Зараз 2
Вчора 2
Сьогодні 15
Завтра 13

Підсумки 14-го туру УПЛ. «Динамо» поступилося першим місцем «Шахтарю». Хет-трик Шахаба

Трилер «Чорноморця» і «Руха»

В Україні завершився 14-й тур Прем'єр-ліги, Який подарував нам, мабуть, найдраматичніші матчі і результати. Запам'яталися не всі ігри, але більша частина точно відкладеться в спогадах.

У стартовому матчі в п'ятницю «Олександрія» приймала «Металіст 1925».

Господарі набагато краще виглядали, ніж їх суперник і заслужено вийшли вперед в першому таймі. Міг це зробити трохи раніше Риболовля, Але його потужний удар прийняла на себе штанга. А ось Кірюханцев вже не змастив. Він отримав м'яч від партнера і пробив точно в дальній кут.

У другому таймі «Металіст 1925» спробував змінити ситуацію на поле, але до невеликих зміни суперника «Олександрія» була готова. Та й більш свіжими господарі виглядали в цьому матчі.

У гостей момент був лише у Марлісона, Який запустив м'яч вище воріт. А трохи пізніше «Олександрія» забила другий м'яч. Зробила вона це зі стандарту, де в штрафний залишили одного неприкритого Дубру, Який і подвоїв рахунок.

Могла «Олександрія» в кінці матчу забити і третій м'яч, але Кожушко відверто упустив цей момент. Був шанс у Кверквеліі, Але новачок харків'ян пробив сильно, але в голкіпера.

«Олександрія» виграла вперше за п'ять матчів, при цьому вона повністю заслужила перемогу. А ось у «Металіста 1925» другої поразки поспіль. Правда, в таблиці їм поки нічого не загрожує.

«Олександрія» - «Металіст 1925» 2: 0

Голи: Кірюханцев, 32, Дібро, 74

Суботній день відкривала гра в Ужгороді між аутсайдерами - «Мінаєм» і «Маріуполем».

Навіть складно назвати кого-то фаворитом перед цією зустріччю, але через турнірного положення «Мінай» виглядав трохи солідніше. Та й по іменах команда здавалася досвідченіше.

Моментів вистачило на обидві команди. Правда, у «Міная» вони були небезпечніше в першому таймі і команда просто їх тринькали. У першому ж епізоді Кулієв занадто довго думав, що робити з м'ячем, в результаті чого занапастив атаку. У «Маріуполь» відповів Мішнев, Пробивши в поперечину. В кінці тайму «Мінай» пробачив вже В'юнник, Пробивши повз з забійно позиції. А ось Кащук вже не пробачив і в ближньому бою все ж увігнав м'яч в сітку.

На початку другого тайму перевага «Маріуполя» стало занадто очевидним. Спочатку з лінії воріт м'яч вибив Сінегуб, А ось пізніше «Маріуполь» підвів Очеретько Хавбек підкотився під суперника і побачив перед собою червону картку.

«Мінай» йшов вперед і все ж був винагороджений. Господарю вдалося заробити пенальті, але Селезньов і Ахмедзаде в матчі не грали. У підсумку бити взявся Гончар, який обіграти Турбаєвського з «точки» не зміг.

У відповідь контратаці «Маріуполь» покарав суперника. Кащук втік на ворота, обіграв воротаря і встромив свій другий м'яч в матчі. Оговтатися «Мінай» від такого не зумів, ще й догравши матч в рівних складах.

У підсумку, «Маріуполь» святкує важливу перемогу, але все ще залишився на дні таблиці, правда, з двома перемогами. У «Міна» 1 перемога, але на 1 очко більше.

«Мінай» - «Маріуполь» 0: 2

Голи: Кащук, 45, 81

У центральному матчі туру «Динамо» брало «Ворсклу».

Не сказати, що від «Ворскли» очікували конкуренції в Києві, але у них вийшло. З перших хвилин «Динамо» нарощувало перевага, постійно погрожуючи воріт, але конкретних моментів у киян не було.

У «Ворскли» щось почало виходити після екватора першого тайму. Кілька разів полтавчане виходили на ворота Бущана, А пізніше заробили стандарт. З його і забили. Ранжель виявився вищим Забарного і пробив точно в кут воріт. Кращий шанс у «Динамо» був в кінці тайму, коли Рамірес виявився з м'ячем перед воротами, але розгубився і в тозі втратив м'яч.

