Зараз 3
Вчора 6
Сьогодні 21
Завтра 13

Диво-гол Мудрика, дубль Довбика, дебют Ярмолюка і чемпіонство для чотирьох українців

Огляд виступу наших легіонерів в топових лігах

Для українських легіонерів в топових лігах, і не тільки в них, минулі вихідні вийшли дуже продуктивними. Вони забивали божевільні голи, досить успішно протистояли одним з найкращих футболістів світу і навіть ставали чемпіонами країн, в яких виступають.

Пропонуємо згадати, як проявили себе наші співвітчизники, які грають за кордоном.

Фантастичний гол Мудрика і невдалий матч від Зінченка

Одним з центральних матчів вік-енду не тільки для українців, а й для всієї футбольної Європи, було протистояння Челсі і Арсенала (2:2). Нас воно цікавило ще й в контексті очної зустрічі захисника канонірів Олександра Зінченка і вінгера синіх Михайла Мудрика. Обидва футболісти збірної України вийшли на лондонське дербі в стартовому складі, проте провели його абсолютно по-різному. У Зінченка матч відверто не задався: вже на самому початку він заробив жовту картку і в цілому відіграв не так впевнено, як зазвичай, результатом чого стала його заміна вже в перерві.

А ось для Мудрика все склалося просто прекрасно: на старті першого тайму він заробив пенальті, який реалізував Палмер, а на початку другого відзначився самостійно, якимось неймовірним чином закинувши м'яч за комір голкіперу Арсенала. Як підсумок Михайло отримав від WhoScored досить високу оцінку 7,4, ставши кращим гравцем своєї команди, а дія Олександра статистичний портал оцінив в 5,6 бала, і за цим показником він гірший серед всіх польових футболістів, які взяли участь в грі.

Солідна гра Миколенка

Віталій Миколенко і його Евертон в суботу гостювали на Енфілді, де в рамках чергового туру АПЛ зустрічалися з Ліверпулем. Завдання в українського лівого захисника була не з простих - закрити на своєму фланзі самого Мохаммеда Салаха. Однак впорався він з нею досить непогано і практично не дозволив зоряному єгиптянину створити будь-яку небезпеку біля воріт Джордана Пікфорда. Салах все ж відзначився двома голами, проте провини українця в цьому немає: перший м'яч був забитий з пенальті, а другий – в момент, коли Миколенка, якого замінили на 88-й хвилині, вже не було на полі. В результаті Ліверпуль переміг 2:0, а Віталій отримав від WhoScored солідні, як для команди, що програла, 6,8 – третій найкращий результат в складі ірисок.

Чергова поразка Забарного

Борнмут Іллі Забарного все ніяк не може перемогти в АПЛ, хоча сам українець стабільно грає по 90 хвилин в кожному матчі, і зробити крайнім в результатах команди конкретно його точно не можна. На цей раз вишні програли будинки Вулвергемптон (1:2), пропустивши вирішальний м'яч на 88-й хвилині, а Забарний отримав другу в сезоні жовту картку і оцінку 6,2.

Найкращий матч сезону для Довбика

Артем Довбик, здається, остаточно освоївся в іспанській Жироні. Тепер він більше не новачок, якому ще належить звикнути до команди і набратися впевненості в своїх силах, а повноцінна бойова одиниця, здатна перевертати долю складних протистоянь. У поєдинку проти Альмерії (5: 2) український форвард взяв справу в свої руки в кінцівці першого тайму, коли його команда поступалася 1: 2. Спочатку він завершив точним ударом ефектну стінку з Дейлі Бліндом, а потім прекрасно розібрався в чужій штрафний після передачі з глибини від Яна Коуту. Цей дубль допоміг Жироні вийти вперед і спокійно довести матч до переможного кінця, а Довбику – увірватися в топ бомбардирів Ла Ліги і отримати від WhoScored оцінку 8,4, ставши кращим гравцем матчу.

Поразка від колишньої для Маліновського

В рамках 9 туру Серії А Руслан Маліновський разом з Дженоа приїхав в Бергамо, де свого часу переживав хороші часи в складі Аталанти. Нинішня команда українця досить довго трималася в протистоянні з колишньої, але в середині другого тайму все ж не витримала і в підсумку поступилася 0:2. Сам Маліновський вийшов на гру в стартовому складі і провів на поле 83 хвилини, за які не допоміг своїй команді забити, проте виглядав цілком гідно, і заробив від WhoScored оцінку 7,4.

Дебют Ярмолюка в АПЛ

На цих вихідних в Англійській Прем'єр-лізі дебютував ще один українець, який чекав цього моменту досить давно. 19-річний півзахисник Брентфорда Єгор Ярмолюк вперше вийшов на поле в складі першої команди. Це сталося на 76-й хвилині переможного матчу проти Бернлі (3:0), коли господарі вели в два м'ячі. Таким чином Єгор став 11-м українцем в історії, що зіграв в Прем'єр-лізі, а ще в суботу виникла цікава ситуація, коли всі п'ять діючих представників України в чемпіонаті Англії з'явилися на полі в один день. Звичайно, за 15 хвилин ігрового часу молодий футболіст не встиг зробити чогось видатного, проте початок покладено, і це в даному випадку найголовніше.

Українець Віктор Коваленко зіграв 10 заключних хвилин в матчі свого Емполі проти Удінезе (0:0), Едуард Соболь провів поєдинок Страсбурга проти ПСЖ (0:3) на лаві запасних, Андрій Лунін вже традиційно залишився на заміні в протистоянні Севільї і Реала (1:1) Віктор Циганков не потрапив в заявку Жирони, Анатолій Трубін також не заявлений на кубковий матч Бенфіки проти Лузітанія (4:1).

Валенсія Романа Яремчука проведе свій поєдинок 10 туру Ла Ліги проти Кадіса в понеділок о 22:00.

Чемпіонські титули для Бєсєдіна, Макаренка і ще двох українців

Досягнення легіонерів в більш скромних чемпіонатах часто залишаються поза нашою увагою, але це не той випадок, адже на вихідних відразу четверо українців стали чемпіонами країн, в яких виступають. Казахстанський Ордабаси, за який грають наші Артем Бєсєдін і Євген Макаренко, вперше в історії виграв чемпіонат Казахстану. У тріумфальному сезоні Бєсєдін відзначився двома забитими м'ячами, а Макаренко – одним голом і двома асистами. Більш того, свій другий результативний удар Артем завдав в недільному чемпіонському матчі проти Шахтаря Караганда (3:1). Удар – це голосно сказано, адже, як і у випадку з першим взяттям воріт м'яч просто вдало відскочив від українця. Однак гол не пахне, а в разі Бєсєдіна – не пахне подвійно.

Ще два українці, Артем Щедрий і Роман Мірошник, добули чемпіонський титул в складі литовського Паневежисі, який вперше за три роки зумів перервати гегемонію Жальгіріса.