17:25
Телемагазин
16:50
Волейбол. Польська Плюс Ліга. Барком-Кажани (Львів) - Алурон Варта (Заверці)

Без Зантараї і Ньябалі, але з Хаммам і новими талантами. Друга частина інтерв'ю Віталія Дуброви

Тренер збірної України розповів про стан справ у кожній ваговій категорії серед чоловіків
31 грудня 2021р. 08:52
Без Зантараї і Ньябалі, але з Хаммам і новими талантами. Друга частина інтерв'ю Віталія Дуброви
Кеджау Ньябалі і Віталій Дуброва / Фото: Сергій Левицький

Головний тренер збірної України Віталій Дуброва в інтерв'ю XSPORT підвів підсумки олімпійського 2021 року і докладно розповів нам про ситуацію в кожній (!) Ваговій категорії на новий олімпійський цикл. У другій частині інтерв'ю мова піде про чоловічому дзюдо.

-60 кг

«Якщо говорити про чоловічу команду, то в Токіо у нас було 4 ліцензії. У 60 кг був Артем Лесюк, Який протягом усього циклу був лідером цієї вагової категорії. Двічі був п'ятим на чемпіонатах Європи, на Олімпіаді зайняв сьоме місце. На мій погляд, міг виступити трохи краще. Він переміг срібного призера чемпіонату світу, а програв двом спортсменам, яких раніше перемагав. Відпрацював олімпійський цикл він на максимум, добув ліцензію і достояно виглядав в Токіо. Він продовжує спортивну кар'єру.

У цій вазі у нас підросли ще хлопці: чемпіон країни Дільшот Халматов, Бекірбек Моргоев, Олег Вередиба - дворазовий призер юніорських чемпіонатів Європи. Саме вони будуть конкурувати з Артемом за олімпійську ліцензію. Вони будуть боротися за нагороди на міжнародних турнірах найвищого рівня ».

Артем Хомула / Фото: Сергій Левицький

-66 кг

«Завершує кар'єру наш багаторічний лідер збірної Георгій Зантарая Напевно, Олімпійські ігри були його останніми змаганнями високого рівня. На жаль, йому не вдалося завоювати настільки бажану олімпійську медаль. Але все-таки вік позначився - в Токіо йому вже було 33 роки. Це дуже великий вік для такої категорії. Перенесення Олімпіади на один рік також не пішов на користь Георгію.

Але за собою Георгій залишив дуже сильну команду спортсменів, які тренувалися з ним, виросли завдяки йому. Відразу після Олімпіади одночасно три спортсмени добули нагороди на турнірах Grand Slam. Тут в першу чергу хочу відзначити Євгенія Гончарко, Йому лише 18 років, він добув бронзу на юніорському чемпіонаті світу, на чемпіонаті Європи, на Grand Slam в Баку, де переміг потужного японця, а в сутичці за бронзу - чинного призера чемпіонату світу з Росії.

Також в цій категорії у нас : Богдан Ядов, Який добув бронзу на Grand Slam в Абу-Дабі. Це вже досвідчений спортсмен, йому в наступному році буде 26. До цього він все-таки трохи був в тіні Георгія Зантараї, а зараз саме час виходити з тіні, добувати нагороди на чемпіонатах Європи та світу.

Чемпіон України в цій вазі - Каро Марандян Він добув бронзу на турнірі Grand Slam в Загребі. Тобто, тут у нас є три спортсмени з результатами на турнірах високого рівня, між ними буде потужна конкуренція ».

Богдан Ядов

-73 кг

«Весова категорія до 73 кг - одна з найбільш проблемних для нас. З цього вазі у нас не було ліцензії. Артем Хомула боровся за ліцензію, але, на жаль, саме після пандемії він не зумів показати високих результатів і підтвердити своє право на участь в Олімпіаді. Артем вже переміг на чемпіонаті України після ОІ, в фіналі виграв у Олександра Кошляка Цим спортсменам по 25-26 років. На жаль, гарної заміни їм немає, а самим Артему і Олександру ось уже 2 роки не вдається показувати результати на міжнародних змаганнях.