Початок другого тайму залишилося за «Ворсклой». Один Ранжель міг забивати двічі і дивом захисники «Динамо» були першими на м'ячі. «Динамо» повернуло собі м'яч і після кількох атак Гармаш повинен був порівнювати рахунок, але шикарний сейв оформив Різник.

Пізніше «Ворскла» забила другий м'яч. Хоча епізод вельми складний, адже Сидорчук і правда блокував Степанюка в штрафний, але з іншого боку, діватися гравцеві «Динамо» в тій ситуації було нікуди. Рефері Романов вирішив призначити пенальті, який в результаті реалізував Тілль.

Догравала «Ворскла» матч в меншості. І знову не без суперечок. Жовта картка Кравчуку все ж була зайвою, а таких же фолів за весь матч знайдеться багато. У підсумку лише в компенсований час «Динамо» відіграло один м'яч завдяки Вітіньо. Але на цьому все.

«Ворскла» сенсаційно завдала «Динамо» першої поразки в сезоні, та ще й в Києві, заявивши про свої наміри в топ-3. А ось «Динамо» чесно зізнатися було не схоже на себе. Можливо, десь і втому дала про себе знати.

«Динамо» - «Ворскла» 1: 2

Голи: Вітіньо, 90 - Ранжель, 34, Тілль, 74 (пен.)

«Чорноморець» грав проти «Руха».

Гра виходила не тільки цікавою, але і самої результативною в турі. Львів'яни занадто пасивно почали гру і так провели весь перший тайм. А ось одесити з перших хвилин мчали на ворота суперника і постійно у них виникала загроза.

Дуже активним був Цитаішвілі, Але пристрелявся він лише в другому таймі. На 30-й хвилині «Чорноморець» відкрив рахунок. Ванат просто зіграв на добиванні, забивши перший м'яч. А трохи пізніше рахунок 2: 0 зробив Авагімян.

На другий тайм «Рух» вийшов вже іншим і швидко отримав шанс реабілітуватися. Рефері призначив 11-метровий за удар голкіпера суперника в штрафний, але сам же Кучерук реабілітувався, відбивши пенальті Боярчука.

Тут же «Чорноморець» забив третій м'яч. Цитаішвілі отримав м'яч на хід, але погано його обробив, проте отримав другий шанс, коли м'яч відлетів від гравця львів'ян. В результаті хавбек закрутив м'яч в дальній кут.

Не відразу, але «Рух» прийшов до тями, а одесити десь розслабилися. Спочатку Кучерук втратив ворота і прогавив удар Мартинюка зі штрафного у воротарський кут, а пізніше Федорчук красивим ударом зробив рахунок вже 2: 3. «Рух» продовжував нагнітати і зумів забити третій. Допоміг тут львів'янам рикошет, за допомогою якого Федорчук оформив дубль.

Окрилений успіхом «Рух» побіг вперед за перемогою, але не тут-то було. «Чорноморець» зловив суперника на контратаці і Тлумак вразив дальній кут, незважаючи на зусилля Паньківа.

«Чорноморець» вирвав перемогу і важливі для себе три очки в боротьбі за виживання. «Рух» вже недалеко від цієї групи, але поки йде 10-м.

«Чорноморець» - «Рух» 4: 3

Голи: Ванат, 30, Авагімян, 38, Цитаішвілі, 57, Тлумак, 89 - Мартинюк, 67, Федорчук, 71, 79

Недільний день відкривав матч в Кропивницький між «Інгульцом» і «Дніпром-1».

Якщо господарі щось і планували на цей матч, то трапиться цього було не судилося. Мало того, що «Дніпро-1» рано відкрив рахунок, так ще і свій гравець отримав червону картку.

Фоліла команда Лавриненко дійсно багато. Один з них гості перетворили в гол. Довбік пробив в нижній кут зі штрафного і переграв воротаря.

Відразу ж Шишка підвів «Інгулец», заробивши дві жовті картки за кілька хвилин. За підсумками, всі плани «Інгульца» були остаточно порушені, а «Дніпро-1» отримав шанс на спокійну перемогу.

Правда, вона не вийшла простий. Забити «Дніпру-1» більше виявилося не під силу, хоча Довбік і дуже старався. «Інгулец» у другому таймі кілька разів небезпечно вибігав, але врятувати гру їм не вдалося. В результаті гості все ж відсвяткували перемогу.

