ФТУ: «Лукашенко хвалиться перемогою білоруської тенісистки і піднімає келих за її успіх»

У федерації нагадали світу тенісу, що диктатори використовують перемоги своїх спортсменів для пропаганди
30 січня 14:57
ФТУ: «Лукашенко хвалиться перемогою білоруської тенісистки і піднімає келих за її успіх»

Федерація тенісу України опублікувала критичну заяву до міжнародного тенісного співтовариства з приводу перемоги білоруски Аріни Соболенко на Australian Open.

«Ми неодноразово закликали заборонити виступи усіх без виключення російських і білоруських спортсменів на всіх без винятку світових аренах. Справа навіть не в самих спортсменах, хоча багато з них є активними прихильниками своїх тоталітарних режимів й палко підтримують криваву війну проти України, а деякі навіть формально служать у збройних силах.

Головним моментом, на якому ми хочемо наголосити, є те, що держави-агресори використовують будь-які досягнення своїх атлетів для пропаганди й вихваляння власної системи та людожерницької ідеології.

Приклад Арини Соболенко, яка виграла Відкритий чемпіонат Австралії, є наявним свідченням справедливості вищенаведеної тези. Після трансляції півфіналу та фіналу змагань, що піратським методом з’явився в етері національного білоруського телеканалу, що само по собі є порушенням міжнародного права, самопроголошений президент Лукашенко вихваляється перемогою білоруської тенісистки й підіймає келих за її успіх.

Його геть не турбує те, що Соболенко виступає під нейтральним прапором, як того вимагають міжнародні тенісні організації. Для нього, як у принципі й для багатьох інших, вона представляє Білорусь і прославляє саме її.

Відкритий чемпіонат Австралії продемонстрував і інші приклади того, що спортсменів без прапорів ніхто не відокремлює від їхніх країн. Вакханалія з російськими прапорами та фотографуваннями на тлі портретів воєнного злочинця путіна, є ще одним аргументом змінити хибні рішення...

Ці події яскраво демонструють, що спорт не є «поза політикою». Навпаки, він уособлює собою один із політичних напрямків. Він використовується режимами у власних пропагандистських цілях.

Можна по-різному ставитися до конкретних спортсменів з тих чи інших держав. Але як можна сприймати країни-агресори, які заливають Україну кров’ю? Вони мають бути покарані вже сьогодні.

Заборона виступів спортсменів на міжнародних аренах – один із дієвих засобів ізоляції росії та білорусі. Цей засіб необхідно застосувати якомога швидше, замість того, щоб надавати агресорам майданчики задля їхнього самопіару.

Закликаємо ізолювати російських і білоруських спортсменів у кордонах їхніх держав негайно».

Нагадаємо, раніше в фіналі Відкритого чемпіонату Австралії Соболенко обіграла колишню росіянку Олену Рибакину.

Карен Агабекян
Рейтинг:
(Голосів: 0)

Коментарі 0

Увійти
Залишати коментарі на сайті дозволяється тільки при дотриманні правил.

X-Video: