соболенко: «Я не зробила нічого поганого для України – війна не моя вина, і не російських спортсменів»
Друга ракетка світового рейтингу арина соболенко
розповіла, що для неї змінилося щ початку повномасштабного вторгнення росії за підтримки Білорусі на територію України:
Що змінилося для вас за останній рік? Минулого року почалася війна. Що змінилося у вашому ставленні до інших гравців? Якщо ви думаєте про білорусь, Україну, про що завгодно, про інших гравців, про турніри, про організацію, чи є щось, що дало вам змогу сказати: «Нас стали більше приймати, ніж раніше?» Якби ви могли знайти, що могло б змінитися за рік відтоді, як усе почалося...
Це складне запитання, тому що все, що я б хотіла сказати, можна обіграти. Складно сказати. Що саме ви маєте на увазі під «змінилося»? Ті, хто ненавидів нас раніше, я не знаю, за нашу країну, за те, звідки ми родом, вони досі нас ненавидять. Це не змінилося, і я не думаю, що зміниться через ситуацію.Я щаслива, що нам дозволили грати, що WTA робить усе можливе, щоб якомога краще впоратися з цією ситуацією. Так, це все.
Єдине, що змінилося для мене, не те щоб я перестала думати про це, я просто почала концентруватися на собі та розуміти, що я не зробила нічого поганого для України, це не моя вина, не вина російських і білоруських спортсменів. Ми просто спортсмени, які можуть робити те, що вони можуть, і які просто займаються спортом. Це єдине, що допомагає мені зберігати концентрацію і просто грати в теніс.
Це і є зміна?
Це єдина зміна. Все інше, як я можу змінити? Це війна.Не буває так, що вчора вони нас ненавидять, а сьогодні люблять, ні. Усе відбувається так, як відбувається. На жаль, ми ніяк не можемо вплинути на цю ситуацію. Так, це найгірше те, що люди чекають від нас чогось, а ми нічого не можемо зробити. Це найгірше в цій ситуації.
Нагадаємо, що Даяна Ястремська стала п’ятою українкою в одиночній сітці турніру WTA1000 у Римі.