та Угорщини. В цій солідній компанії синьо-жовті посіли друге місце.

Стартувала Україна грою проти господарів Меморіалу Шаркозі – збірної Угорщини. Цей матч став для нас єдиним переможним і вирішальним в завоюванні підсумкового другого місця. Адже ми випередили угорців за рівності очок та за рахунок виграшу в особистій зустрічі.

Отже, про саму гру. Її початок вийшов печальним для нас – в середині першого періоду Україна горіла 0:2. Повернути надію на підсумковий успіх допоміг гол Олексія Ворони перед першою перервою.

В другій третині зустрічі угорці спочатку зробили рахунок 3:1, на що своєю шайбою відповів капітан збірної України Ігор Мережко.

Господарі льоду ще раз повернули собі перевагу в два голи, реалізувавши більшість, але це був їхній останній гол цього дня.

Програючи 2:4 українці створили шалений камбек! Під завісу другого періоду його започаткував Ворона – в активі якого відтак дубль, 3:4.

Розв’язка настала за 3 хвилини 20 секунд до фінальної сирени. Спочатку Олександр Пересунько зрівняв рахунок – емоційні 4:4! А перемогу Україні після передачі Олексія Ворони приніс Владислав Куцевич! Шок для Угорщини і приємна несподіванка для нас! 5:4 на користь українців.

В другий день змагань українці знову взяли участь в матчі з 9-ма голами, але цього разу підсумок гри був невдалим. Словенія – команда, яка для нас є традиційно незручним суперником. В воротах Богдана Дьяченка на цю зустріч замінив Едуард Захарченко. Як і в матчі з угорцями Україна програла перший період з рахунком 1:2. За синьо-жовтих забив Віктор Захаров, який таким чином відзначив своє повернення до збірної.

Другу 20-хвилину Україна виграла. Пропустивши втретє, наші відповіли шайбами Даниїла Трахта та Олександра Пересунька – 3:3 перед останньою перервою.

До середини третього періоду Словенія та Україна влаштували ще один обмін голами. За синьо-жовтих шайбу закинув Денис Бородай – 4:4.

На жаль, повністю повторити сценарій зустрічі з угорцями не вийшло. Знову 5:4 – але цього разу на користь збірної Словенії.

Останнім матчем України на Меморіала Тамаша Шаркозі-2023 була зустріч з Італією. Тягучою та неприємною збірною. До поєдинку з нами італійці перемогли словенців 1:0, та угорців 2:1 за булітами.

В грі з українцями голкіпер Скуадри адзури відбив 40 кидків! І не пропустив. Наш Богдан Дьяченко врятував команду 30 разів, але одного разу таки дозволив супернику забити – сталося це вже в овертаймі, перемога Італії 1:0.

Що ж, сподіваємось новий тренерський штаб побачив те, що хотів. Особисто мені видається, що наставники були приємно здивовані і тепер зможуть гідно поборотися в лютневій олімпійській кваліфікації, а ще здійснити нашу мрію навесні та нарешті залишити позаду Дивізіон ІВ.