Кадрові труднощі чоловіків та початок захисту титулу для жінок: збірні України з волейболу відкривають новий сезон
![Кадрові труднощі чоловіків та початок захисту титулу для жінок: збірні України з волейболу відкривають новий сезон](/upload/iblock/705/705edd21baff7b00bb99f6cca38e4f79.jpeg.webp)
Сьогодні, 18 травня, чоловіча та жіноча збірні України з волейболу відкриють сезон-2024 дебютними поєдинками Золотої Євроліги. Розповідаємо, в якому стані наші команди підходять до старту турніру, хто буде їхніми суперниками і чи маємо шанси на повторення результатів минулого року.
Якщо минулий сезон був для українських збірних дуже насиченим, адже окрім традиційного виступу в Золотій Євролізі вони брали участь ще й у Кубку претендентів, чемпіонаті Європи та олімпійської кваліфікації, то цього разу графік буде менш щільним. Наші команди мають зіграти лише в Золотій Євролізі і, якщо ми туди потрапимо, Кубку претендентів, але спочатку пропонуємо зосередитися на першому турнірі, що стартує вже сьогодні.
Новий формат Золотої Євроліги
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-05-17 15.37.25.jpeg)
Кількість матчів на першому етапі не надто зміниться, а для чоловіків не змінитись взагалі: командам належить по разу зіграти з шістьма різними командами. При цьому кожен учасник проведе два матчі вдома та чотири – на майданчиках суперників.
Чоловіки: як дістатися фіналу без низки зірок?
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-05-17 15.37.30.jpeg)
Не вселяють впевненості й результати контрольних матчів підопічних Рауля Лосано, який очолив нашу команду цієї весни, хоча суперники у цих спарингах заради справедливості були дуже непростими. У першому поєдинку оновлена українська команда поступилася Німеччині з рахунком 1:3 (23:25; 25:21; 20:25; 19:25), а у другому програли чотири сети Польщі (21:25; 21:25; 24:26; 15:25).
Незважаючи на всі проблеми, дуже хотілося б знову побачити нашу команду на Кубку претендентів – відбірковий турнір Ліги націй, право потрапити на який одержують фіналісти Золотої Євроліги. Минулого року їй це вдалося: Україна посіла перше місце у групі з Бельгією, Хорватією та Північною Македонією не програвши жодного сету, у півфіналі ще раз обіграла Хорватію та вийшла у фінал, де поступилася команді Туреччини. Хочеться вірити, що відсутність деяких гравців не завадить синьо-жовтим повторити це досягнення і 2024-го.
Розклад матчів чоловічої збірної на першому етапі турніру має такий вигляд:
18 травня: Україна – Румунія
19 травня: Азербайджан - Україна
25 травня: Україна – Чехія
26 травня: Люксембург - Україна
31 травня Португалія - Україна
2 червня Україна – Бельгія
Жінки: захистити звання чинних чемпіонок
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-05-17 15.37.22.jpeg)
Важко сказати, чи вдасться досягти максимального результату і цього сезону, але, як мінімум, потрапити до плей-оф нашої збірної під силу, хоча чекати легкої прогулянки теж не доводиться. Суперницями українок на груповому етапі будуть команди Словенії, з якою ми розбиралися на останньому чемпіонаті Європи, Естонії, Словаччини, Австрії, добре знайомої Чехії, яка протистояла нам минулого року чотири рази, і Бельгії, яка також грала проти нас на торішньому ЧЄ.
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-05-17 15.37.24.jpeg)
Розклад матчів жіночої збірної на груповому етапі:
18 травня Україна – Словенія
19 травня Естонія - Україна
25 травня Україна – Словаччина
26 травня Австрія - Україна
31 травня Чехія - Україна
2 червня Україна – Бельгія
Михайло Цирук спеціально для ХSPORT.ua
У матеріалі використано фото Getty images, CEV
Коментарі 0