«Дніпро-1» продовжує боротьбу за топ-3, а «Інгулец» все ще в зоні вильоту. Терміново потрібно щось міняти, адже суперники свої окуляри набирають.

«Інгулец» - «Дніпро-1» 0: 1

Гол: Довбік, 26

Видалення: Шишка, 34

«Колос» вдома грав з «Шахтарем».

Несподівано прямо перед матчем у відставку подав Сергій Кузнєцов, Що працював і.о. головного тренера «Колоса», що ще більше ускладнювало життя команді напередодні матчу.

Але в підсумку, бій господарі дали. Правда, зусиль виявилося недостатньо. «Шахтар» швидко забив два м'ячі. Матвієнко відзначився після подачі зі штрафного, а пізніше Фернандо реалізував вихід один на один.

Саме після другого м'яч «гірників» «Колос» ожив. Не відразу, але Ільїн зумів відіграти один м'яч і дав надію команді. «Колос» непогано почав і другий тайм, правда, вже Трубін не давав відзначитися супернику. В одному з епізодів воротар дійсно врятував команду, коли відбив м'яч, що летів в нижній кут.

«Шахтар» також атакував і робив це набагато небезпечніше. Але зробити дубль Фернандо не вдалося. Зате забив Мудрік, Пробивши під незручну руку воротареві і принісши перемогу команді. Заміни «Колосу» також не допомогли, але треба сказати, це перший за багато матчів гра, за яку «Колосу» може бути не соромно.

«Шахтар» зрівнявся з «Динамо» за очками, але вийшов в лідери за додатковими показниками.

«Колос» - «Шахтар» 1: 3

Голи: Ільїн, 41 - Матвієнко, 15, Фернандо, 25, Мудрік, 72

«Зоря» вдома грала проти «Вереса».

Рівненський клуб досить добре йде в цьому сезоні при цьому є поставлена гра в команді. Правда, для топ-команд вистачає рівненців ненадовго.

Так сталося і в цьому матчі. У «Вереса» були шанси в першому таймі, і в одному лише захисник «Зорі» став на шляху гола «Вереса». «Зоря» в свою чергу могла також забивати. Але Гладкий і Луньов свої шанси не використали.

У другому таймі «Зоря» вже не пробачила суперника. Кураж зловив Шахаб, Який просто розривав «Верес». На початку тайму він забив двічі. Спочатку зіграв на випередження, а потім обіграв захисник і воротаря і забив вже в порожні ворота.

Після кількох можливостей у «Зорі» і численних замін команди стали катати нудний футбол. Лише в кінець зустрічі знову стало весело. Шахаб зумів оформити хет-трик, а Аллахьяр не використав чистий вихід один на один, пробивши в штангу.

Перемога «Зорі» на класі, яка не віддає третє місце «Ворскле». А «Верес» чекає своїх шансів з командами нижче рангом.

«Зоря» - «Верес» 3: 0

Голи: Шахаб, 47, 49, 83

У заключній зустрічі «Львів» брав «Десну».

Перемога далася «Десне» на класі. «Львів» дуже старався, але вистачило їх лише на перший тайм. Були моменти у Нича і Бусько, Правда ж, до хороших шансів так і не дійшло. Остання передача хромалу у «Львова» в цьому матчі.

«Десна», погравши пасивно перший тайм зібралася і зробила результат після перерви. Спочатку Калітвінцев зловив м'яч на ногу і вколоти його під штангу шикарним ударом. Ще міг відзначитися Картушов, Правда, пробив півзахисник дуже невдало.

«Львову» вдалося відсунути гру від своїх воріт. Правда, створити щось вони не змогли і в кінці зустрічі пропустили другий м'яч. Завійський також пробив через штрафний і м'яч потрапив у ворота, незважаючи на зусилля Ільющенкова.

Калітвінцев міг оформляти дубль, але краще б зробив пас на дальню штангу, де м'яч чекав його партнер. Замість цього хавбек поскупився і реалізувати момент не зміг. Догравав «Львів» вже в меншості, але видалення мало що вирішувало вже в кінці матчу.

«Десна» перемогла вперше за довгий час. «Львів» опустився в зону вильоту через перемогу «Чорноморця».

«Львів» - «Десна» 0: 2

Голи: Калітвінцев, 52, Завійський, 82

Кращий гравець туру - Шахаб Захеді ( «Зоря»)

Кращий тренер туру - Юрій Максимов ( «Ворскла»).