Повернення на чемпіонат світу, історичне срібло Євро та можливе розширення представництва у ЛЧ
![Повернення на чемпіонат світу, історичне срібло Євро та можливе розширення представництва у ЛЧ](/upload/iblock/8d9/8d980c2fe9bb5227d005168bf93c0fca.jpeg.webp)
2023 рік завершився кілька днів тому, а XSPORT.uа продовжує підбивати його головні спортивні підсумки, щоб представити вам максимально повну картину в кожному з найбільш популярних видів.
Сьогодні черга дійшла до українського футзалу, який минулого року порадував як на клубному рівні, так і на рівні національних команд, які продемонстрували чудові результати.
Повернення збірної на чемпіонат світу
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-01-01 21.31.53.jpeg)
А ось далі, у вересні, розпочиналося найцікавіше – елітний раунд відбору.
У квартеті з Польщею, Сербією та Бельгією наша команда була головним фаворитом. Для того, щоб потрапити на світову першість, потрібно було підтверджувати цей статус і посідати перше місце, адже тільки воно давало пряму путівку на турнір.
Був ще варіант зайняти друге та пробитися у фінальну частину через плей-оф, проте з урахуванням вищого рівня та статусу нашої команди стосовно суперників його навіть не хотілося розглядати.
Додаткову мотивацію підопічним Косенка надавав той факт, що минулий чемпіонат світу вони пропустили, і подібні провали для нашої збірної є неприйнятними. Це був лише другий випадок в історії, коли Україна не вийшла на мундіаль, а перший стався ще далекого 2000 року.
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-01-01 21.31.42.jpeg)
У грудні команда Косенка знову пройшлася катком по Бельгії (8:2), і в заключному поєдинку з Польщею нам потрібен був виключно реванш та перемога, адже лише в такому разі Україна могла посісти перше місце.
Перемога, на щастя, відбулася і, розібравшись з поляками (5:3), наша збірна гарантувала собі вихід у фінальну частину чемпіонату світу.
Срібло Євро для жіночої збірної
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-01-01 21.31.28.jpeg)
Міжнародний жіночий футзал поки що розвинений зовсім не так, як чоловічий. У фінальній частині чемпіонату Європи, наприклад, беруть участь лише чотири команди, проте це зовсім не привід не радіти срібним медалям збірної України на Євро-2023. У відбірному турнірі, що відбувся ще 2022-го року, українки виграли групу з Нідерландами, Польщею та Хорватією, що дозволило їм потрапити до четвірки найкращих. У півфіналі наша команда обіграла Угорщину (2:1), а у вирішальному поєдинку за трофей поступилася Іспанії (1:5).
Однак такому результату ніхто не засмутився, адже срібло континентальної першості стало найкращим результатом синьо-жовтих на цьому турнірі після четвертого місця у 2019-му році та третього – у 2022-му.
Декілька хітових матчів у Лізі чемпіонів
На клубному рівні досягнення українського футзалу у єврокубках в 2023-му році не були якимись визначними: як і у двох останніх сезонах чемпіон України, яким за підсумками минулого став київський ХІТ, подолав перший груповий етап Ліги чемпіонів і вилетів в елітному раунді, проте кількома яскравими поєдинками у цій кампанії столична команда все ж таки запам'яталася.
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-01-01 21.31.23.jpeg)
В елітному раунді все пішло не за планом уже з першого матчу проти польської Любави, де за сім хвилин до кінця зустрічі кияни вели з рахунком 4:1, але зрештою примудрилися програти 5:6. У другій грі чемпіони України знову здолали Ольміссум (4:3) і знову драматично, з переможним голом за дві секунди до кінця.
У заключному матчі для виходу у фінал чотирьох ЛЧ ХІТ мав перемагати фаворита групи, іспанську Пальму, з різницею не менш як у два м'ячі, проте дива не сталося, і поєдинок завершився внічию 2:2. В підсумку команда посіла третє місце у групі та завершила свій виступ у єврокубках.
До речі, вже наступного сезону представляти Україну у футзальній Лізі чемпіонів можуть одразу два клуби, чого не було ніколи раніше. Такий варіант став можливим завдяки успішному виступу збірної у відборі на ЧС-2024, проте для того, щоб це сталося, конкуренти нашої країни у таблиці коефіцієнтів УЄФА мають не зуміти потіснити нас з п'ятого місця. Докладно про те, як працює ця складна схема і що потрібно Україні для того, щоб розширити своє представництво в ЛЧ вже наступного сезону, можна почитати тут.
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-01-01 21.31.21.jpeg)
Сподіватимемося, що 2024-й буде для наших футзалістів та футзалісток, як мінімум, не менш успішним, а команда Олександра Косенка гідно виступить на світовій першості в Узбекистані.
Михайло Цирук спеціально для ХSPORT.ua
У матеріалі використано фото Getty images
Коментарі 0