Вчора 0
Сьогодні 0
Завтра 0
Розгорнути Згорнути

Збірна України з баскетболу стартує у відборі на Євробаскет. Експерти проаналізували майбутні матчі

Обидва поєдинки національної команди дивіться у прямому ефірі на XSPORT
Збірна України з баскетболу стартує у відборі на Євробаскет. Експерти проаналізували майбутні матчі
фото - ФБУ

Збірна України з баскетболу 22 та 25 лютого проведе два стартові матчі відбіркового циклу до Євробаскету 2025 року. 22 лютого підопічні Віталія Степановського зіграють проти команди Словенії, а 25-го – проти Португалії. Обидва матчі дивіться у прямому ефірі на телеканалі XSPORT та на нашому YouTube.

Напередодні цих ігор ми поспілкувались з українськими баскетбольними експертами щодо того якою вони бачать національну команду у майбутніх матчах, та чого нашим баскетболістам очікувати від суперників.

Максим Гайовий, спортивний журналіст, засновник ресурсу Ukrainian Basketball

«Якщо не робити якийсь аналіз за іменами, і не намагатись покопати, то розпочати потрібно з того, що Словенія має бути сильнішою за Португалію. Словенці завжди мають організацію гри, мають величезну агресивність, у нас з ними завжди величезні проблеми по виводу м’яча, адже вони дуже агресивно захищаються. В них є школа, є клас, багато гравців виступають в гарних клубах, тому зі Словенією має бути важко. Можна подивитись на те, як вони грають без гравців Євроліги і Дончіча, щоб зрозуміти, що ми не можемо ставитись до цього матчу несерйозно.

Португалія нам по зубах в нашому оптимальному складі, але наразі в нас такий склад, що, думаю, що обидва матчі будуть дуже і дуже важкими. У нас грандіозні проблеми з переду, серед бігменів викликаний Богдан Бринюк, він здається 203 см, і він ніколи не грав за національну команду. Лень і Скапінцев не приїжджають з очевидних причин, Кравцов порвався влітку, Геруна з Японії вирішили не викликати з практичних причин.

На паркеті, ми, вірогідно, будемо бачити команду, яка старається. Це буде щось схоже на нашу літню версію, тільки з більш слабким складом. Думаю, дуже багато буде залежати від двох наших хлопців з Обрадойро: Ковляра і Пустового. Ковляра – в тому аби м’яч вивести і якось спробувати щось організувати, а Пустовий проводить реально сильний сезон в Іспанії, але його приїзди в збірну часто показують, що його рівень в клубі і збірній буває не релевантним. Він себе не відчуває так впевнено в збірній, і можливо зараз якраз зможе себе так відчути.

В нас в цих іграх може бути як дві перемоги так і дві порази. Якщо спробувати дати конкретний прогноз, то я скоріше дам прогноз, що ми програємо Словенії та переможемо Португалію».

Олександр Прошута, спортивний журналіст, коментатор, автор телеграм-каналу Proshuta.basketball

«Збірна України в стратегічно плані підходить до цих матчів в цікавому становищі. З одного боку в нас після попереднього циклу і не виходу на чемпіонат світу відбулась зміна головного тренера і почалась перебудова. Проте вона трошки неповноцінно пройшла, адже ми начебто відмовились від В’ячеслава Кравцова, від Дениса Лукашова, від деяких інших досвідчених гравців, але з тим дефіцитом, який наразі є в передній лінії, Кравцова б, якби він не був травмований, відірвали б з руками ногами. Яка ж це тоді зміна поколінь? Тому ось така цікава ситуація, коли з одного боку вже потихеньку відходять представники старої гвардії, але з іншого боку всі інші ветерани, які на пів покоління молодші Олександр Липовий, Артем Пустовий, Олександр Мішула – всі вони присутні в команді і без них її уявити важко. Але також і більше молодих гравців з’являється, і той самий виклик Богдана Бринюка показує, що процес омолодження триває.

