Олег Шайтанов: «З такими командами як Іспанія, потрібно бути не тільки сильними, але і щасливими»

Головний тренер жіночої збірної України з футзалу дав ексклюзивне інтерв’ю XSPORT
03 апреля 18:03
Олег Шайтанов: «З такими командами як Іспанія, потрібно бути не тільки сильними, але і щасливими»
Олег Шайтанов / фото - UEFA

Головний тренер жіночої збірної України з футзалу Олег Шайтанов в ексклюзивному інтервю XSPORT розповів про завоювання срібних медалей чемпіонату Європи, шлях, який команда до цього пройшла, підготовку в умовах непростого клубного графіку підопічних, те, що не вдалось у фіналі з Іспанією та позитивні емоції для українських військових.

Олег Миколайович, давайте почнемо з основного раунду відбору на Євро. Де і як ви готувались до матчів відбору?

В нас тоді були плани зібрати дівчат в Ужгороді, проте дехто з них все ж таки не зміг би перетнути кордон, тому ми вирішили зробити ці збори закордоном. Нам допомогли у Польщі, тому ми перший тиждень зборів, після товариської гри з Португалією, провели у місті Мендзиздроє, і потім переїхали до Познані, де вже відбувся сам відбір.

Дівчата на ці збори приїжджали зі своїх закордонних клубів, і я був приємно вражений їх формою. Раніше на таких відборах в нас не було так аби гравці приїжджали з чемпіонатів, які вже розпочались. Адже зазвичай наші клуби тільки починають входити в сезон, тому я був приємно здивований, що дівчата вже приїхали в досить непоганій формі, і маючи за плечима по дві-три гри в європейських чемпіонатах.

В групі основного раунду відбору ви виграли дві гри (у Нідерландів та Хорватії), а також зіграли одну – з Польщею – у нічию. Можете розповісти як пройшли ці ігри?

Якщо чесно, вже деякі нюанси забулись, тому детально про кожен матч говорити не буду, скажу загалом, що, так, ми не виграли три гри з трьох, останню гру проти Польщі ми зіграли в нічию, хоча нас влаштовувала і поразка в декілька м’ячів. Проте ми вистояли і заробили ті очки, а перед тим ще були перемоги з Нідерландами та Хорватією, і всі ці очки дозволили нам потрапити на чемпіонат Європи.

Були моменти, які ви розуміли, що команда вже награла прекрасно, або ті, які ще потрібно було вдосконалювати до старту фінального раунду?

Тренер будь якої команди розуміє, що його команда – не ідеальна. Тому постійно щось хочеться виправляти та удосконалювати. Проте не завжди на це є час. Якщо навіть взяти наш збір, який ми організували перед стартом чемпіонату Європи, коли ми провели дві товариські гри зі Словаччиною, то ми цими іграми просто вклинювались в три чемпіонати: Італії, Іспанії та Португалії.

Було дуже важко знайти час для цього збору. Ми зібрались, провели ігри, і дівчата відразу розлетілись. Завжди хочеться щось зробити аби було краще, але не завжди вистачає часу.

Згідно жеребкування у півфіналі вам випало зіграти зі збірною Угорщини, Іспанія та Португалія пішли виясняти стосунки в іншій парі. Нашій збірній пощастило з жеребом?

Ну, як пощастило, жереб є жереб. Ми раніше вже грали з Іспанією півфінали, і зіграли не дуже добре, і товариську гру перед цим Євро з Португалією… Так склався жереб, тому не можна казати, чи пощастило. Ми чекали на цей шанс, отримали його і сповна ним скористались.

Юлія Титова нам в інтервю пригадувала, що матч з угорцями складався непросто але все вирішила грамотна гра на стандартах? Це справді так?

Самі моменти, які ми реалізували, це були моменти, пов’язані зі стандартами, але загалом це була непроста гра, угорки сильно зачинились, і нам було складно їх відкрити.

Стандарти зіграли свою роль але ми мали ще декілька моментів з гри, проте не змогли їх реалізувати. Ви пам’ятаєте ті штанги, ті напівмоменти. Гра склалась так, що переможний рахунок нам вдалось здобути через стандарти, проте в нас і по грі були моменти, які ми могли реалізовувати.

Кого ви хотіли бачити у фіналі: Іспанію чи Португалію?

Ви знаєте, ми не думали про те, хто у нас буде в фіналі. Я так дівчат налаштовував, що у нас всі думки були про матч з Угорщиною, тому що, як ви кажете, нам поталанило з жеребом, але якби в нас в півфіналі була невдача, то ніхто б не казав, що нам пощастило з таким суперником. Тому всі наші думки були саме про півфінал.

Що не вийшло у фіналі?

В таких іграх з такими сильними командами, як Іспанія, потрібно бути не тільки сильною командою але і щасливою. На жаль, ми допустились індивідуальних помилок, які не дозволили нам рівно грати з суперником, ми практично з перших секунд вже почали програвати. З кожним голом ми розуміли, що шансів на позитивний результат буде не так багато.

Радості після фіналу в нас, звичайно, не було. Проте всі ми розуміли, що це на даний час непоганий результат.

Що ви сказали дівчатам після гри?

Ви знаєте, це більше були певні особисті моменти. Ми поспілкувались, я сказав їм слова вдячності, сказав, що те, що вони зробили, наразі вони ще не усвідомлюють, але через роки вони краще це зрозуміють.

Як ви оціните виступ команди на чемпіонаті Європи?

У кожного свій фронт, і якщо ми хлопцям, які на передовій, подарували певні позитивні моменти, і вони налаштовують їх на нашу загальну перемогу, то це дуже добре. Україна наразі бореться на усіх фронтах, як на лінії бою, так і в тилу. І от наші дівчата на такому серйозному турнірі як чемпіонат Європи вибороли практично найкращий результат. Це дійсно позитивні моменти.

Україні важко, в Україні йде війна, проте Україна бореться. І що на передовій, що в тилу, ми отримаємо перемогу.

Олександр Чепілко, для XSPORT

Рейтинг:
(Голосов: 1)

Комментарии 0

Войти
Оставлять комментарии на сайте разрешается только при соблюдении правил.

X-Video:

Рейтинг букмекеров