Сьогодні 1
Завтра 6

Підсумки 1-го туру УПЛ. Оновлений « Шахтар », суддівські помилки в Полтаві і поки без « Динамо »

Дебюти « Металіста-1925 » і « Чорноморця » в лізі найсильніших

Що вже? Так і є, в Україні майже завершився стартовий тур Прем'єр ліги сезону 2021/22.

Цей чемпіонат вже став унікальним, адже вилетіла команда за підсумками минулого сезону продовжить грати в УПЛ, а ось « Олімпік » виявився в Першій лізі. Втім, « Мінай » свій матч з « Динамо » проведе в інший день, ну а без них сезон почали інші команди.

Відкрив сезон матч між « Львовом » і « Маріуполем ».

Азовці краще почали матч і швидко вийшли вперед завдяки голу Кулакова. « Львів » швидко прийшов в себе і міг порівнювати, але шина і Ернест свої моменти не реалізували. хоча Ернест пізніше виправився і зробив гольову передачу на Ременяка, Який головою відправив м'яч у ворота.

Дуже сподобалися в матчі бразильці « Львова », а Ернест і зовсім може стати лідером команди, якщо буде і далі грати так, як грав проти « Маріуполя ». Більш того, повідомлялося, що у « Львові » спалах COVID-19 і, нібито, бразильці завезли вірус в команду. Дивно, адже саме бразильці і виділялися в матчі.

Перемогти жодної з команд не вдалося, хоча моменти були. Але для першої гри сезону матч вийшов дуже добротним.

« Львів » – « Маріуполь » 1: 1

голи: Ременяк, 32 – Кулаков, 8

Наступний день відкрив матч в Луцьку між « Вересом » і « Колосом ».

Гра вийшла типовою класикою для УПЛ. Бажання було багато, але комбінацій майже немає. хоча « Верес » приємно здивував в матчі і більшу частину зустрічі контролював гру.

Поєдинок запам'ятався, мабуть, лише ударом через себе від Пасіча і сейвом Волинця, який не дозволив шедевру статися. До слова, саме воротар гостей у другому таймі став героєм команди, адже Сергійчук міг забивати, якби не волинець.

Свій шанс також мав і « Колос ». М'яч дивом не залетів у ворота після навісу Дієго Каріокі. Дивно, як ніхто не зміг внести м'яч у ворота, хоча шанс мали відразу два гравці гостей.

« Верес » дуже гідно виглядав на тлі учасника єврокубків і навіть міг перемогти, але голів глядачі так і не побачили. Наступна гра у господарів проти « Динамо », а ось « Колос » і далі продовжить входити в сезон грою проти « Металіста-1925 ».

« Верес » – « Колос » 0: 0

« Шахтар », який істотно оновився влітку, грав проти не менше оновленого « Інгульца ».

Дебют італійського тренерського штабу « гірників » чекали багато, адже було цікаво подивитися, що змінилося в команді після португальців. Вийшло поки не прям « вау ».

Якихось нововведень в грі « гірників » ми не побачили. Типовий для команди контроль м'яча залишився, хоча передач між гравцями стало більше, але навряд чи це можна записати в актив, якщо багато хто з них навколо штрафний.

Найбільше сподобалися Соломон і новачок Педріньо. Перший розривав свій фланг і ніс головну небезпеку для суперника. Другий також зміщувався з флангу, але рідше, проте добре грав в підіграші.

Саме Манор створив перший гол, обігравши суперника і простріливши на Траоре, Який вніс м'яч у ворота. Майже відразу ж « Гірники » спорудили другий гол. Степаненко закинув м'яч в штрафну і Патрік зробив рахунок 2: 0. Дуже хотів забити Соломон, але точності в той день йому не вистачало. Двічі « Інгулець » врятувала штанга.

У захисті до « Шахтар » питання залишаються. « Інгулець » забив в одній і своїх нечисленних атак, а в першому таймі просту помилку допустив Матівенко, Яка завдяки трубину не стала голом. марлон матч провів не дуже впевнено і поки не здається, що він вирішить проблеми « гірників » в задній лінії. Роботи у « Шахтаря » ще багато.

« Інгулець » ж, який також оновився влітку, мало що показав в матчі. Лише такі ігри покажуть, на що здатна команда Сергія Лавриненко. У минулому сезоні « Інгулець » показав себе непоступливою командою, подивимося, як буде в цьому році.

« Шахтар » – « Інгулець » 2: 1

голи: Траоре, 12, Патрік, 34 – Стефен, 81

Дебютував в УПЛ і « Металіст-1925 ». Грали харків'яни в матчі з торішнім дебютантом – « Рухом ».

Почали зустріч краще саме господарі і швидко вийшли вперед. Батюшин скористався помилкою Бандури і закотив м'яч у ворота. Атаки харків'ян продовжилися і вилилося це в красивий гол Криськава від штанги.

Лише після другого гола « Рух » прокинувся і почав щось показувати на поле. Правда, це були лише напівмоменти. Надію команді дав кузик, Який забив головою на початку другого тайму. Зобов'язаний був порівнювати рахунок Дідик, Який пробив головою з лінії воротарской вище воріт.

У « Металіста » дуже хотів забити Савін. Правда, найактивнішому гравцеві матчу відзначитися не вдалося. Біл він з метрів 40 в першому таймі, а в другій половині у Антона не вийшов удар з лівої ноги.

Примітний факт – Савін зіграв в УПЛ вперше з жовтня 2010-го. Тоді він виступав за « Металург » Донецьк. Після цього пограв він у Першій, Другій лігах України і навіть в чемпіонаті Вірменії.

