Україна
Офіційний сайт:

Деталі турніру
Україна

Вольові перемоги Динамо та Руху, Минай все ще в грі та повна безнадія Металіста 1925

Головні підсумки 26 туру УПЛ

У вихідні відбулися сім з восьми матчів 26-го туру УПЛ. В останні тижні складається враження, що хороші тури у нашому чемпіонаті чергуються з поганими, і цього разу ми знову потрапили на поганий. Однак навіть у ньому можна спробувати знайти щось цікаве: Минай здобув першу перемогу за місяць і знову має шанси врятуватися від пониження у класі, Динамо проявило характер у Дніпрі та зуміло не відпустити ще далі донецький Шахтар, а Рух здобув вольову перемогу над Вересом

Пропонуємо до вашої уваги головні підсумки чергового ігрового тижня в українській національній першості.

Дніпро-1 - Динамо 1:2

Вже по перших хвилинах матчу стало зрозуміло, що київському Динамо буде важко, і справа навіть не у звичних для Дніпропетровської області частих повітряних тривогах: цього разу поєдинок перервала лише одна. Якісний пресинг Дніпра-1 створював гостям дуже багато проблем у побудові атак, і нуль ударів у площину за перший тайм виглядали як вирок для підопічних Олександра Шовковського. Перед самою перервою динамівці ще й пропустили: Михавко і Попов у максимально простій ситуації примудрилися вдвох програти боротьбу Гуцуляку у своєму штрафному майданчику, нападник вийшов віч-на-віч і холоднокровно перекинув Бущана.

Чи то Олександр Шовковський знайшов у перерві потрібні слова, чи киян так зарядила емоційна промова Андрія Ярмоленка перед стартом другої половини, але з роздягальні на полі Дніпро-Арени повернулося зовсім інше Динамо. Вже на 49-й хвилині біло-сині зрівняли рахунок після затяжної атаки, що завершилася точним ударом Кабаєва, а розв'язка протистояння настала на першій компенсованій хвилині, коли Динамо, що залишилося в меншості після вилучення Тимчика, все ж таки знайшло в собі сили провести вирішальну атаку, яка завершилася переможним голом Ванату з передачі Супряги

Завдяки цій перемозі столичний клуб зберіг відставання за чотири очки від Шахтаря, і, якщо до очного поєдинку 11 травня воно не збільшиться, можна буде навіть говорити про якусь мінімальну інтригу у чемпіонській боротьбі. Ну а Дніпро-1, четверте місце якого ще нещодавно здавалося гарантованим, тепер серйозно ризикує не зайняти навіть його, адже перевага над п'ятим Рухом становить лише один бал.

Минай - Чорноморець 2:0

На Закарпатті відбувся типовий матч команд, який для однієї мав величезне значення, а для другої – ніякого. Не можна сказати, що Чорноморець зіграв якось надто погано, але те, що саме Минай буде мотивованішим і агресивнішим, читалося ще до гри, і на полі все виглядало саме так. Господарям дуже допоміг ранній гол Корабліна вже на шостій хвилині, адже він швидко позбавив Минай необхідності всіма силами летіти в атаку, що у команди виходить не дуже. Ближче до середини другого тайму Ременяк зробив перевагу своєї команди комфортнішою, а от у Чорноморця жодних контраргументів на це не знайшлося.

Перша перемога за більш ніж місяць дозволила Минаю не лише перервати 5-матчеву безуспішну серію, а й уперше за дуже довгий час піднятися з останнього місця турнірної таблиці, опустивши туди Металіст 1925. Тепер відставання від зони перехідних матчів – всього одне очко, і все йде до того, що на нас чекає просто божевільна розв'язка боротьби за виживання.

ЛНЗ - Шахтар 0:3

Після двох складних перемог над Зорею донецький Шахтар здобув легку, розгромивши на виїзді ЛНЗ. Господарі були близькими до того, щоб утримати нічийний рахунок хоча б до кінця першого тайму, але гол Сікана на 40-й хвилині зіпсував ці плани підопічних Олега Дулуба. Для форварда гірників цей м'яч став уже дев'ятим у сезоні УПЛ та четвертим в останніх чотирьох поєдинках.

