Гутцайт: « 19 медалей – це реально великий успіх України »

Міністр упевнений, що кожна олімпійська медаль важлива
08 серпня 2021р. 15:45
Вадим Гутцайт / Фото: sport.gov.ua

Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт в ефірі Студії Олімпійські ігри на UA: Перший висловився про виступ збірної України в Токіо-2020.

« 19 медалей – це реально великий успіх України на Олімпійських іграх. Ви ж бачили як ми важко починали цю Олімпіаду, бачили, який тиск був на наших спортсменів, коли гранди наші не отримували медалей. Потім, коли наші спортсмени почали вигравати, перемагати. Бронза – велика нагорода на Олімпійських іграх.

Так, нам не пощастило мати більше золотих медалей. Поразка Олександра Хіжняка для всіх нас, для всієї України – це було дуже болюче поразка. Ми на 100% чекали від нього золото, все до цього йшло. Я був на його півфіналі, коли у нього був дуже складний бій. Він переміг, це, як говорили, був золотий бій за перше місце.

Ми розуміли, що він буде чемпіоном, оскільки бразилець був йому під силу. Але так сталося. Але треба дивитися, що 19 нагород, 19 медалей ми отримали. Ми в першій двадцятці за кількістю медалей, ми зайняли 16-е місце в заліку всіх країн. 206 учасників Олімпійських ігор, а ми – 16-е по медалях. Я вважаю, що це успіх.

Потрібно про це говорити, потрібно про це кричати, дякувати всіх наших спортсменів, тренерів. Я хочу подякувати всім наше українське спортивне співтовариство, що нас підтримували. Хочу подякувати всім українців, ми відчували цю підтримку. Мені дзвонили, писали, ми відчували, що всі хворіли.

Наприклад, вчора мене зупинила поліція і кажуть, мовляв, як шкода, що програв Хіжняк. Але при цьому бронза в артистичному плаванні. Так що все хворіли, все дивилися, дуже приємно, коли вся країна вболіває за наших спортсменів ».

Нагадаємо, раніше збірна України в Токіо-2020 завоювала 19 медалей, З яких лише одне золото.