Деталі турніру
Україна

Філіппов творить дива, Рух звільняє Коваля, а ЛНЗ знову робить камбек

Головні підсумки четвертого туру УПЛ

З суботи по понеділок, незважаючи на всі труднощі, пов'язані з російськими обстрілами, відбулися сім запланованих поєдинків четвертого туру УПЛ, які подарували нам багато голів, гучну сенсацію та одразу два хет-трики.

Донецький Шахтар у неймовірному поєдинку з сімома забитими м'ячами поступився Олександрії, Рух на своєму полі розгромив Зорю, спровокувавши першу тренерську відставку нового сезону, Кривбас не зміг обіграти Інгулець, а Лівий Берег здобув першу у своїй історії перемогу в елітному дивізіоні.

Пропонуємо до вашої уваги головні підсумки четвертого туру чемпіонату України.

Олександрія - Шахтар 4:3

До середини першого тайму Шахтар вигравав з рахунком 2:0, але зрештою не просто втратив перемогу, а програв. Звучить як щось із галузі фантастики, але в суботу Олександрія наочно продемонструвала, що це реально. Команді Ротаня за це можна висловити лише слова поваги: не здалися, навіть у критичні моменти продовжували робити те, що планували, намагалися не відходити від своєї гри та чудово використали свої шанси. Хоча, звичайно, не заліти наприкінці першого тайму той шалений гол Калюжного, все могло скластися інакше.

Набагато складніше розібратися, що відбувається з Шахтарем і чому команда так безвільно віддала, здавалося, вже виграну гру, і причин можна виділяти дуже багато. Тут і елементарна розслабленість, адже за рахунку 2:0 команда вирішила, що справа зроблена, і проста помилка Азарова в моменті з першим голом Олександрії – є лише наслідком того, що донеччани вимкнулася з гри.

Можна говорити і про недостатню самовіддачу, адже коли Калюжний трьома дотиками підробляє м'яч під удар, а ціла низка гравців гірників дивиться на це і навіть не намагається його накрити, пояснити це чимось іншим досить складно. Можливо, і рівень деяких футболістів не зовсім відповідає Шахтарю, адже забіг на 50 метрів 31-річного Філіппова у моменті з третім голом виглядає як вирок для трьох оборонців гірників, які не зуміли його зупинити.

Все це правда, але в першу чергу потрібно говорити про дві головні, суто ігрові проблеми Шахтаря. По-перше, команда знову не знає, що робити з суперником, який агресивно зустрічає її в середньому, а не низькому, як більшість команд УПЛ, блоці. Так було з Поліссям, і ось історія повторюється. По-друге, на старті сезону більшість атак Шахтаря чомусь зводяться до далеких ударів і навісів на форварда, і тут уже піди знай, чи команда Пушича робить це свідомо, чи тому, що інакше не виходить.

Олександрію, яка після цього туру продовжує лідирувати у турнірній таблиці, можна лише привітати з фантастичною перемогою, а Філіппова – з хет-триком, який він точно згадуватиме все своє життя. Ну а Шахтарю перед стартом ЛЧ вирішуватиме дуже багато проблем.

Полісся - Оболонь 4:0

На столичну Оболонь на старті сезону поки що боляче дивитись. 12 пропущених м'ячів у чотирьох іграх, всього одне очко та останнє місце у турнірній таблиці виглядають як початок ще однієї дуже важкої кампанії, яку належить провести у боротьбі за виживання. І якщо в попередніх матчах Оболонь хоча б не виглядала так безнадійно за грою, то тут Полісся просто знищило свого суперника, показавши серйозну перевагу в індивідуальній майстерності своїх виконавців.

Фантастичний дальній удар Гуцуляка та хет-трик Назаренка принесли команді Імада Ашура першу яскраву перемогу в сезоні, ну а Оболоні, після настільки важкого старту, потрібна якась пауза та перезавантаження, адже з такими темпами вже на початку шляху можна прогаяти занадто багато.