Коли Шахтар повів у рахунку, стало зрозуміло, що тепер урятувати черкаський клуб від поразки може лише якийсь курйоз чи форс-мажор. Але нічого подібного не сталося, і у другому таймі підопічні Маріно Пушича спокійно добили опонента. Спочатку Судаков своїм влучним ударом убив будь-які залишки інтриги, а крапку в матчі у компенсований час поставив Егіналду, який забиває у другому матчі поспіль. У підсумку 0:3: Шахтар продовжує йти до чемпіонства, а ЛНЗ – насолоджуватися тим, що цього сезону вони вже точно не вилетять.

Рух - Верес 3:1

Львівському Руху для того, щоб здобути чергові три очки на шляху до зони єврокубків, довелося напружуватися значно більше, адже Верес дав команді Віталія Пономарьова дуже серйозний бій. У першому таймі у господарів не виходило практично нічого, і після автоголу Слюбика на 30-й хвилині здавалося, що жовто-чорним вкрай важко уникнути втрати очок у цьому матчі.

Однак у другій половині фаворит все ж таки зумів переламати хід поєдинку і взяти своє. Спочатку Слюбик, слідом за голом у свої ворота, забив у чужі, і цей м'яч на початку тайму був неймовірно важливим. А протягом наступних 17 хвилин Рух забив ще двічі зусиллями Таллеса і Карабіна, і, по суті, вирішив долю дуже непростої зустрічі на свою користь.

Таким чином львівський клуб не просто відірвався від Полісся у боротьбі за п'яте місце, а й наблизився до четвертого, від якого команду Пономарьова відокремлює лише одне очко. А ось Верес це ж одне очко тепер відокремлює від зони прямого вильоту, і матч із Мінаєм, запланований на 6 травня, буде для підопічних Олега Шандрука справжнім фіналом.

Зоря - Оболонь 0:0

Хочеться стерти собі пам'ять, щоб подивитися цей шедевр із чотирма ударами у площину на дві команди ще раз. Перемога в цьому матчі могла б дозволити столичній Оболоні наблизитися до того, щоб залишити зону перехідних матчів, і саме пивовари прикладали трохи більше зусиль, щоб її здобути, але якихось конкретних і дієвих способів роздрукувати ворота суперника у підопічних Валерія Іващенка не знайшлося. Таким чином Зоря зберегла поки що комфортний відрив у п'ять очок від 13-го місця, а Оболонь втратила реальний шанс спробувати уникнути стиків, проте до кінця сезону такі можливості ще будуть.

Колос - Олександрія 0:0

Ще один феєричний та видовищний матч, після якого протистояння Зорі та Оболоні більше не здавалося таким нудним. З турнірної точки зору поєдинок був важливішим для Олександрії, яка ще не вирішила всі свої питання у боротьбі за виживання, але загалом обидві команди вирішили зосередитися на тому, щоб не програти, і зуміли успішно впоратися із цим завданням. Таким чином Олександрія й надалі випереджає Оболонь на чотири бали, але, якщо у найближчих трьох матчах ця відстань скоротиться, підопічні Руслана Ротаня серйозно ризикують вирушити до зони перехідних матчів, адже в останньому турі на них чекає виїзд на Оболонь-Арену.

Кривбас - Металіст 1925 3:0

Ще ближче до того, щоб попрощатися з елітним дивізіоном, став харківський металіст 1925. У команди Віктора Скрипника не знайшлося жодних аргументів у протистоянні з Кривбасом, і доля зустрічі була вирішена вже до кінця першого тайму, коли господарі повели 3:0 після голів Задераки, Микитишина та Луньова. Цією легкою перемогою Кривбас майже гарантував собі місце не нижче третього, а ось перспективи Металіста 1925 не вилетіти виглядають дуже сумнівно. Одне очко до зони перехідних матчів – не така велика проблема, проте в жодному з дев'яти поєдинків весняної частини сезону команда не показала, за рахунок чого вона може перемагати.

Матч Полісся - Ворскла відбудеться в понеділок, 29 квітня. Початок зустрічі – о 18:00.