Україна
Офіційний сайт:

Деталі турніру
Україна

Перемоги грандів у меншості, Минай на краю прірви та відродження інтриги у боротьбі за топ-5

Головні підсумки 24 туру УПЛ

На вихідних відбулося шість з восьми матчів 24-го туру УПЛ, який, на відміну від кількох попередніх, вийшов не таким результативним, натомість дуже бойовим.

Львівський Рух у центральному протистоянні уїк-енду поділив очки з Кривбасом, Динамо та Шахтар здобули непрості перемоги, провівши значну частину своїх поєдинків у меншості, а житомирське Полісся виграло другу гру поспіль і знову підібралося до зони єврокубків.

Пропонуємо до вашої уваги головні підсумки чергового ігрового тижня в українській національній першості.

Оболонь - Минай 1:1

В лобовому матчі, де кожній із команд було дуже важливо перемогти, у підсумку не виграв ніхто. Гості мали для цього чудовий шанс, адже вже на 12-й хвилині пивовари залишились у меншості після вилучення Олександра Рибки. Проте закарпатському клубу не вдавалося якісно розпоряджатися чисельною перевагою, які нечасті моменти створювалися переважно зі стандартів.

По-справжньому спекотно стало після перерви: спочатку Устименко з другої спроби реалізував пенальті за необережну гру Османа ліктем у своєму штрафному майданчику, забивши таким чином п'ятий м'яч у крайніх чотирьох матчах, але через п'ять хвилин Приймак головою результативно замкнув подачу Грисьо. Потім сталося вилучення Корнійчука, який примудрився заробити дві жовті картки за сім хвилин, і в рівних складах ближче до перемоги були вже підопічні Валерія Іващенка, але змінити рахунок на табло так і не встигли.

Оболонь після цієї нічиєї залишилася там, де і була – на 14-му місці, і у разі сьогоднішньої перемоги Металіста 1925 ризикує опуститися в зону прямого вильоту. Ну а для Минаю ситуація дуже загострюється, адже відставання від зони перехідних матчів уже чотири бали, і шансів туди потрапити стає дедалі менше.

Олександрія - Динамо 0:1

Київське Динамо провело другий дуже важкий матч поспіль, але цього разу із позитивним для себе результатом. Втім, команда Олександра Шовковського сама зробила цей поєдинок настільки важким, адже до перерви лише Владислав Ванат мав два забійні моменти, щоб виводити гостей уперед. Забити не вдалося, а натомість Назар Волошин протягом двох хвилин отримав дві жовті картки та залишив свою команду у меншості на цілий тайм.

Незважаючи на чисельну перевагу, Олександрія вирішила зосередитися на утриманні нічийного рахунку і практично не створила моментів біля воріт Бущана, а ось столичний клуб свій шанс знайшов: Бражко запресингував суперника біля чужого штрафного майданчика і віддав на Шапаренка, захисник господарів зняв м'яч з ноги Миколи, але вибив його прямо на опорника, що набігає, киян, який потужним ударом під поперечину забив свій шостий м'яч у сезоні.

Перемога в матчі з двома повітряними тривогами залишила Динамо у чемпіонських перегонах і дозволила вийти на другу позицію навіть провівши на два поєдинки менше Кривбасу, а місце Олександрії прямо над зоною перехідних матчів уже не здається таким безпечним, адже у разі сьогоднішньої перемоги Вереса над ЛНЗ відрив від неї скоротиться до лише двох очок.

Рух - Кривбас 1:1

Турнірна мотивація кожної з команд у цьому матчі була очевидною: Руху потрібно тримати безпечну дистанцію з Поліссям, яке все ще претендує на п'яту позицію, а Кривбасу – не відпускати Динамо у боротьбі за друге місце. Футбол на Арені-Львів справді був дуже динамічним, але перший гол уболівальники побачили перед самою перервою, коли Кожушко обіграв голкіпера суперника та вивів гостей уперед.

Рух доклав достатньо зусиль, щоб відігратися, і зробив це в середині другого тайму: Федір гросмейстерською передачею вивів віч-на-віч Таллеса, бразилець розібрався з воротарем і відправив м'яч уже в порожні ворота. У підсумку 1:1, якими явно незадоволені ні одні, ні другі, однак і поразки у цьому матчі теж ніхто не заслужив.

Ворскла - Шахтар 0:1

Полтавська Ворскла знову мала змогу створити проблеми Шахтарю. Швидкий гол Сікана, який опинився у потрібний час у потрібному місці після класної комбінації, суттєво ускладнив завдання господарів, але у другому таймі доля подарувала підопічним Сергія Долганського шанс у вигляді вилучення Олександра Зубкова, який отримав абсолютно непотрібну червону картку за удар ногою по голові Ісенка. Проте атакуючих зусиль Ворскли виявилося замало, і гірники втримали мінімальну перевагу до фінального свистка.

Шахтар продовжує йти весняною частиною сезону без втрат очок, і в восьми матчах, що залишилися, все ще може дозволити собі мінімум одну осічку. А Ворскла готуватиметься до фіналу Кубка України, і, можливо, полтавському клубу пощастить саме там, коли матч матиме набагато найвищу ціну.

Зоря - Чорноморець 1:0

Дві відкриті та веселі команди видали досить насичений поєдинок, хоча рахунок на табло це не підтверджує. Зоря справді виглядала симпатичнішою і здобула абсолютно заслужену перемогу, яку їй приніс точний удар Горбача вже на 12-й хвилині, а ось одеський клуб після двох перемог у чемпіонаті поспіль зіграв досить блідо.

Набравши перші три очки вперше цього місяця, луганчани остаточно зняли питання про своє можливе падіння в зону перехідних матчів, ну а Чорноморцю подібне вже давно не загрожує, і все, за що можуть поборотися підопічні Романа Григорчука на фініші сезону – сьоме місце, яке належить відібрати у Ворскли.

Полісся - Колос 1:0

Як видовище поєдинок у Житомирі вийшов відверто так собі, але його головний підсумок для господарів – набрані три очки, які дозволили скоротити відставання від Руху до мінімуму. Розв'язка протистояння настала на 83-й хвилині, коли Танковський, який вийшов на заміну, першим дотиком пробив через штрафний майданчик, і м'яч після рикошету опинився у воротах Фесюна. 1:0 – та інтрига у боротьбі за п'яте місце знову жива, а от Колосу все ж таки варто зібратися, адже з такими темпами і до зони перехідних матчів недалеко.

Матчі ЛНЗ - Верес та Металіст 1925 - Дніпро-1 відбудуться у понеділок, 15 квітня, о 15:30 та 18:00 відповідно.