Зараз 1
Вчора 3
Сьогодні 1
Завтра 3

Ліверпуль йшов за квадруплом у останній сезон Клоппа. Може залишитися тільки з Кубком Ліги

Здається, хтось зіпсував собі карму

За свої роки роботи в клубі Юрген Клопп заслужено став легендою клубу. І коли німець заявив, що покине його влітку, то всі сприйняли це як заклик: об’єднати зусилля для того, щоб зробити цей рік історичним.

Фанати мерсисайдців заговорили про можливість здобуття усіх чотирьох трофеїв. Квадрупл з Лігою Європи, якої якраз не вистачало в колекції Клоппа, замість Ліги чемпіонів.

І це дійсно виглядало реальністю. Виглядало донедавна.

В кінці лютого Ліверпуль серйозно омолодженим складом обіграв Челсі у фіналі Кубка Ліги. Початок покладено?

Але зовсім скоро мерсисайдці зіпсували собі карму. Принаймні так це виглядає зараз. З огляду на те, що сталося потім.

Команда Клоппа знищила празьку Спарту у першому матчі 1/8 фіналу Ліги Європи. Але навіщось вирішила познущатися над суперником і в другому – вже після 14-ти хвилин вела 4:0.

І саме після цієї гри все почало ламатися.

Наступний матч – поразка від Манчестер Юнайтед у чвертьфіналі Кубка Англії. Гра перейшла в екстра-тайми через гол на 87-й. Далі команда Еріка тен Гага вирвала перемогу на 120+1-й хвилині.

Так квадрупл скоротився, максимум, до треблу.

Далі у чемпіонаті було дві непрості перемоги: вольова з Брайтоном 2:1 і з двома голами в останні 15 хвилин проти Шеффілда 3:1. А потім неочікувана втрата очок з тим самим Манчестер Юнайтед.

Статистика першого тайму за ударами становила 14-0 на користь Ліверпуля. Все завершилося тим, що Ліверпуль змушений був відіграватися аби бодай не програти – 2:2.

До цієї гри команда Клоппа лідирувала в АПЛ, після неї – відкотилася на друге місце. Але це був ще не кінець.

Ліверпуль вважався головним фаворитом Ліги Європи. Але на Енфілд приїхала Аталанта – і розбила його з рахунком 3:0.

Звісно, коли ми говоримо про мерсисайдців, то ніколи не можна відкидати можливість камбеку. Але імовірність вильоту надто висока.

І вишенька на торті – поразка від Крістал Пелас у чемпіонаті. Так Ліверпуль відкотився на третє місце в АПЛ.

Разом з поразкою Арсенала від Астон Вілли це вивело в лідери Манчестер Сіті. З перевагою над обидвома переслідувачами в шість очок.

Попереду ще шість турів і, очевидно, ситуація може змінитися. Але Пеп Гвардіола останніми роками привчив, що в кінці сезону своє вже не віддає.

На момент перемоги над Спартою Ліверпуль був серед головних фаворитів усіх трьох турнірів, в яких продовжував брати участь.

Але вирішив поглузувати над слабшим – і Фортуна від нього відвернулася: три поразки і одна нічия за наступні шість матчів.

Кубок Англії вже втрачено безповоротно. Виправити помилки у Лізі Європи та Прем’єр-лізі буде ой як непросто, якщо й зовсім не неможливо.

Судячи з усього, прощатися з Клоппом доведеться тільки Кубком Ліги. Не на таке завершення епохи він сподівався.

Ну і так, додайте до трофейних невдач те, що Хабі Алонсо відмовився стати наступним тренером Ліверпуля. Ще один несподіваний удар. І він впливає не тільки на цей сезон, а й на наступний.