Вчора 6
Сьогодні 5
Завтра 7
Розгорнути Згорнути

Дерюгіна розповіла про конкретні кроки УФГ щодо відсторонення росіян та білорусів

Українська федерація гімнастики є демонструє найуспішніший приклад боротьби проти країни-терориста та її сателіта на спортивному фронті
15 грудня 2023р. 15:22
Дерюгіна розповіла про конкретні кроки УФГ щодо відсторонення росіян та білорусів
Ірина Дерюгіна / фото - FIG

Віце-президент Української федерації гімнастики Ірина Дерюгіна в інтерв’ю XSPORT.ua розповіла про конкретні кроки, які Федерація зробила для того аби росіян та білорусів не було на міжнародних змаганнях з гімнастики.

«Ми подали позов до Спортивного арбітражного суду (CAS) у Лозанні про недопущення росіян та білорусів до змагань під егідою Міжнародної федерації гімнастики та виключення їх національних федерацій зі складу FIG. Цей процес тривав довго, і завдяки нашій кропіткій роботі Міжнародна федерація гімнастики була вимушена прописати такі правила та умови участі для росіян та білорусів в статусі «індивідуальних нейтральних атлетів», які вони просто не зможуть виконати.

Не зважаючи на те, що FIG не виключив національні федерації рф та рб зі свого складу, ми маємо дуже серйозний офіційний документ, який практично ставить крапку на їх виступах на міжнародному рівні до завершення війни в Україні. Цей документ визначає основні критерії для визначення того чи іншого спортсмена як нейтрального, основні критерії допуску таких атлетів до змагань, а також загальну поведінку таких спортсменів та членів офіційних делегацій на змаганнях. Документ чітко визначає, що недотримання будь яких з правил автоматично відсторонює атлета від виступу.

Даний документ, який ми завдяки юридичній роботі змусили прийняти FIG, є прикладом та рекомендацією для інших українських спортивних федерацій як боротись проти допуску росіян та білорусів до змагань.

Національним агентством з питань запобігання корупції була створена платформа, на який мають відображатись співучасники війни зі сфери спорту. На сайті «Війна та санкції», який є офіційним порталом НАЗК, та на якому зазначаються міжнародні спонсори війни, було створено розділ «Війна і спорт». Цей портал дозволяє висвітлювати суб’єктів зі сфери спорту, які причетні до Sportswashing.

За допомогою даного ресурсу відкривається можливість показати всьому світу, що спорт в рф та рб є невід’ємною частиною державної політики та повністю залежить від політичного керівництва країн. Закликаю всі наші спортивні федерації використовувати даний ресурс для боротьби з представниками росії та білорусі».

Повна версія інтерв’ю Ірини Дерюгіної.

Тарас Праведний
Рейтинг:
(Голосів: 0)

Коментарі 0

Увійти
Залишати коментарі на сайті дозволяється тільки при дотриманні правил.

Букмекер місяця