Сьогодні 3
Розгорнути Згорнути

Кінець лідерству Дніпра-1, вражаюча форма ЛНЗ та легка перемога Шахтаря

Головні підсумки шістнадцятого туру УПЛ

У вихідні відбулася більшість матчів 16-го туру УПЛ, і таким чином в українській національній першості стартувало друге коло. Дніпро-1 несподівано програв полтавській Ворсклі, яка забила у ворота лідера турнірної таблиці більше, ніж у своїх трьох останніх матчах разом узятих, Чорноморець на останніх хвилинах матчу в гостях поступився черкаському ЛНЗ, а Минай та Динамо не змогли зіграти через те, що на домашній арені закарпатського клубу відсутнє освітлення.

В перший день нового тижня традиційно згадуємо все найцікавіше, що трапилося в чемпіонаті України за минулий вікенд.

Полісся - Верес 1:1

Якщо забрати у житомирського Полісся Бені Макуана, то медальні надії підопічних Юрія Калитвинцева, які після такої успішної половини сезону, безумовно, почали з'являтися, можуть швидко закінчитись. Коли конголезький вінгер через пошкодження був замінений у перерві поєдинку минулого туру з Шахтарем (0:0), групу атаки новачка УПЛ начебто прибрали з поля, хоч і до цього вона, відверто, не виблискувала. Тепер через ту саму травму Макуана не зміг вийти у стартовому складі на домашній поєдинок проти Вереса, і в першому таймі його знову дуже не вистачало. Як для гри проти 14-ї команди чемпіонату Поліссю було досить важко, хоча гольових моментів у господарів все ж таки вистачало. З точки зору результату все також могло скластися ідеально для представників Житомира. На 68-й хвилині зустрічі фаворит все ж таки знайшов свій гол, коли Крушинський класно пробив зльоту після скидки головою від партнера. Однак утримати мінімальну перемогу команді Калитвинцева цього разу не вдалося, і вже на сьомій доданій хвилині Шестаков скористався ефектним закиданням Жуліо Сезара та врятував Верес від поразки. Таким чином рівненський клуб лише вдруге за сезон зумів набрати очки у двох матчах поспіль, а Полісся через цю осічку втратило можливість зрівнятися за балами з нинішніми лідерами чемпіонату – Кривбасом та Дніпром-1.

Колос - Оболонь 0:0

Ковалівський Колос та київська Оболонь, як і у першому турі цього розіграшу УПЛ, знову зіграли у нульову нічию. Це цілком логічно, коли зустрічаються дві закриті та нерезультативні команди, які в нинішньому сезоні на двох забили менше, ніж, наприклад, десятий Чорноморець, проте зовсім нудним це видовище не назвеш, і в другому колі протистояння вийшло трохи жвавішим, ніж матч у столиці на старті чемпіонату. Статистично трохи ближчим до перемоги у цьому поєдинку був Колос, який завдав більше ударів по воротах, проте загалом нічийний результат цілком за грою. За підсумками туру становище команд у таблиці особливо не змінилося: Колос замикає її верхню половину, а Оболонь знаходиться над зоною вильоту, і від перехідних матчів її відокремлює одне очко.

Кривбас - Олександрія 2:1

Олександрія Руслана Ротаня після неймовірно затяжної кризи почала подавати ознаки оживання. Минулого туру клуб із Кіровоградської області вперше з серпня переміг у чемпіонаті, мінімально здолавши Верес (1:0), а в цьому зумів створити проблеми та місцями непогано виглядати у протистоянні з серйознішим суперником – криворізьким Кривбасом. Ось тільки за непогану гру та створені проблеми очок, на жаль підопічним Ротаня, не дають. На 30-й хвилині зустрічі гості зненацька вийшли вперед після ефектного дальнього удару Шулянського. Після цього Олександрія спробувала закритися і втримати мінімальну перевагу, але не вийшло, і на останніх хвилинах команда Юрія Вернидуба все ж таки дотиснула завдяки голам По та Бізімани. Таким чином Кривбас взяв реванш за поразку у першому турі та повернувся на перше місце чемпіонату, а Олександрія втратила можливість залишити зону перехідних поєдинків.

