Деталі турніру
Україна

Минай все ж таки не Байєр, Житомир йде до Європи, а Харків – до Першої ліги

Головні підсумки 30 туру УПЛ

В п'ятницю та суботу відбулися поєдинки заключного, 30-го туру УПЛ, і тепер до кінця сезону в українському футболі залишилося провести лише перехідні матчі за право залишитися в елітному дивізіоні, або піднятися до нього.

Житомирське Полісся все ж таки застрибнуло в останній єврокубковий вагон, витіснивши звідти Рух, Минай і Металіст 1925 не змогли уникнути прямого зниження в класі, а чемпіона та віце-чемпіона на фініші турнірної дистанції розділило лише два очки.

Пропонуємо до вашої уваги головні підсумки чергового ігрового тижня в українській національній першості.

ЛНЗ - Ворскла 1:0

В матчі команд, що нічого не вирішує, з середини турнірної таблиці черкаський ЛНЗ здобув свою третю перемогу поспіль і десяту – під керівництвом Олега Дулуба. Долю зустрічі вирішив єдиний гол Олів'є Тіля вже на 16-й хвилині, який допоміг дебютанту УПЛ завершити сезон на мажорній ноті та з 7-очковим відривом від восьмого місця. Ворскла за підсумками туру опустилася на дев'яту позицію, і навряд чи можна сказати, що в цій кампанії полтавці заслужили на щось більше.

Зоря - Колос 0:1

В іншому поєдинку без особливого турнірного значення ковалевський Колос здобув свою першу перемогу за останні п'ять зустрічей, яка також стала дебютною для наставника команди Олександра Поздєєва. За досить рівної гри вирішальним став забитий м'яч бразильського нападника Дієго Каріокі, який дозволив його команді піднятися з 12-го місця на 11-те. Зоря ж у результаті поразки втратила одну позицію, закінчивши сезон десятої.

Оболонь - Олександрія 0:3

Для гарантування стикових матчів столичної Оболоні необхідна була виключно перемога, проте у вирішальний момент пивовари видали один із найгірших матчів сезону. У підопічних Валерія Іващенка не знайшлося жодних аргументів у протистоянні з невмотивованою Олександрією, і доля зустрічі була вирішена вже в першу годину ігрового часу, за який гості встигли забити тричі завдяки дублю Безерри та точному удару Ковальця

Таким чином київський клуб зумів уникнути прямого вильоту лише за рахунок сприятливих результатів конкурентів, а також опустився з 13-го місця на 14-те, і тепер зіграє у перехідних матчах не з четвертої команди Першої ліги Епіцентром, а з Лівим берегом, який посів третю позицію. Олександрія, у свою чергу, завдяки цій перемозі піднялася одразу на три позиції та замкнула топ-8, обійшовши Ворсклу, Зарю та Чорноморець.

Кривбас - Минай 3:0

Користуватися поразкою Оболоні міг Минай, проте український неверлузен, на відміну від німецького оригіналу, зміг утримувати статус короля пізніх камбеків лише два тижні, а ось у вирішальний момент щось пішло не так. Вже до середини другого тайму виїзного матчу з Кривбасом закарпатський клуб горів із рахунком 0:3 після голів Понєдєльніка, Кузика та Кожушка, і стало зрозуміло, що чергового подвигу від підопічних Желько Любеновича цього разу не буде.

Поразка не дозволила Минаю зрушити з 15-го місця, і команда, незважаючи на гідну другу частину сезону, все ж таки вилетіла до Першої ліги безпосередньо: аж надто багато було втрачено до зимової паузи. Однак за відчайдушну спробу врятуватися і боротьбу до кінця вона однозначно заслужила на компліменти.

Металіст 1925 - Верес 1:2

Набагато закономірніше і безапеляційно виглядав виліт харківського Металіста 1925, який став найгіршою командою чемпіонату. За друге коло підопічні Віктора Скрипника так і не знайшли своєї гри, абсолютно не показавши, за рахунок чого вони можуть добувати результати, тому її падіння на дивізіон нижче було абсолютно справедливим.

В останньому турі харків'янам потрібна була лише перемога, а також поразка Миная від Кривбаса. Конкурент шанс дав, але перемогою самого Металіста 1925 і не пахло: Верес виглядав справді краще, і вже до середини другого тайму мав комфортну перевагу у два м'ячі завдяки голам Дахновського та Гайдучика, а реалізований пенальті Юрченко став лише прощальним голом його команди в УПЛ.

В результаті Металіст 1925 так і залишився останнім, а ось Верес піднявся з 14-го місця на 13-те, і тепер у стикових матчах гратиме не зі столичним Лівим берегом, а з Епіцентром.

Полісся - Шахтар 2:0

Перед стартом туру житомирське Полісся мало найскладніше становище у боротьбі за місце в єврокубках. Команді Сергія Шищенка, для якого, як виявилося, це був останній матч як її наставник, потрібно було не лише самій обіграти Шахтар, а ще й сподіватися на поразку когось з конкурентів – Дніпра-1 чи Руху.

Гірники були не надто налаштовані позбавляти суперника шансу на свято: експериментальний склад без гравців збірної України давав зрозуміти, що господарі матимуть можливість зачепитися за позитивний результат. Цими можливостями Полісся скористалося буквально протягом двох хвилин одразу після подолання екватора першого тайму: спочатку після кутового м'яча у свої ворота зрізав Педріньо, а потім Луїфер Ернандес відзначився після передачі Михайліченка

У підсумку 2:0, і додивившись на своїх смартфонах матч Руху та Динамо представники житомирського клубу кинулися відзначати перший в історії вихід до єврокубків, що трапився у першому ж сезоні на рівні УПЛ.

Рух - Динамо 1:2

Звинувачувати у своїй невдачі Рух може лише себе, адже в останньому турі львів'яни були за таких самих умов, як і конкуренти з Житомира. Динамо теж не вирішувало жодних турнірних завдань та випустило на матч резервний склад без збірок, але навіть за таких умов господарі не змогли здобути необхідну нічию.

Ключові події матчу відбувалися у другому таймі: спочатку своїм дебютним голом за Динамо відзначився Самба Діалло, але через 12 хвилин львівський клуб відповів влучним ударом Дідика, після якого потрібно було лише утримати нічийний рахунок. Але з утриманням не склалося: за 14 хвилин до кінця основного часу Антон Царенко забив гол, який був набагато важливішим для Полісся, ніж для його команди, а от Рух на заключному відрізку матчу не був навіть близьким до того, щоб урятуватися.

Завершення цього сезону вийшло для команди Віталія Пономарьова максимально образливим, але це не скасовує того факту, що в ньому команда виконала чудову роботу і зупинилася за крок від досягнення, про який перед стартом кампанії могла лише мріяти.

Чорноморець - Дніпро-1 0:2

Дніпро-1 виходив на останній матч у боротьбі за єврокубки у найбільш виграшному становищі, адже для гарантії путівки у відбір Ліги конференцій команді Юрія Максимова достатньо було не програти Чорноморцю, який поступався семи з восьми попередніх поєдинків.

Проблем із виконанням цього завдання не виникло: гол Очеретько наприкінці першого тайму та точний удар Третьякова у другому забезпечили гостям спокійну перемогу та четверте місце у турнірній таблиці. Тепер головне, щоб до наступного сезону команда підійшла у нормальному стані та з гідним кадровим потенціалом.