Вчора 0
Сьогодні 0

Світоліна – в чвертьфіналі Майамі. Знову показала характер, якого так не вистачало на старті сезону

Та ще, схоже, і подолала комплекс Квітової
29 березня 2021р. 21:43
Еліна Світоліна / Фото - ESPN Tennis

для Еліни Світоліной Петра Квітова – одна з найбільш незручних суперниць в Туре, але при цьому одна з найбільш часто зустрічаються з нею.

Чешка – висока, з сильною подачею, так, до того ж, і лівша. Але при цьому великий досвід гри проти неї зробив Світоліну дуже підготовленою до цих зустрічей.

« З Петрою завжди складно грати, вона дуже чітко пробиває по м'ячу, тому в матчах з нею потрібно швидко рухатися », – сказала після матчу українка.

Дійсно, швидкий темп розіграшів завжди створює труднощі Квітової, яка далеко не завжди хороша в русі, тому намагається сама рухати суперницю своїми потужними і глибокими ударами.

До матчу в четвертому колі супертурніру в Майамі Світоліна обіграла Квітову тільки тричі, при цьому зазнавши сім поразок. Однак останні два матчі залишалися за українкою, і це вселяло оптимізм.

Перший сет, правда, його трохи зменшив. Квітолва зробила два брейка, жодного разу не упустивши свою подачу ( за рахунку 1: 1 ще й відігравши два брейк-поінта ) і за 35 хвилин святкувала перемогу в партії – 6: 2.

Втім, на цьому турнірі українка вже проходила щось подібне – у другому колі проти Шелбі Роджерс. У цьому матчі також залишалася надія, по грі Світоліной було помітно, що вона заряджена на боротьбу.

« Добре знаю Еліну, вона вийшла з піднятим плечима і широким кроком. Значить померти але нічого просто так не віддасть », – написав вже після матчу на своїй сторінці в Facebook колишній спонсор Світоліной Юрій Сапронов.

І, дійсно, українка заграла поувереннее. Відсоток потрапляння першим м'ячем у неї виріс з 33% до 52% при позамежній ефективності першої подачі ( 76% ), що відразу ж відбилося на рівні боротьби. Квітова також продовжувала діяти дуже надійно, але кульмінація все ж настала в кінці партії.

« Після програного першого сету мені потрібно було внести корективи в свою гру, підтягнути відсоток подачі, тому що Квітова грала неймовірно », – сказала Світоліна після матчу.

Перелом настав тоді, коли, здавалося, тай-брейку вже не уникнути. За рахунку 5: 5 чешка здригнулася, і Світоліна заробила перші брейк-поінти в сеті ( у Квітовій їх не було взагалі за всю партію – не доходило навіть до рахунку « рівно » в геймах на подачі українки ), і з другої спроби все ж зробила брейк, завдяки якому перевела гру в вирішальну партію.

Кураж Світоліной перенісся і на стартові гейми третього сету. Українка швидко повела 3: 0 з двома брейками в запасі і мала 40:15 в геймі на своїй подачі за рахунку 3: 0. Пояснити те, що сталося далі, не вдасться нікому, в тому числі і самої Еліні. Вона дозволила суперниці виграти чотири очки поспіль, зробити один зворотний брейк, а вже через кілька хвилин повести в рахунку 4: 3.

Але це тільки додало драматичності і краси моменту. Кінцівка сету перетворилася на справжню битву нервів, і її Світоліна виграла, не довівши справу навіть до тай-брейку. Робота з психологом, про яку так багато говорилося на початку року, все-таки проявилася в повній мірі на корті.

« Я щаслива, що впоралася з тиском в третьому сеті, і що матч закінчився в мою користь ».

Мабуть, це найважливіша фраза з інтерв'ю Світоліной на корті. Навіть при мінімальній публіці, тиск може бути колосальним. В першу чергу, з боку самої себе, і Світоліна змогла з ним впоратися.

Українка вперше з Підсумкового турніру-2019 обіграла суперницю з топ-10 світового рейтингу і зіграє в чвертьфіналі Майамі – турніру, який за своєю природою дуже схожий на турнір « Великого шолома ». Раніше тут українка тільки один раз доходила до цієї стадії, і тоді, в 2018-му році, програла Олені Остапенко. На цей раз вона знову може зіграти проти латвійки – Анастасії Севастової, – якщо та обіграє хорватку Ану Конюх. У будь-якому випадку, суперниця буде цілком прохідною, а сама Світоліна точно буде фавориткою наступного матчу.

« Такі матчі, як сьогодні, трохи додають впевненості до наступної гри. У чвертьфіналах грати завжди непросто, але я сподіваюся, що така перемога, як сьогодні, допоможе мені завтра, з ким би я не грала. Буде це Ана Конюх або Анастасія Севастова, це буде важкий матч ».

До цих слів Світоліной дуже важко щось додати. Вона усвідомлює все те, що у неї не виходило раніше на двотижневих турнірах, коли вона програвала за крок до вирішальних матчів, коли її зовсім трохи не вистачало на всю дистанцію. У тому числі, вона поступалася і не самим грізним і іменитим суперницям.

Без емоцій знову не обійдеться, але головне, щоб в кінці вони були позитивними. На турнірі в Майамі це вже стає приємною звичкою.