Вчора 0
Сьогодні 0

Ліга чемпіонів, постскриптум. Комок - ОК. А підтримати?

Всі команди групи В втрачали і набирали очки, а перше і останнє місце поділяють лише три пункти
01 жовтня 2021р. 18:08
Геннадій Комок відбив шість 7-метрових / Фото - Сергій Томко

У п'ятницю, 29 вересня, запорізький «Мотор» був близький до того, щоб поповнити очковий багаж в матчі з «Віве Кельце». Весь матч перебуваючи в ролі наздоганяючої сторони, моторівці на 54-й хвилині вийшли вперед (23:22 , Васильєв), А на 56-й могли відірватися з «+2»! Борис Пуховський на носовій хустці майстерно розібрався із захистом і кидав з шести метрів без опіки, але не зумів переграти Андреаса Вольффа На жаль, проста втрата, невимушене геройство. Шебетіча і видалення Моліни не дозволили розраховувати навіть на нічию, хоча всього лише парою хвилин раніше такий розклад вважався б вищою нагородою для «Віве». 25:26.

Мотор: Комок (15/41, 37%), В'юнік (н.в.); Малашінскас (9/13), Пуховський (6/11), Козакевич (3/5), Васильєв (3/3), ДЕНІСОВ (3/6), Горига (1/6), Шебетіч (0/4), Бохан (0/1), Тильте Ка Моліна, Кравченко, Бурза.в.), Турченко (н.в.). На 39-й хвилині видалений Бохан, на 53-й - Горига.

При всій витіюватості сюжету героєм поєдинку однозначно став Геннадій Комок Третю гру поспіль він демонструє зразкову міцність. На цей раз до 15 сейв додав дивовижний факт: з дев'яти семиметрових йому закинули тільки. два... Причому шість з них він парирував (ще один кидок потрапив в каркас)!

Після невдалого виїзду в Барселону (...25:36) Обійшлося майже без змін зі складом: продовжують відновлюватися воротар Іван Мороз і полівалентний Йонас Трухановічус, Пошкодження спини залишило поза грою Юрія Кубатко (Його страхує Едуард Кравченко), А Владислава Донцова тренерський штаб вирішив замінити Ігорем Турченко, Чий вихід в матчі з «Віве» не проглядався навіть на пару атак.

Стартовий склад читався легко: Комок - Денисов - Горига, Малашінскас, Шебетіч - Козакевич - Бохан плюс Моліна в обороні «чистим».

Уже в перші три хвилини «двіньки» примудрилися заробити Шебетіч (Другу гру!) І Горига Хорвата традиційно підміняє правша. Тільті, А Горігу - СуперБоря Розуміння, що. Пуховському виділяється небагато часу і втрата статусу основного, змусили того форсувати ситуацію. Як результат - перші три кидки в «молоко». Горига, в свою чергу, теж не відзначався, завершивши тайм з непривабливими 1/5. Як тільки Пуховський відчув свободу ігрового часу, такий собі міні-карт-бланш, пішли його робочі голи: чотири з п'яти плюс відкрилося більше рішень для Малашінскаса Ця парочка діє разом на ультра-швидкості, що дозволило збирати голи без задіяння намертво перекритого захистом. Бохана.

Так чи інакше, не найкращі 30 хвилин «Мотора» завершилися не «-3», найчастіше миготять на табло, а цілком обнадійливими 13:14 з гол- «баззером» Козакевича з 10 метрів (красива плюха!).

Саме час відзначити дії якраз Козакевича. Крайні гравці рідко заслуговують похвали, адже навіть абсолютна реалізація - часто не привід для уваги (адже вони нібито і так «повинні»). Нехай наш вінгер НЕ блиснув 100% -ми, але його робота перш за все в захисті - блиск. Ніхто в «Моторе» не вміє так підставлятися, змушуючи суперника фолити «на гравця», як це робить наша «двадцятка». А його гол з задньої лінії?

Звичайно, пересувати Козакевича в задню лінію - малоймовірне рішення (хоча Артема там багато років можна помітити на зборах і товариських іграх), але провис Луки Шебетіча змушує шукати варіанти. Хорват без вишуканості провів перші два матчі, а поєдинок з «Віве» лише підтвердив помилковість його знаходження на майданчику. Раннє видалення, 0/4 і найстрашніше - непідготовлений кидок по горобцях (те саме вже згадане геройство) за рахунку 24:25, коли на кону стояла нічия, на яку точно награв «Мотор».

Звичайно, можна посилатися на його пошкодження і пропущену підготовку, але три рази Гинтарас Савукінас довірив йому місце в основі. Шебетіч поки не відплачує тією ж монетою. Його вогкість і неповне розуміння малюнка гри команди підтверджують і 39% реалізації. Не знаю чому, навіть в заявку не проходить лівша Донцов, Але і Тільті справа - не вихід. По суті, за три матчі ми Сашу в справі не бачили взагалі.

Горига - Малашінскас - Пуховський, хіба не робочий варіант задньої лінії?

Словом, здивуюся, якщо 14 жовтня в Парижі ми знову побачимо Шебетіча в основі. Це місце треба заслужити.

Ну і окремо хочеться виділити в атаці Дениса Васильєва Ось хто-хто, а наш лінійний здорово вийшов з лавки, підстраховуючи Бохана, який чимало пропотів в центрі оборони. На рахунку Васильєва не тільки абсолют 3/3, але і зароблені «семиряки» і «двіньки», що дозволили «Мотору» на рівних відіграти поєдинок з одним з претендентів на участь в «Фіналі чотирьох».

• Розгромна поразка від «Барси» у 2-му турі стало 10-му для «Мотора» в єврокубках, в яких він провів 139 матчів.
  • Гинтарас Савукінас провів 20-й матч біля керма «Мотора» в Лізі чемпіонів. За цим показником він зрівнявся з Сергієм Бебешко і ділить друге місце. Довше всіх моторівцами керував Микола Степанець.

Всі тренери «Мотора» в Лізі чемпіонів :

• Микола Степанець / 47 матчів (+ 22 = 6-19)

• Гинтарас Савукінас (LIT) / 20 матчів (+ 9 = 0-11)

• Сергій Бебешко / 20 матчів (+ 6 = 1-13)

• Патрік Ромбел (POL) / 16 матчів (+ 7 = 3-6)

• Ростислав Ланевич / 6 матчів (+ 1 = 1-4)

22-й м'яч у ворота «Віве Кельце», який закинув Артем Козакевич, Став ювілейним - 4 000-м в єврокубках для «Мотора». Це друга ювілейний розпис правого крайнього в історії запорізького клубу.