Дніпро-1 - Ворскла 1:2

Головна сенсація туру відбулася у Дніпрі, де лідер турнірної таблиці досить несподівано перервав свою 4-матчеву переможну серію поразкою від полтавської Ворскли. Коли Богдан Леднєв швидко вивів господарів уперед уже на третій хвилині, здавалося, що цей матч піде за сценарієм підопічних Юрія Максимова. Проте полтавський клуб вкотре довів, що має достатньо психологічної стійкості та характеру, щоб не лише давати бій фаворитам, а й перемагати їх. У заключній третині першого тайму голи Челядіна та Феліпе Родрігеса перевернули все з ніг на голову та вивели Ворсклу вперед. Вся друга половина пройшла у спробах Дніпра-1 відігратися, проте полтавці вистояли і все ж таки втримали вольову перемогу, досягнувши успіху вдруге за останні три матчі. Ця перемога також дозволила команді Віктора Скрипника піднятися у верхню частину турнірної таблиці та наблизитись до зони єврокубків на відстань витягнутої руки, якщо п'яте місце, звичайно, буде єврокубковим. А Дніпро-1 внаслідок поразки втратив лідерство у національній першості, протримавшись на вершині лише два тури.

Чорноморець - ЛНЗ 1:3

Одеський Чорноморець – один із головних українських прикладів та доказів того, що якою б яскравою не була атакуюча гра команди, без порядку в обороні показувати стабільні результати та боротися за високі досягнення просто неможливо, хоча саме в цьому матчі атака моряків теж була не дуже. Пропустити три голи від ЛНЗ, який цього сезону забивав так багато лише двічі – у ворота Минаю (3:0) та Оболоні (3:0), це, за всієї поваги до черкаського клубу, перебір. Однак насамперед варто віддати належне підопічним Олега Дулуба, які справді виглядали, як мінімум, не гіршими за свого суперника, і пропустивши гол ближче до кінцівки поєдинку не стали утримувати нічийний рахунок, а зуміли знайти сили для того, щоб вичавити з цього матчу максимум. Черкаський футбол, як бачимо, на підйомі, і в останніх п'яти матчах ЛНЗ набрав цілих 11 очок – другий показник у лізі після Дніпра-1. Ця серія успішних результатів дозволяє команді Дулуба ненадовго забути про боротьбу за виживання та страх опинитися в зоні вильоту, проте розслаблятися ще зарано. А ось Чорноморець після успішного старту сезону, за яким багато хто пророкував одеситам боротьбу за єврокубки, продовжує своє падіння і перебуває вже на десятому місці, пропустивши вперед за підсумками туру ЛНЗ.

Шахтар - Металіст 1925 2:0

Донецький Шахтар після серії з двох невдач у чемпіонаті поспіль нарешті переміг і зробив це досить впевнено. Хоча після досить непоганої гри харків'ян в обороні та 0:0 за підсумками першого тайму виникало відчуття, що Металіст 1925 якщо і не відбере очки, то як мінімум попсує нерви чемпіону. Проте з інтригою до останніх хвилин у цьому матчі не склалося, адже у другій половині донеччани втілили свою тотальну перевагу одразу у два забиті м'ячі, нехай цьому й передувало кілька нереалізованих моментів. Спочатку Зубков після гарної передачі Бондаренка розібрався з захисником та воротарем суперника та вивів свою команду вперед, а ближче до кінця зустрічі Криськів ударом з пенальті зняв усі питання про її переможця. У результаті все закінчилося комфортними для Шахтаря 2:0, і ця не найскладніша перемога має надати команді психологічної впевненості, яка буде дуже потрібна не так у поєдинку п'ятниці з Вересом, скільки у вирішальній битві проти Порту за вихід до 1/8 фіналу Ліги чемпіонів. А Металіст 1925 продовжив свою серію поразок до трьох матчів, і з такими темпами ризикує провести весняну частину сезону у боротьбі за виживання.

Матч Зоря - Рух відбудеться в понеділок, 4 грудня. Стартовий свисток пролунає о 13:00.