Щодо тактичного становища, то команда підходить в цьому плані до матчів не в найкращому стані, адже в нас багато кадрових проблем, і зокрема є дефіцит в передній лінії. В нас взагалі є дефіцит великих по всіх збірних, і ось зараз він вперше так серйозно проявився. Ми пройшли за 10 років шлях від збірної, в якій в нас був вибір між Ліщуком, Фесенком, Печеровим, Кравцовим та Пустовим до збірної, в якій Артем – безальтернативно основний центр, а на заміну буде виходити або 20-річний Бринюк, або Петров, який пів сезону провів без практики і лише зараз починає грати у Чорногорії. Тому в нас є розуміння, що це далеко не оптимальний склад збірної України, але це склад з яким Віталію Степановському доведеться працювати. В мене таке враження, що можна було зібрати кращу команду але так склались обставини.

Від збірної України, думаю, варто чекати короткої ротації адже по літніх матчах ми бачили від Віталія Степановськог, що він тренер, який довіряє одній групі гравців. Так, безумовно, в нього тоді також були проблеми, йому на льоту довелось коригувати ротацію, але, я впевнений, що ми побачимо дуже обмежений склад збірної України і побачимо дуже велике завантаження для ключових гравців. Очевидно, це буде Ковляр, Пустовий, Войналович – це люди, з якими тренер багато працював в Южному і свого часу виводив в люди. Можливо, Павло Крутоус, Віталій Зотов. Я б ось цих гравців виділив як кістяк команди. Немає в нас поки що точної інформації, чи зіграють Олександр Липовий та Ілля Сидоров, і це будуть величезні втрати, якщо вони не зіграють.

Навіть при цій короткій ротації, думаю, ми побачимо доволі обмежений напад, який буде зав’язаний на взаємодії пари Ковляр – Пустовий, всі інші будуть допоміжними. При цьому ми побачимо типовий агресивний захист від Степановського – з пресингом, з зонами, зі зміною чисельної форми. Я б не чекав якогось яскравого баскетболу від збірної України, адже Віталій Степановський це захисний тренер, який будує роботу від дисципліни. Потрібно чекати гру робочої команди, яка знає свої сильні сторони і буде намагатись ними скористатись. А от, чи вийде це, і чи буде в нас план В, якщо не вийде, от це головне запитання станом на зараз.

Щодо наших суперників, то це не найсильніші європейські збірні. Так, Словенія це команда елітна, але ми знаємо, що Словенія останніх п’яти років це театр одного актора, який грає в НБА і не зможе допомогти своїй команді. Лука Дончіч не приїде до збірної, а без нього це абсолютно інша команда. Без нього я не бачу такої сильної загрози для нашої команди, яка була б з ним. Так, це збита європейська команда, там є хороший кістяк з шести-семи якісних гравців, які грають на високому європейському рівні, але сказати, що Словенія це страшний для нас суперник, я б так не сказав. Так, вони гратимуть вдома, і це, звичайно, велика перевага для них.

Головний гравець Португалії теж грає в НБА, це Німас Куета, який сидить поруч зі Святославом Михайлюком на дальньому куті лавки Бостона, він також не приїде до збірної. Тому боятись португальців взагалі не варто, так в них є доволі цікаві молоді гравці, є натуралізований американець, але це середня європейська збірна, і вона на папері слабша за збірну України.

Чи зручні ці суперники для нашої команди? Думаю, що відносно зручні, особливо, португальці, тим паче ми з ними гратимемо на домашньому паркеті у Ризі, в них потрібно виграти. Зі Словенією буде важко, в них вистачає майстерності аби обіграти нашу збірну. В мене є певний стриманий оптимізм, але, якщо підтвердиться інформація про травми Липового та Сидорова, то його стане менше. Буде непросто, я сподіваюсь на одну перемогу, а з урахуванням формату та інших суперників в нашій групі, ця перемога вже буде на вагу золота».

Словенія – Україна. Відео трансляція

Україна – Португалія. Відео трансляція

Тарас Праведний
Рейтинг:
(Голосів: 0)

Коментарі 0

Увійти
Залишати коментарі на сайті дозволяється тільки при дотриманні правил.

Букмекер місяця