Вчора 9
Сьогодні 1
Завтра 16
Розгорнути Згорнути

Індекс страху та жадібності: що це і як пов'язано з Біткоїном? Новини партнера

5 Факторів
15 лютого 12:31
Індекс страху та жадібності: що це і як пов'язано з Біткоїном?

Для оцінки настроїв крипторинку проаналізувати виключно на BTC курс – це замало. Щоб отримати повну картину, варто звернути увагу на ряд індексів та патернів, які безпосередньо вказують на особливості поведінки користувачів.

Fear and Greed Index

Індекс страху і жадібності – це індикатор, який використовується для оцінки сентименту ринку щодо Біткойн курсу. Цей індекс розроблений з метою визначення того, наскільки інвестори на крипторинку перебувають у стані «страху» або «жадібності». Коли ринок починає коригуватися і попит зростає, інвестори стають «жадібними» через страх пропущеної вигоди. Вони можуть продавати свої активи нераціонально, просто через те, що бачать червоні числа.

Індекс страху та жадібності зазвичай працює на основі аналізу даних, до яких входять цінові рухи, обсяги торгів, соціальні медіа та інші фактори. На базі цих даних формується числове значення, яке відображає поточний стан сентименту ринку.

5 факторів визначення індикатору страху та жадібності

Для визначення настроїв на ринку індекс страху і жадібності аналізує п'ять ключових факторів, які надають вагу різним аспектам сентименту крипторинку.

 Перший фактор – волатильність

Вона становить 25% від загального значення індексу і оцінюється за останні 30 і 90 днів. Зростання волатильності вказує на підвищений ступінь страху на ринку.

  Другий фактор – ринковий імпульс/обсяг

Також становить 25% індексу страху і вимірюється за аналогічними періодами. Великі обсяги торгів у поєднанні з імпульсом ринку свідчать про переважання жадібності.

  Третій фактор – соціальні мережі

Він складає 15% від загальної суми і визначається через аналіз публікацій про Біткоїн в соціальних мережах та загалом оцінюються новини крипторинка. Високий рівень взаємодії може вказувати на підвищений інтерес до криптовалюти та зростання попиту на ВТС.

 Четвертий фактор – домінування

Домінація – це частка ринкової капіталізації Біткоїна в загальній криптовалютній ринковій ситуації. Вага фактору становить 10%. Зростання домінації свідчить про страх, а зменшення – про жадібність.

  П'ятий фактор – тенденції

Він складає також 10% і визначається зміною обсягів пошукових запитів про ВТС. Збільшення запитів свідчить про страх, бо користувачі та інвестори хочуть переконатися в правдивості отриманої інформації.

Індекс жадібності та страху, який зараз використовується для оцінки криптовалютного ринку стосовно Bitcoin, конвертує отримані дані в просту шкалу від 0 до 100, де низьке значення вказує на домінування страху, а високе – на домінування жадібності.


Рейтинг:
(Голосів: 0)

Коментарі 0

Увійти
Залишати коментарі на сайті дозволяється тільки при дотриманні правил.

Букмекер місяця