Вчора 2
Сьогодні 1
Завтра 0
Розгорнути Згорнути

Стелла Захарова: «Керівництву Києва потрібно робити акцент на видах спорту, де завойовується найбільше медалей»

Легенда української гімнастики розповіла про спортивні справи столиці України
22 листопада 2023р. 10:11
Стелла Захарова: «Керівництву Києва потрібно робити акцент на видах спорту, де завойовується найбільше медалей»
Стелла Захарова / фото - Facebook

Нині віце-президент Української федерації гімнастики та президент Федерації спортивної гімнастики України, олімпійська чемпіонка 1980 року Стелла Захарова в інтервю XSPORT.ua розповіла про ситуацію з масовим спортом у Києві, на чому, на її думку, владі міста варто зробити акцент у галузі спорту, а також поділилась своїм баченням ситуації зі співпрацею спортивних клубів столиці з містом.

Нагадаємо, нещодавно після завершення чемпіонату світу зі спортивної гімнастики Стелла Захарова, яка була присутня на турнірі, в інтерв’ю нашому сайту поділилась своїми враженнями про виступ збірної України, яка завоювала у Бельгії дві медалі (срібло Іллі Ковтуна та бронзу Назара Чепурного), а також дві олімпійські ліцензії (у чоловіків в команді та Анни Лащевської), та розповіла про зміни, які необхідно зробити у таборі збірної України.

Щодо розвитку масового спорту у Києві, то на думку Стелли Георгіївни, владі міста необхідно розвивати саме ті спортивні напрямки, в яких спортсмени завойовують найбільше медалей.

«На мою думку, керівництву м. Києва потрібно робити акцент на тих видах спорту, де завойовується найбільша кількість медалей. Київ - це мегаполіс і, на жаль, у ньому немає тренувальних залів для пріоритетних видів спорту. Тому необхідно будівництво спортивних об’єктів або виділення приміщень під ці зали з комунальної власності. Також потрібно виділяти кошти на придбання інвентарю для того чи іншого виду спорту. Наша молодь хоче займатись професійним спортом, але немає де цим займатись.

Для мене наразі задача номер один побудова професійного спортивного залу для занять спортивною гімнастикою як для професіоналів, так і для початківців. Ключовим питанням залишається придбання гімнастичного обладнання. Сподіваюсь, що у нашому великому місті найближчим часом будуть побудовані сучасні, професійні спортивні об’єкти для пріоритетних видів спорту.

Рухатись у цей бік дуже допомагає заступниця голови КМДА Олена Говорова, яка дуже активно працює над розвитком спортивного напрямку та інших справ міста. Думаю, що якби таких людей, як вона, було на багато більше, то спорт у Києві рухався б краще, швидше,та приносив швидкі результати».


Наразі київська влада проводить активну роботу в напрямку співпраці зі спортивними клубами міста, які є громадськими організаціями. Київ хоче допомогти клубам розвиватись, компенсуючи їм витрати на здійснення послуг у сфері фізичної культури та спорту.

«Якщо чесно, я поки не розумію, як буде відбуватись таке фінансування, - зауважила олімпійська чемпіонка. – Ви просто уявіть, скільки таких подібних клубів у нашому місті у різних видах спорту? Вони існують на комерційних засадах, тому мають самі розвиватись і не просити гроші на такі дрібниці у міста. Також не зрозуміло, а як буде вирішуватись кому цю фінансову підтримку надавати, а кому - ні.

А дрібних спортивних клубів в нас неймовірно кількість. На мою думку, всіх охопити аби допомогти – нереально. Для початку потрібне законодавче підґрунтя для цього. Але загалом така ідея - це позитивна тенденція».

Нагадаємо, що влітку на XSPORT були опубліковані три частини великого ексклюзивного інтерв’ю Стелли Захарової – про початок її легендарного спортивного шляху, Олімпійське золото та шлях після завершення кар’єри.


Тарас Праведний
Рейтинг:
(Голосів: 1)

Коментарі 0

Увійти
Залишати коментарі на сайті дозволяється тільки при дотриманні правил.

Рейтинг букмекерів

Букмекер місяця