Деталі турніру
Україна

Осічка Динамо, перша перемога Колоса та чергова драма Інгульця

Головні підсумки сьомого туру УПЛ

З суботи до понеділка відбулися всі вісім поєдинків сьомого туру УПЛ. Половина матчів завершилися внічию, Колос здобув свою першу перемогу в сезоні, Динамо вперше втратило очки, Інгулець знову пропустив на останніх хвилинах, а обидві команди вирізнялися забитими м'ячами лише у трьох протистояннях.

Пропонуємо до вашої уваги головні підсумки ігрового вікенду в чемпіонаті України.

Чорноморець - Карпати 0:1

Для одеського Чорноморця та львівських Карпат це був матч за можливість відірватися від зони вильоту, тож переоцінити важливість гри дуже важко. У приблизно рівному поєдинку трохи цікавіше все ж таки виглядали гості, а долю зустрічі вирішив чудовий штрафний удар у виконанні Саківа на початку другого тайму.

Після голу Карпати були змушені провести заключну чверть ігрового часу у меншості, оскільки Адамюк протягом 13 хвилин примудрився заробити дві жовті картки. Однак підопічні Лупашка втримали переможний рахунок та зуміли здобути найважливіші три очки. Тепер Карпати посідають у турнірній таблиці десяте місце, а ось Чорноморець знаходиться прямо над зоною перехідних матчів, випереджаючи Колос лише за очними зустрічами.

Олександрія - Лівий берег 2:0

Після першої втрати очок у чемпіонаті Олександрії потрібно було реабілітуватися у домашньому протистоянні з Лівим берегом. У першому таймі роздрукувати ворота новачка УПЛ так і не вдалося, але потім на допомогу прийшло вилучення Сухоручка, який перед самою перервою залишив киян у меншості.

У нерівних складах перевага лідера стало ще більше і матеріалізувалося в голи Кампоса та Шабанова. Таким чином, команда Руслана Ротаня здобула свою п'яту перемогу в шести матчах і продовжує йти на другому місці в таблиці, а Лівий берег тепер знову близький до зони перехідних поєдинків.

Динамо - Рух 0:0

Центральний матч туру в Києві справді вийшов дуже якісним, і нульовий рахунок зовсім не відповідає тому, що відбувалося на полі стадіону імені Валерія Лобановського. Насамперед за цю якість треба сказати спасибі Руху, який не побоявся зіграти проти фаворита у сміливий футбол і цілком заслужив на цей результат.

Забивати могли обидві команди: у гостей було цілих три виходи віч-на-віч з Бущаном, але голкіпер киян був на висоті, а там, де він не впорався, столичний клуб врятував офсайд у суперника. Динамо також мало свої гольові шанси, проте скористатися ними не змогло, що призвело до першої осічки у цьому чемпіонаті.

Підопічні Шовковського, як і раніше, лідирують у турнірній таблиці, але відрив від Шахтаря тепер становить менш комфортні чотири бали. Рух, у свою чергу, поки що йде ближче до середини турнірної таблиці, але відставання від третього місця – лише три очки.

Верес - Інгулець 2:2

Максимально близьким до своєї першої перемоги після повернення до УПЛ був Інгулець, але все зіпсував дуже сумнівний пенальті на останніх секундах зустрічі. Це вже третій випадок за сім турів, коли команда втрачає очки через голи у компенсований час. Так було у поєдинках з Зорею (1:2) та Чорноморцем (0:1), а тепер до цього списку додалася і гра з Вересом.

Інгулець має підстави скаржитися на суддівство, однак зі своєю грою на утримання рахунку теж треба щось робити. Маючи після першого тайму комфортну перевагу у два м'ячі завдяки голам Маля та Вілівальда гості примудрилися відпустити суперника, і, як і раніше, залишаються однією з двох команд, які ще не перемагали цього сезону, займаючи передостаннє місце у турнірній таблиці.

Кривбас - Ворскла 1:1

Бронзова призерка попереднього сезону поки не може знайти рецепт своїх перемог. У шести зіграних поєдинках поточної кампанії підопічні Юрія Вернидуба ще жодного разу не вигравали двічі поспіль, і після мінімальної перемоги над Лівим берегом минулого туру поділили очки з Ворсклою завдяки голам Єде та Соси наприкінці першого тайму.

Кривбас поки не відпустив конкурентів надто далеко, і відстає від третьої позиції лише на три бали. Але для того, щоб претендувати на неї і надалі доведеться покращувати свій футбол, адже тим, що є зараз, схоже, вже нікого не здивуєш. Ну а Ворскла цього сезону поки що виглядає як міцний середняк, який точно не вилетить, але й за єврокубки не побореться. Проте полтавців, мабуть, цілком влаштовує така роль.

Полісся - ЛНЗ 1:1

Перервало свою переможну серію у цьому турі та Поліссі. Натрапивши на серйозний опір з боку ЛНЗ, житомирський клуб більше не виглядав так яскраво, як у матчах з аутсайдерами таблиці у минулих турах, і взагалі був максимально близьким до того, щоб уперше у сезоні програти.

Вийшовши вперед у середині першого тайму, гості успішно стримували суперника протягом майже всього поєдинку, проте гол Гуцуляка на 88-й хвилині все ж таки допоміг команді Імада Ашура уникнути поразки.

Колос - Зоря 1:0

А ось Колос нарешті переміг, і чекати на це вболівальникам команди довелося цілих сім турів. Першою жертвою підопічних Олександра Поздєєва стала луганська Зоря, яка після трьох поразок у крайніх чотирьох поєдинках остаточно відпала від групи лідерів та скотилася до нижньої половини таблиці. Долю зустрічі вирішив єдиний гол Третьякова у другому таймі, який подарував Колосу дебютну перемогу у сезоні та можливість піднятися з зони прямого вильоту.

Шахтар - Оболонь 4:0

Якщо у дебютному матчі Сергія Шищенка київська Оболонь змогла дати бій лідеру чемпіонату, то у протистоянні з чемпіоном боротьби вже не вийшло. Шахтар куражився з першої до останньої хвилини, і гол Бондаренка ударом зльоту після передачі в падінні через себе – найкращий опис того, що відбувалося на полі Арени-Львів.

У другому таймі успіх гірників допомогли розвинути голи Траоре, Судакова та Невертона, і в результаті донецький клуб здобув дуже легку перемогу, яка допомогла йому наблизитися до звичних позицій у турнірній таблиці. Ну а Оболонь, як і раніше, остання, проте найближчі два матчі з Інгульцем і Чорноморцем – чудова можливість спробувати це виправити.