Багатскіс розповів, чим його здивував Лень

Також тренер збірної України відзначив професіоналізм Близнюка
Фото: fbu.ua

Головний тренер збірної України з баскетболу Айнарс Багатскіс в інтерв’ю пресслужбі ФБУ поділився думками щодо складу національної команди.

Як змінилася гра з появою гравців, яких не було з командою в липні?

Вона повністю змінилася, адже це досвідчені гравці, яким треба давати ігровий час. Для мене немає жодних питань, чому вони в збірній і для мене завжди було важливо, щоб для громадськості, для журналістів, було зрозуміло, чому той чи інший гравець у команді. 

Так, є певні проблеми, адже Герун не грав з квітня. Щодо Леня, він не тренувався з нами і відразу зіграв проти Словенії. Мені достатньо було намалювати навіть не комбінації, а приблизно те що ми граємо, і він навіть за таких умов виглядав добре. В НБА, незрозуміло для мене чому, але він отримує стільки часу, скільки отримує. Як на мене, це гравець високого рівня і класна людина, як кажуть тренери, «very coachable». 

Ми взагалі не очікували, що Олексій гратиме в Стамбулі, адже він приєднався до команди лише два дні тому. Це було суто його бажання – він хотів грати відразу проти Польщі, але я сказав «ні». Ми домовилися, що він зіграє два-три відрізка проти словенців, але вийшло трохи більше. І він зіграв значно якісніше, ніж я очікував у цій ситуації – враховуючи його ігрову практику та процес акліматизації.

Близнюк приїхав у такій фізичній формі, що він був готовий грати відразу. Я б хотів відзначити його, як приклад для багатьох не тільки українських гравців, адже Богдан – це приклад професійного спортсмена. Він не витрачає час дарма, готує своє тіло і йому значно легше влитися у баскетбольні навантаження. Ну і проти Словенії ми вирішили поберегти Михайлюка, адже на турнірі він також грав після одного неповного тренування. 

Наразі у нас багато чого вже є: бажання, азарт, емоції і розуміння того, що ми робимо, але в нас немає натренованості і ми ще далеко не команда.

Нагадаємо, що Олексій Лень в матчі зі збірною Словенії вийшов на майданчик в формі збірної України вперше з 2018 року.

Додайте xsport.ua до обраних джерел у Google News підписатися

новини: Баскетбол