Рух - Зоря 3:0

Якщо в Оболоні проблеми почалися практично зі старту сезону, то луганська Зоря почала за здоров'я, а закінчує це літо за упокій. І якщо для самої команди, звичайно, ще нічого не закінчено і не втрачено, то її наставник Юрій Коваль після цієї поразки свою посаду більше не обіймає.

У матчі Руху та Зорі ми чекали рівної боротьби двох команд, які видали непоганий старт сезону, але у підсумку львів'яни просто переїхали свого суперника, знявши всі питання про переможця зустрічі вже на 60-й хвилині завдяки голам Карабіна, Руніча та Краснопіра. Таким чином Рух набрав шість очок у трьох матчах і приєднався до групи лідерів чемпіонату, а ось Зоря після двох поразок поспіль може попливти.

Кривбас - Інгулець 1:1

Тривають лихоліття і для криворізького Кривбасу, і з останніх шести поєдинків у всіх турнірах підопічні Юрія Вернидуба виграли лише один. Домашній матч з Інгульцем не здавався надто складним завданням для бронзового призера УПЛ. Єдине, що могло перешкодити – втома після поєдинку Ліги конференцій з Бетісом та важкого переїзду.

Можливо, саме це й завадило, а можливо, щось ще, але в цьому матчі Кривбас не виглядав так, як має виглядати учасник єврокубків у грі з новачком ліги. Після швидкого пропущеного м'яча господарі змогли відігратися до перерви і начебто намагалися тиснути у другому таймі, але все ж таки не зробили достатньо для того, щоб вирвати перемогу.

У результаті Кривбас знову втратив очки там, де не повинен був цього робити, а Інгулець, який зіграв у свою третю нічию в чотирьох матчах, продовжує крупинками набирати очки і намагатися відірватися від зони вильоту.

Лівий Берег - Чорноморець 1:0

Історична історія: Лівий Берег здобув свою першу перемогу в УПЛ, обігравши на своєму полі одеський Чорноморець. Це стало можливим завдяки точному удару Якімова на 29-й хвилині, який найшвидше зорієнтувався на підборі після подачі до штрафного майданчика зі стандарту.

До того, як новачок УПЛ, який дізнався про участь у ній в останній момент, здобував цю перемогу питань взагалі немає. Більше дивує, чому настільки слабким був Чорноморець, який і в атаці якісно не зіграв і в обороні дозволив супернику створити досить багато. Якщо команда Олександра Бабича не вживе термінових заходів, то боротьба за виживання – це максимум, який світить їй цього сезону.

Колос - Верес 0:1

Мінімальні надії на те, що у цьому матчі не буде нудно, на жаль, не справдилися. Матч Колоса та Вереса справді був дуже нудним, а перемогла у цій нудьзі команда Олега Шандрука, єдиний гол якої у дебюті другого тайму забив Владислав Шарай. Тепер у Вереса чотири очки, які дозволяють йому трохи відірватися від зони вильоту, а Колос зі своїми двома балами вже передостанній.

ЛНЗ - Карпати 2:1

А заключний матч туру, як і перший, подарував нам трохи драми. Після першого тайму львівські Карпати вели завдяки голу Чачуа і, здавалося, контролювали гру. Нічого надприродного ЛНЗ, вперше змушений зіграти досить пізній матч на своєму полі при не найкращому штучному освітленні, не вигадав і в другій половині, проте за рівної гри наприкінці зустрічі повторилася історія з матчу з Рухом, і команда раптово забила два голи: спочатку відзначився Пасіч, а потім Яшарі

Таким чином, ЛНЗ набрав у чотирьох матчах дев'ять балів, і на даний момент знаходиться на другому місці турнірної таблиці, хоча за втраченими очками його ще можуть обійти відразу кілька команд. Ну а Карпати після яскравого старту поступово відкочуються на позиції, де їх, напевно, і очікували бачити.