Лесюк: «МОК виступає за відсторонення росіян, але він не може вказувати окремим федераціям, що їм потрібно робити»

Чемпіон Європи-2022 – про рішення IJF та вплив рашистів на федерацію<br>
05 серпня 2022р. 12:55
Лесюк: «МОК виступає за відсторонення росіян, але він не може вказувати окремим федераціям, що їм потрібно робити»
Артем Лесюк / Фото - Facebook
Чемпіон Європи з дзюдо у ваговій категорії до 60 кг українець Артем Лесюк в інтерв'ю MixedZone висловився стосовно позиції IJF (Міжнародна федерація дзюдо) та МОК (Міжнародний олімпійський комітет) щодо відсторонення атлетів з країн-терористів.

Через рішення  дозволити виступати спортсменам з росії, останній офіційний турнір чоловічої та жіночої збірної був – Grand Slam в Тбілісі на початку червня. 

Як вирішилось, щоб бан росіян був повністю?

«Наша федерація писала офіційні листи в усі Міжнародні федерації інших країн Європи та Світу з доказами, що зараз відбувається, закликаючи про недопуск росіян та білорусів до змагань. Війна у нас не закінчилась, а, через те, що медіа трохи стихла, дехто в Європі вважає, що уже все. Дивують люди в Європі які кажуть, що вони втомилися від війни. Вони не думають, що наші люди втомилися захищати нашу країну, покидати свої домівки та тікати невідомо куди. Дивно це чути від людей, у яких трохи зросли ціни на паливо. Також, наша федерація запрошувала президента міжнародної федерації в Україну, але, здається він ще не відповів на цей лист. Потім міністр спорту запросив президента олімпійського комітету – Томаса Баха, після чого він прибув. Я так зрозумів, що саме на тій зустрічі обговорювалось питання «відсторонення від дзюдо». Тому що, всі види спорту відстороняють, а наш вид спорту допустив до змагань. Я чув, ніби, є така домовленість, що їх знову відсторонять. Наскільки мені відомо, олімпійський комітет «за» відсторонення, але він не може вказувати окремим федераціям, що їм потрібно робити. Знаю, що олімпійський комітет, одноголосно вирішив, що росіян та білорусів на міжнародну арену не допускати».


«Так дивно, що їх допустили у статусі нейтральних спортсменів. Але, як може йти мова про цей статус, якщо вони живуть у своїй країні, тренуються на олімпійських та національних базах росії під керівництвом національного штабу збірної росії. Також, вони отримують офіційну заробітну платню в росії. Якщо людина має нейтральний статус, то як вона може отримувати гроші в своїй країні. Я знаю, що у нашій федерації є така практика, як виступ під егідою IJF, але це спортсмени з країн: Афганістану, Ірану, Іраку, Сирії, тобто люди які дійсно не можуть бути у своїй країні за якимись причинами. Зараз, це зовсім інше, бо це неповага, до всіх інших спортсменів».


Про вплив росіян на IJF

«IJF вийшло на той високий рівень на якому знаходиться зараз, завдяки спонсорам російських компаній, десь 30-40% . Навіть, коли виступали на змаганнях нам клеїли на спини спонсорські російські рекламні банери. Газпром був завжди на всіх змаганнях. Ми ж розуміємо, якщо компанія протягом багатьох років «вливає» кудись свої гроші, то просто так, їх вплив не може закінчитися. Навіть через те, що у нас війна. Росія підтримувала IJF,  як вони могли і  так просто від них відмовитись?».


Раніше Лесюк сайту XSPORT розповів про своє ставлення до рішення Міжнародної федерації дзюдо допустити спортсменів з рф та білорусі до турніру Великого шолому в Монголії.
Володимир Кириченко
Рейтинг:
(Голосів: 1)

Коментарі 0

Увійти
Залишати коментарі на сайті дозволяється тільки при дотриманні правил.

X-Video:

Рейтинг букмекерів