IJF підтримала МОК з приводу допуску росіян та білорусів до міжнародних турнірів

Міжнародна федерація дзюдо повернулася до свого початкового плану
26 січня 21:22
IJF підтримала МОК з приводу допуску росіян та білорусів до міжнародних турнірів
Маріус Візер / Фото - ijf.org
Президент Міжнародної федерації дзюдо (IJF) Маріус Візер прокоментував рішення МОК розглянути можливість виступів російських та білоруських спортсменів на міжнародних турнірах.

Цитує Візер прес-служба IJF.

«Повернення дзюдоїстів з росії та білорусі до міжнародних змагань базується на беззаперечних аргументах. Перш за все одним з основних стовпів Олімпійської хартії залишається участь спортсменів без дискримінації, без винятків. Крім того, російські та білоруські дзюдоїсти, незалежно від їх професійного профілю, з початку вторгнення і до сих пір, ніколи не брали участі в будь-якої військової діяльності і уникали участі в будь-якої політичної або партійної пропаганди, оскільки вони вирішили залишитися в спорті і продовжують готуватися, чекаючи моменту, коли вони зможуть повернутися в змагання».


«Спорт завжди був, залишається і буде залишатися найважливішою платформою єдності, солідарності і дружби, навіть якщо не між націями, то між людьми точно. Олімпійський рух і більш широкий спортивний рух є єдиними мостами, які в нинішній важкий момент можуть вести відкритий діалог і створити модель примирення, яка могла б надихнути все залучені або підтримують конфлікт сторони, вирішити існуючий антагонізм. Маючи досвід двох попередніх Олімпійських ігор, коли уряди не дозволяли своїм власним спортсменам брати участь, сьогодні ми знаходимося в екстремальній ситуації, коли уряди забороняють або блокують участь спортсменів з інших країн, не зі своєї країни, в міжнародних спортивних заходах».


«Я вважаю, що засудження спортсменів, які своєю участю в спорті явно підтримують мир, дружбу і солідарність, є надмірним і неприйнятним заходом».


Нагадаємо, в червні минулого року IJF дозволила росіянам та білорусам брати участь в турнірах «Великого шолома» під нейтральним статусом. Потім у вересні росію та біларусь відсторонили від усіх турнірів в 2022 році.
Володимир Кириченко
Рейтинг:
(Голосів: 0)

Теги

IJF МОК

Коментарі 0

Увійти
Залишати коментарі на сайті дозволяється тільки при дотриманні правил.

X-Video: