Вчора 14
Сьогодні 8
Завтра 0
Розгорнути Згорнути

Ірина Дерюгіна: «Завдяки роботі УФГ, FIG була вимушена прописати такі умови «нейтральності», які росіяни та білоруси не зможуть виконати»

Ексклюзивне інтерв’ю віце-президента Української федерації гімнастики для XSPORT.ua про боротьбу на спортивному фронті
14 грудня 2023р. 19:41
Ірина Дерюгіна: «Завдяки роботі УФГ, FIG була вимушена прописати такі умови «нейтральності», які росіяни та білоруси не зможуть виконати»
Ірина Дерюгіна / фото - Ulrich Faßbender

Віце-президент Української федерації гімнастики Ірина Дерюгіна в інтерв’ю XSPORT.ua розповіла про значні успіхи УФГ щодо відсторонення росіян та білорусів від змагань у гімнастиці, а також про критерії від Міжнародної федерації гімнастики щодо участі представників рф та рб у змаганнях в якості «індивідуальних нейтральних атлетів», які ті не зможуть виконати.

Ірина Іванівна, яка ситуація у гімнастиці з боротьбою проти допуску росіян та білорусів до змагань?

З перших днів повномасштабного нападу росії на Україну Українська федерація гімнастики здійснює необхідні юридичні кроки для повного блокування гімнастів з рф та рб від виступів на будь яких міжнародних змаганнях. Ми робили і будемо робити все від себе залежне аби представників країни терориста та її сателіта не було на Олімпіаді у Парижі в будь якому статусі.

Як результат наших активних дій у цьому напрямку, наприклад, у художній гімнастиці жодна росіянка за ці практично два роки не вийшла на килим з представниками цивілізованого світу.

Також 1 грудня Європейський гімнастичний союз першим же питанням на Конгресі у Болгарії проголосував за продовження відсторонення росіян та білорусів від змагань під своєю егідою. Аби це стало можливим, УФГ провела велику кількість юридичного листування з національними спортивними федераціями та European Gymnastics напередодні Конгресу у Болгарії.

Які конкретно кроки зробила Українська федерація гімнастики аби представників країни-агресора та її сателіта не було на міжнародній арені?

Ми подали позов до Спортивного арбітражного суду (CAS) у Лозанні про недопущення росіян та білорусів до змагань під егідою Міжнародної федерації гімнастики та виключення їх національних федерацій зі складу FIG. Цей процес тривав довго, і завдяки нашій кропіткій роботі Міжнародна федерація гімнастики була вимушена прописати такі правила та умови участі для росіян та білорусів в статусі «індивідуальних нейтральних атлетів», які вони просто не зможуть виконати.

Не зважаючи на те, що FIG не виключив національні федерації рф та рб зі свого складу, ми маємо дуже серйозний офіційний документ, який практично ставить крапку на їх виступах на міжнародному рівні до завершення війни в Україні. Цей документ визначає основні критерії для визначення того чи іншого спортсмена як нейтрального, основні критерії допуску таких атлетів до змагань, а також загальну поведінку таких спортсменів та членів офіційних делегацій на змаганнях. Документ чітко визначає, що недотримання будь яких з правил автоматично відсторонює атлета від виступу.

Даний документ, який ми завдяки юридичній роботі змусили прийняти FIG, є прикладом та рекомендацією для інших українських спортивних федерацій як боротись проти допуску росіян та білорусів до змагань.

Національним агентством з питань запобігання корупції була створена платформа, на який мають відображатись співучасники війни зі сфери спорту. На сайті «Війна та санкції», який є офіційним порталом НАЗК, та на якому зазначаються міжнародні спонсори війни, було створено розділ «Війна і спорт». Цей портал дозволяє висвітлювати суб’єктів зі сфери спорту, які причетні до Sportswashing.

За допомогою даного ресурсу відкривається можливість показати всьому світу, що спорт в рф та рб є невід’ємною частиною державної політики та повністю залежить від політичного керівництва країн. Закликаю всі наші спортивні федерації використовувати даний ресурс для боротьби з представниками росії та білорусі.

Чи можуть росіяни або білоруси потрапити на Олімпіаду в нейтральному статусі в гімнастиці?

Як я вже сказала, Міжнародна федерація гімнастики розробила такі критерії «нейтральності», які буде дуже важко виконати будь-якому російському чи білоруському спортсмену. Тому в нас дуже маленькі шанси побачити спортсменів з рф та рб в наступному році у Парижі. Як ви знаєте, згідно інформації від МОК, на Ігри-2024 станом на зараз кваліфікувались шість «нейтральних» росіян та п’ять «нейтральних» білорусів. І серед них немає жодного представника гімнастики, адже вони не були допущені до участі у ліцензійних змаганнях. Ми зробимо усе аби за той час, який залишився до Олімпіади, ця ситуація не змінилась.

Які б поради ви дали своїм колегам з інших українських спортивних федерацій стосовно боротьби на спортивному фронті?

Я б хотіла звернутись до всіх, хто працює на благо українського спорту, і сказати, що нам потрібно бути об’єднаними. Нам потрібно разом працювати на нашу спільну велику перемогу. Ми маємо робити все від нас залежне аби хлопцям, які боронять нас в складі Сил оборони, було за нас не соромно. Ті успіхи, яких Українська федерація гімнастики вже досягла в боротьбі з росіянами та білорусами у гімнастиці, є дуже значними. Ще раз хочу повторити: художня гімнастика для росіян це національний вид спорту. А вони повністю відсторонені і не можуть виступати. Ви уявляєте, що це для них значить? Який це удар по їх самолюбству?

Таких же ударів потрібно завдати в кожному виді спорту. Потрібно аби представники країни-терориста і її сателіта розуміли, що так само як наші героїчні воїни б’ють їх на полі бою ми будемо бити їх на своєму, спортивному фронті. Ми в Українській федерації гімнастики готові співпрацювати з усіма нашими спортивними федераціями в цьому напрямку. Адже сила українців в єдності, якщо ми будемо згуртовані – обов’язково переможемо.

Тарас Праведний
Рейтинг:
(Голосів: 1)

Коментарі 0

Увійти
Залишати коментарі на сайті дозволяється тільки при дотриманні правил.

Рейтинг букмекерів

Букмекер місяця