Можливо, конкуренцію їм зможе скласти киянин Владислав Казимиров Він - призер юніорського чемпіонату Європи, але у ваговій категорії до 66 кг. Зараз він поміняє вагу, ймовірно, йому вдасться нав'язати конкуренцію і показати себе на міжнародному рівні. Може бути, тут з'являться інші нові обличчя, але поки ця категорія залишається проблемною ».

Артем Хомула / Фото: Сергій Левицький

-81 кг

«Досить непогана вагова категорія, незважаючи на те, що по ній у нас не було ліцензії в Токіо. Але зараз ми маємо досить непоганий склад спортсменів з досвідом перемог на юніорському, молодіжному та дорослому рівнях. Зазначу Артема Бубиря - бронзового призера чемпіонату світу і Європи серед юніорів.

Також у нас є Сергій Кривчач, Який кілька років тому подавав великі надії. Ми вірили, що йому вдасться отримати ліцензію вже на ОІ в Токіо, але, на жаль, через травми і деяких інших проблем він пропустив майже рік нормальних тренувань. Нагнати у нього не вийшло, але зараз він знаходиться в досить хорошій формі: впевнено виграв чемпіонат України, додає зараз. У його послужному списку є перемоги над дуже міцними спортсменами.

І ще в цій категорії виступає Геворг Манукян Він призер чемпіонату Європи до 23 років в 2020 році. Непогано проявив себе на міжнародних турнірах серії Grand Prix і Grand Slam. Виступав дуже стабільно. Сподіваюся, що це тріо буде боротися за олімпійську ліцензію. Можливо, Бубирь змінить вагову категорію на 90 кг ».

Сергій Кривчач / Фото: IJF

-90 кг

«У 90 кг у нас протягом двох олімпійських циклів лідером був Кеджау Ньябалі Він брав участь в двох Олімпіадах, мав багато непоганих результатів на рівнях Grand Prix і Grand Slam. Але на чемпіонатах світу і Європи, на жаль, вище сьомого місця йому піднятися не вдавалося. Кеджау завершив спортивну кар'єру і перейшов на тренерську роботу. Ми включили його в штаб нашої чоловічої команди, буде допомагати Артему Блашенко. Трохи більше уваги він буде приділяти спортсменам до 23 років і нашому найближчого резерву.

Після Догляду Ньябалі у нас немає явного лідера. Є три спортсмени, яких можна назвати перспективними : Станіслав Гунченко, Який був п'ятим на Grand Prix в Загребі , Віталій Шепель - бронзовий призер чемпіонату України , Заур Дуньямаліев - чемпіон України цього року. Ще рано говорити про їхні перспективи, потрібно дочекатися початку турнірів, а поки у них мало міжнародного досвіду ».

Станіслав Гунченко / Фото: IJF

-100 кг

«Тут у нас також не було олімпійської ліцензії. За неї боролися Антон Савицький і Данило Гуцол На жаль, вони були дуже далекі від попадання в Токіо. Але вони продовжують свої виступи, накопичили певний досвід в тому циклі, можливо, це допоможе їм добути ліцензію в Париж. У цій ваговій категорії відзначив би ще двох спортсменів :. Олексія Моїсеєва - бронзового призера Континентального кубка в Сараєво і Олексія Єршова».

Антон Савицький / Фото: IJF

+100 кг

«Весова категорія понад 100 кг. Тут у нас залишається лідером Яків Хаммам - бронзовий призер чемпіонату світу. Він був близький до олімпійської медалі. Продовжує кар'єру, недавно ми побачили його перший старт після Ігор на клубному чемпіонаті Європи. Також підтягується Євген Балевський, Який в цьому році добув бронзу на Grand Prix в Загребі, був за крок від медалі на Grand Prix в Абу-Дабі - відмінно боровся, дійшов до півфіналу, переміг спортсменів, які вище його по рейтингу, але отримав травму. На жаль, на відновлення йому знадобиться десь близько півроку. Є тут ще лінійка молодих спортсменів, але про них ще рано говорити ».

Яків Хаммам / Фото: IJF

У першій частині ми отримали повну інформацію про жіночу команду.

Філіп Штода
Рейтинг:
(Голосів: 1)

Коментарі 0

Увійти
Залишати коментарі на сайті дозволяється тільки при дотриманні правил.

X-Video: