Зараз 7
Вчора 6
Сьогодні 19
Завтра 10
Розгорнути Згорнути

Стелла Захарова: «В збірній Україні зі спортивної гімнастики має бути присутня грамотна робота головного тренера»

Олімпійська чемпіонка-1980 поділилась думками про виступ національної команди на чемпіонаті світу
20 жовтня 2023р. 17:23
Стелла Захарова: «В збірній Україні зі спортивної гімнастики має бути присутня грамотна робота головного тренера»
Стелла Захарова / фото - Facebook

Прославлена українська гімнастка, Олімпійська чемпіонка 1980 року Стелла Захарова в ексклюзивному інтерв’ю для XSPORT.ua розповіла свої враження про чемпіонат світу зі спортивної гімнастики, який нещодавно пройшов у Бельгії, та свою думку про виступ на змаганнях збірної України і ситуацію в колективі.

Нагадаємо, у Антверпені чоловіча команда національної збірної України отримала квиток на Олімпійські ігри-2024, Ілля Ковтун завоював срібло у багатоборстві, а Назар Чепурній здобув бронзу в опорному стрибку. А також наша юна гімнастка Анна Лащевська здобула ліцензію на Олімпіаду у Парижі.

Після чемпіонату світу про конфлікт в чоловічій команді висловились Назар Чепурний та тренер Іллі Ковтуна Ірина Горбачова. А головний тренер збірної Геннадій Сартинський назвав винуватців невиходу у фінал у командних змаганнях.


Про висновки з чемпіонату світу

«Я була делегована на чемпіонат світу-2023 не просто так. Як олімпійську чемпіонку, як людину, яка все своє життя присвятила спорту, як експерта та професіонала мене акредитувала Українська федерація гімнастики через Міжнародну федерацію гімнастики задля ряду важливих зустрічей та розмов їз суддями, тренерами та іншими офіційними особами. І звичайно я поїхала туди у якості представника Федерації, щоб допомагати, підтримувати та налагоджувати всі процеси, які відбувались протягом турніру. І хочу висловити особисту подяку керівництву Федерації гімнастики України за цю співпрацю за цей неоціненний досвід.

З усього побаченого на змаганнях я зробила свої висновки. По-перше: я вважаю, що у будь-якій команді має бути згуртованість, яку демонстрували колективи-учасники ЧС-2023. У нашій збірній ця єдність і згуртованість повинна бути теж! Команда - це єдине ціле і спортсмени в ній мають один одного підтримувати. Коли гімнаст виконує свою вправу, а потім спускається вниз на поміст, вся команда має бути разом і підтримувати його. Єдність - це важлива складова, яка виводить команду у лідери, а потім до перемоги і це має бути стратегія тренерського штабу. І ті команди, у яких саме так, приносять своїм країнам результат. Це перший висновок»

Про головного тренера збірної України Геннадія Сартинського

«Другий: я хочу подякувати всім спортсменам та тренерам за виступ на світовій першості, Українській федерації гімнастики, обслуговуючому персоналу, ЗМІ та всім хто підтримує спортивну гімнастику. Результат, який ми отримали на ЧС- 2023 - це робота, допомога та підтримка всіх, а не окремо кожного. Але на цьому чемпіонаті я побачила, що має бути присутня грамотна робота головного тренера. Просто роблю висновки з фактів, які мали місце у Бельгії. Я не побачила там роботи головного тренера, не бачила аби він збирав команду, давав чітку установку старшим та всім іншим тренерам. які в свою чергу мають чітко і зрозуміло передавати інформацію спортсменам. На мою думку, головний тренер не виконав свого завдання.

Взагалі, мені не хочеться розповідати про той негатив, який відбувався на чемпіонаті світу у нашій команді, адже ми там не були єдиним цілим і це вплинуло на показники у кваліфікації - ми не досягли тих результатів, яких могли б». 

Про сторонніх людей в команді

«Хочу про ще одне сказати: коли працює команда, поряд не має бути сторонніх людей. Людям, які не мають ніякого відношення до спорту, а тим більше до спортивної гімнастики, не можна дозволяти бути присутніми у тих зонах, де знаходяться спортсмени. Кожен має займатись своєю роботою – тоді буде результат. Коли поряд із учасниками команди купа радників, які відношення не мають до спорту, то виходить нездорова психологічна ситуація і розбрат. Така атмосфера до добра ніколи не приводить.

Перебуваючи там, я намагалась зробити все від себе залежне аби об’єднати нашу команду і не показати міжнародній спільності, що ми роз’єднані. Але, на жаль, це мало місце і приховати цього факту вже було неможливо. У нас Федерація – це одне ціле, це великий механізм, який працює на результат. І коли впроваджуються сторонні люди, які хочуть підняти і підтримати одного, а іншого принизити - це недопустимо». 

Про відношення спортсменів та роботу тренерського штабу

«Всі члени команди мають слідувати правилам та законам і відноситись до своєї справи згідно обов’язків, записаних у документах Федерації. Ігнорувати це – не припустимо. Порушення повинні каратись і відразу присікатись. Потім робити висновки і робити висновки, щоб це ніколи більше не повторювалось.

Повинна бути присутня і справедливість по відношенню до тренерського штабу. Ми не маємо права сьогодні ігнорувати тренерів, які ведуть своїх гімнастів. І якщо ці спортсмени перспективні, то ми маємо їм тільки допомагати, а ні в якому разі не заважати. А у головного тренера, як у менеджера команди, не повинно бути пріоритетів та улюбленців, він не повинен говорити хто кращий, а хто - гірший. Під час виступу гімнаста Іллі Ковтуна головний тренер сидів на трибуні – і це неправильно. Він мав бути присутнім з усіма гімнастами і їхніми тренерами та допомагати. А виходить так, що він віддає перевагу тому гімнасту, якому він вважає за потрібне».


Про те, що треба будувати команду на майбутнє

«І останнє. Якщо ми сьогодні не об’єднаємось, не налаштуємо якісну спільну роботу, то до Олімпіади недотягнемо. Не буде кому працювати і не буде кому виступати. Суперечки і негатив залишає осад всередині кожного учасника команди. Це потрібно зупинити і розвіяти непорозуміння та розбрат. Сьогодні, навіть уже вчора, ми повинні думати про майбутні перспектив, про наступний олімпійський цикл, а не пригнічувати молодих гімнастів. Ми повинні разом допомагати їм розвиватись та їх тренерам, які готові працювати.

Ілля Ковтун завоював історичну медаль для збірної України у багатоборстві. Якби в кваліфікації не було нервовості, ми б набагато краще виступили. І я вважаю, що в нашій збірній зараз треба давати дорогу молодим. В нас є ціле покоління гарних спортсменів, як серед чоловіків, так і серед жінок, які вже показують себе на повну. Це і вищезгаданий Ковтун, і Назар Чепурний, і Радомир Стельмах, Пантелей Колодій, Аня Лащевська, яка завоювала ліцензію на Олімпіаду… Також і той самий Ігор Радівілов, який хоч і не молодий, але результат він дає завжди. Всім їм потрібно давати шанс проявляти себе.

Необхідно аби спортсмени працювали не один снаряд, а багатоборство. У нас має бути запас в команді на той випадок, якщо в одного спортсмена не виходить, то інший міг би замінити його і дати команді оцінку. Повторю ще раз - ми вже маємо думати про команду на наступний олімпійський цикл». 

Нагадаємо, що чемпіонат світу наша команда завершила в топ-10 загального заліку.

Тарас Праведний
Рейтинг:
(Голосів: 0)

Коментарі 0

Увійти
Залишати коментарі на сайті дозволяється тільки при дотриманні правил.

Рейтинг букмекерів

Букмекер місяця