Канада побила історичний антирекорд. Чим запам'ятався четвертий день ЧС-2021

Білорусів вимагають виключити, але вони набирають очки в матчах з фаворитами
25 травня 2021р. 13:10
Канада вперше за 25 років програла Німеччині на ЧС / Фото - IIHF

Четвертий ігровий день чемпіонату світу-2021 в Ризі був затьмарений скандалом, не пов'язаним з хокеєм. спочатку екс-президент Естонії закликав зняти з турніру збірну Білорусі, А потім мер Риги чомусь вирішив зняти білоруський прапор поблизу « Арени-Рига » ( хоча державну символіку Республіки Білорусь, на відміну від російської, ще не встигли заборонити на ЧС ). І це на тлі того, що в цей день команді Михайла Захарова треба було зіграти проти Чехії – на наступний день після історичної перемоги над шведами.

Проте, в цьому поєдинку вийшла справжня битва. Білоруси відкрили рахунок, але потім пропустили двічі поспіль. У третьому періоді команда Захарова відігралася завдяки шайбі Владислава Еременко, Але в овертаймі першу перемогу Чехії на турнірі приніс гол Домініка Кубаліка.

Білорусь набрала в матчах проти Словаччини, Швеції і Чехії чотири очки і зараз розташовується на четвертому місці в групі A.

Збірна Росії, яка очікує підкріплення з НХЛ, зазнала першої поразки на ЧС-2021, несподівано програвши Словаччини – 1: 3. У цьому матчі команда Валерія Брагіна змушена була обходитися без травмованих Костянтина Окулова і Михайла Григоренко, А походу матчу втратила ще й Андрія Кузьменко, І з знекровленої атакою закинула тільки одну шайбу – в середині другого періоду Олександр Барабанов реалізував більшість.

Словаки за хвилину до цього відкрили рахунок в рівному складі, а переможну шайбу в середині третього періоду Мартін Гернат закинув якраз, коли команда мала чисельну перевагу.

Словаки не втратили жодного очка в перших трьох матчах ЧС-2021 і на даний момент очолюють групу A.

« Ми розуміємо, хто ми і скільки нам довелося працювати, щоб вийти на цю позицію.

Одне із завдань тренерів і менеджменту – постаратися побудувати команду, де всі грають один за одного, поважають один одного і зберігають позитив. Ми все ще будуємо команду, кожен раз багато нових гравців.

Знаємо, що ми поки граємо нема за медаль, а за свої життя. Сподіваюся, будемо продовжувати це робити, це наш фокус », – сказав головний тренер словаків Крейг Ремзі після матчу.

Турнірне становище в групі A

У групі B неприємно продовжують дивувати канадці. На цей раз команда Жерара Галлана зазнала поразки в матчі проти Німеччини – 1: 3. Двічі за весь матч канадці не реалізували більшість 5 на 3 і вперше в історії зазнали три поразки поспіль на старті світової першості.

Німеччина обіграла Канаду на чемпіонаті світу вперше за 25 років.

На даний момент Канада йде на передостанньому місці в турнірній таблиці, випереджаючи Італію тільки по різниці занедбаних і пропущених шайб.

Італійці, до речі, до останнього буцалися з Латвією, програючи до кінця матчу всього лише 0: 1. На початку третього періоду Алекс Петан навіть зрівняв рахунок, але його шайба була не зарахована після відеоперегляду.

У кінцівці латвійці закинули дві шайби в порожні ворота і перемогли впевнено за рахунком – 3: 0.