« Металіст-1925 » – « Рух » 2: 1

голи: Батюшин, 8, Щуривши, 35 – Кузик, 50

Свій матч також провели « Зоря » і « Олександр ».

Обидві команди дуже багато втратили за літо. Луганський клуб позбувся багатьох лідерів, але трансферна політика « Зарі » це окрема тема. « Олександр » і зовсім глобально перебудувалася, починаючи від власника і закінчуючи гравцями. Клуб також покинули багато лідерів.

Відразу кинулася в очі форма « Зарі ». Давно вже у луганчан ми не бачили червоної екіпіровці, хоча на емблемі клубу червоний колір присутній. Правда, форма не передала красу гри на поле.

Почали луганчани здоровий, але атаки проводили не дуже впевнено. Свої моменти упустили шахаб і Булеца. « Олександрії » знадобилося хвилин 20, щоб пристосуватися до суперника, після чого моменти з'явилися і у них. Удар Устіменко блокував Вернидуб, а до кінця тайму Калюжний протягнув м'яч метрів 30 і пальнув в дальній кут. Шевченко команду не врятував.

На другий тайм « Зоря » повинна була виходити більш мотивованою, але замість цього, « Олександр » дивом не забила ще двічі. Шевченко помилився на виході і Третьяков віддавав вже практично на порожні ворота пас на обдарюка, Який банально не потрапив по м'ячу. Небезпечний удар зі штрафного від Третьякова в красивому стрибку відбив Шевченко. А в кінці зустрічі вихід один на один не реалізував аргентинець Спінеллі.

« Олександр » серйозно здивувала і прекрасно підготувалася до суперника, знайшовши слабкі сторони луганчан. Дуже часто не встигали захисники за суперником і лише дивом « Зоря » уникла розгрому. Втім, команда скрипника і в минулому сезоні невиразно стартувала, але потім знайшла свою гру.

Чого чекати від « Олександрії » поки сказати складно, хоча цей матч вселяє оптимізм в команду. Варто відзначити, що і мало хто з гравців випадав з гри. Заслужена перемога команди Юрія гури.

« Зоря » – « Олександр » 0: 1

гол: Калюжний, 40

Паралельно свій перший матч в сезоні проводив « Чорноморець », який грав проти « Десни ».

Одеський клуб вибрав шлях орендованих футболістів, більшість яких – з « Динамо ». Навіть тренера взяли з молодіжки киян.

« Десна », Схоже, отримала наганяй від керівництва за провал в минулому сезоні і невихід в єврокубки. Ходили навіть чутки, що клуб зніметься з УПЛ, але швидко чернігівці це питання закрили. Гучних підписань не було, а ось пара гравців пішли.

Проте, на стартовий матч туру це не вплинуло. « Десна » показала себе командою, яка на порядок вище класом і суперника майже не помітила. Звичайно, велику роль в результаті зіграло видалення у одеситів, а й до нього господарі вели гру і гол був лише питанням часу.

Вийшло, що Білошевскій залишив команду в меншості ще в першому таймі, а « Десна » взялася за справу вже в другій половині. Дубль колишній команді оформив Владислав Калітвінцев. Обидва м'ячі вийшли у хавбека на диво. До слова, подачі з флангу в штрафну дуже добре виходили у « Десни ». Таким чином були забиті два м'ячі. Завійський також виявився ніким не прикритий в штрафний і легко зробив рахунок розгромним.

У підсумку, легкі три очка для « Десни » і розгромне ураження для « Чорноморця ». Матч, який не відповів на багато питань про перспективи обох колективів в цьому сезоні. Висновки зробимо через кілька турів.

« Десна » – « Чорноморець » 3: 0

голи: Калітвінцев, 52, 56, Завійський, 80

Центральний матч туру пройшов в понеділок в Полтаві між « Ворсклой » і « Дніпром-1 ». Для обох команд цей сезон – шанс поборотися за бронзу, адже посилилися серйозно обидва колективу.

« Ворскла » краще була готова до старту і Степанюк відкрив рахунок красивим ударом. Виділимо у полтавчан Кані, Який був активний протягом всієї зустрічі. Далеким ударом пробував забити і Пуцлін, Але потрапив в штангу. вирівняв гру « Дніпро-1 » до середини тайму і відразу ж міг відповісти голом. Довбік повинен був вносити м'яч в сітку, але Різник врятував команду.

Другий тайм більше запам'ятався суддівством, ніж грою. арбітр Юрій Іванов спочатку видалив капітана гостей Логінова. Однак « Дніпро-1 » швидко зрівняв рахунок. Пресинг змусив помилитися господарів у своїх воріт і Довбік отримав м'яч і сильно пробив, залишивши не при справах Різника.

Пізніше знову на перший план вийшов рефері. Зваток забив у свої ворота, але перед цим Степанюк, Який і можна сказати зробив гольовий пас, забіг в офсайд. Гол арбітр зарахував. Майже відразу ж Довбік оформив дубль, але і він був відвертому офсайді, чого на подив, не помітив бічний арбітр. Але ж перед сезоном суддям істотно збільшили оклади. Перший же тур показав всю класику УПЛ останніх років і головну проблему футболу – відверто слабке суддівство. Минулий сезон показав, що навіть VAR іноді не виправляє цю ситуацію. До слова, VAR в першому турі не використовувалася ні в одній зустрічі.

Дотиснути в більшості « Ворскла » суперника не змогла, економлячи сили на відповідну гру в Лізі конференцій, а « Дніпро-1 » відвіз одне очко у важкому матчі.

« Ворскла » – « Дніпро-1 » 2: 2

голи: Степанюк, 7, Сваток, 67 ( АГ ) – Довбик, 59, 72