Вчора 0
Сьогодні 0
Завтра 0
Розгорнути Згорнути

Пустовий розповів, як проходила підготовка збірної України до матчу зі Словенією

Зустріч українців зі словенцями дивіться на XSPORT 22 лютого о 19:00
Пустовий розповів, як проходила підготовка збірної України до матчу зі Словенією
Фото: ФБУ

Центровий збірної України Артем Пустовий поділився очікуваннями від матчу кваліфікації Євробаскету-2025 зі Словенією.

Про підготовку до першого вікна кваліфікації?

Часу у нас, як завжди, не дуже багато. Адже було лише чотири дні підготовки до матчу проти Словенії. Ми тренувалися, як і влітку, намагалися згадати правила в захисті, наш напад, підкорегувати гру під словенців. У нас ще один день на підготовку в Словенії, після чого в бій. Тож ми добре, інтенсивно попрацювали, думаю, команда готова.

Наскільки звикла команда до ігрової системи Віталія Степановського?

Після літа зараз було не так вже й тяжко увійти в ритм правил в збірній. Всі гравців, які були влітку, дуже швидко ці правила згадали та використовують їх на майданчику. Також у нас є Іван Ткаченко, який пропустив збір влітку, але він швидко все підхопив і, думаю, допоможе нам в цій грі.

Ти багато грав проти Словенії. Як треба зіграти, щоб показати наш найкращий баскетбол проти них?

Треба бути готовими до жорсткої гри. Це захисна команда, але нам треба грати в свій баскетбол. Думаю, судді не даватимуть в цьому матчі дрібних фолів, треба бути готовими до цього морально та фізично. Словенці добре грають, у них хороші гравці, які багато років грають за збірну – це і Блажич, і Препелич, і Тобі, які грають в своїх клубах на високому рівні і мають багато досвіду.

Ти грав проти Тобі та Дімаца – гравців передньої лінії словенців. Як треба зіграти проти них?

Тобі добре розтягує майданчик, у нього хороший кидок. Треба взяти його від кидка, в пості він грає небагато. Також він добре грає на пік-н-ролі, отримує багато легких очок. Грав я і проти Дімаца, він дуже фізичний гравець, любить контакт. У нього немає кидка, але він добре бореться під кільцем, за підбирання в нападі. Треба буде проти нього теж зіграти фізично.

Як оціниш свою форму зараз під час сезону?

Я в гарній формі, зараз середина сезону. У всіх хлопців, які приїхали, хороші фізичні кондиції. Тому зараз ситуація трошки відрізняється від літа, коли хтось до збору тренувався більше, хтось менше, хтось взагалі не тренувався та приїхав після відпочинку. Зараз всі в тонусі, в гарній формі. По собі і по хлопцях можу сказати, що в цьому плані готові.

Чи встигла у вас скластися хімія з Олександром Ковляром, з яким ви разом граєте за Обрадойро?

До цього ми разом працювали влітку у збірній, але якось тоді ще не були дуже близькі. Була робоча атмосфера, але коли він приїхав в Обрадойро ми більше роззнайомилися, спілкувалися. На виїздах ми живемо разом, спілкуємося ще ближче і це також допомагає нам зібратися у збірній.

Як змінилася для тебе ситуація в збірній з отриманням ролі капітана?

У мене був дуже довгий шлях – від самопроголошеного капітана до офіційного. Багато років пройшло. Тепер з’явилося більше відповідальності, адже що б хлопці не зробили, це все лежить на мені. Я спілкувався з головним тренером, він казав, що для нього важливо, щоб я був людиною зв’язуючим між тренерами і хлопцями. Тож це велика відповідальність, я тепер обличчя команди. Тепер не можна вже так багато жартувати, але жарти нікуди не поділились – жартуватимемо, але тепер трошки менше.

Матчі збірної України у кваліфікації Євробаскету-2025 дивіться на телеканалі XSPORT. Відео трансляція гри Словенія – Україна. Початок – 22 лютого о 19:00.

Джерело: fbu.ua Олег Шумейко-молодший
Рейтинг:
(Голосів: 0)

Коментарі 0

Увійти
Залишати коментарі на сайті дозволяється тільки при дотриманні правил.

Букмекер місяця