15:05
Монстр Джем
15:00
Тімберcпорт. Чемпіонат Австралії

Ілля Кваша відповів на заяви президента Федерації стрибків у воду, який запропонував позбавити його посади

Головний тренер збірної України бачить в цьому особисті мотиви Ігоря Лисова
27 вересня 19:12
Ілля Кваша відповів на заяви президента Федерації стрибків у воду, який запропонував позбавити його посади
Ілля Кваша / фото - Facebook тренера

Головний тренер збірної України Ілля Кваша спеціально для XSPORT прокоментував ситуацію, яка склалась між ним, Федерацією стрибків у воду, та особисто її президентом Ігорем Лисовим та триває вже не перший місяць.

Нагадаємо, що після чемпіонату світу з водних видів спорту, який пройшов з 17 червня по 3 липня, деякі спортсмени написали відкритий лист до Міністра молоді та спорту України Вадима Гутцайта, в якому розповіли про погрози, маніпулювання та не надання умові від Кваші в підготовці до чемпіонату світу. Кваша на той лист відповів по пунктах.

А нещодавно на пресконференції у Києві, яка була присвячена успіхам в цьому сезоні представників стрибків у воду та артистичного плавання, президент обох Федерацій Ігор Лисов, в присутності Вадима Гутцайта заявив, що Ілля Кваша не відповідає певним критеріям, які ставлять у Федерації до людини, яка обіймає посаду головного тренера.

З огляду на всі ці події ми вирішили почути версію самого Іллі Кваші про цю ситуацію.

«Днями президент Федерації України зі стрибків у воду та синхронного плавання Ігор Лисов запропонував розірвати зі мною тренерську угоду. Дана заява не була несподіванкою, бо кампанія з моєї дискредитації почалася задовго до цього. Але мушу розставити деякі крапки над «і», щоб у громадськості не склалося хибне уявлення про справжні мотиви таких дій зі сторони пана Лисова.

Ось уже 9 місяців, як я очолюю збірну, 8 з них – в період повномасштабної війни з агресором. У перші місяці завдяки підтримці колег-федерацій з Хорватії та Австрії (за що їм щиро вдячний), нам вдалося забезпечити належні умови для продовження тренувань та підготовки української команди до міжнародних змагань на базах Європи. Це також дозволило заощадити понад 10 млн грн передбачених на підготовку бюджетних коштів, так необхідних державі в умовах війни.

Що стосується мотивів подібних заяв,вони вкрай прості ,я вважаю що це бажання продовжити отримувати мільйони державних коштів на фінансування оренди приватного басейну та приватного готелю, збудованого компанією президента Федерації.

Щоб позбутися цієї залежності, з перших днів перебування на посаді я запропонував зробити постійну базу підготовки спортсменів (та перенести туди більшу частину обладнання, закупленого за кошти Міністерства) у державному басейні ЦСКА. Де ми всі, до речі, раніше і тренувались. Ціль проста – витрати на оренду державної інфраструктури щонайменше у 8-9 (!) разів нижчі за витрати на оренду приватного басейну пана Лисова. Значні зекономлені ресурси можна було б спрямувати на якіснішу підготовку команди до міжнародних змагань.

Така ініціатива одразу ж зустріла спротив зі сторони головного бенефеціара цієї історії. З тих пір в хід пішло все: дискредитація та тиск на тренерів та членів команди, наполегливі «прохання» відмовитися від посади, перешкоджання допуску до тренувальної бази та навіть показове ігнорування здобутків окремих спортсменів, які отримали міжнародні нагороди під моїм керівництвом.

На мою думку ціль проста – за допомогою адмінресурсу зберегти статусу-кво та поставити або повернути на моє місце лояльного (іншими словами, ручного) головного тренера. Неприпустимо, що від таких дій та використання монополії чи не єдиної наразі тренувальної бази для стрибків у воду в Україні, страждають наші спортсмени, ставши заручниками ситуації. Цьому слід покласти край!

Попри тиск та ситуацію, що склалася, я дуже вдячний за допомогу, підтримку та щоденну комунікацію з міністерством та його очільником Вадимом Гутцайтом, який щиро вболіває та докладає багато зусиль для підготовки команди. Бо діяти в умовах війни зі збірною, яка довгий час була розділена - не просто. Але дякуючи всебічній підтримці, ми робимо все від нас залежне, щоб забезпечити команду усім необхідним для належної підготовки.

Разом переможемо!»

Нагадаємо, що завдяки допомозі «Фонду солідарності» від МОК, НОК України та FINA збірна України з артистичного плавання невдовзі проведе великій збір у Туреччині.

Тарас Праведний
Рейтинг:
(Голосів: 0)

Коментарі 0

Увійти
Залишати коментарі на сайті дозволяється тільки при дотриманні правил.

X-Video: