Вчора 14
Сьогодні 20
Завтра 10
Розгорнути Згорнути

Вперше в історії українець проплив найскладнішу протоку в Ірландському морі

Віталій Ступак подолав дистанцію за 14 годин
28 вересня 2022р. 16:23
Вперше в історії українець проплив найскладнішу протоку в Ірландському морі
Віталій Ступак / Фото: SoftServe
Львів'янин Віталій Ступак переплив Північний протоку в Ірландському морі і став першим українцем, якому вдалося це зробити. Спортсмен-аматор подолав дистанцію у 42,5 км за 14 годин. 

 Я планував цей заплив ще у листопаді 2021 року, проте через війну він став під питання. Водночас я розумів, що хочу показати світу та Україні, що ми можемо ставити рекорди, привернути увагу глобальної спільноти до нас, тому вирішив не відмовлятися від своєї мети. Тренуватися до запливу я міг тільки в басейні, який сильно відрізняється від реальних умов, але я зробив все, що в моїх силах і подолав Північну протоку.


Складність цієї протоки полягає в бурхливому морі з холодною водою (в середньому 12°С), наявності небезпечних медуз і непередбачуваних погодних умов.

Північна протока знаходиться між Ірландією та Шотландією і є однією з семи найскладніших локацій для плавців, яка входить в Oceans Seven Challenge. Це змагання, яке складається із семи дальніх запливів у відкритій воді через найнебезпечніші морські канали світу. Їх всі зміг переплисти 21 плавець станом на зараз.

Раніше ми повідомляли, що Богдан Колмаков завоював срібну медаль на чемпіонаті світу з паркуру. 

Денис Сєдашов
Рейтинг:
(Голосів: 3)

Коментарі 0

Увійти
Залишати коментарі на сайті дозволяється тільки при дотриманні правил.

Рейтинг букмекерів