П'ятиборство, скелелазіння та навіть брейк-данс: п'ять непопулярних видів спорту, в яких наші спортсмени виступають на Олімпіаді
![П'ятиборство, скелелазіння та навіть брейк-данс: п'ять непопулярних видів спорту, в яких наші спортсмени виступають на Олімпіаді](/upload/resize_cache/iblock/6f6/916_537_2/6f66d96390987d3b00d004aa457b8015.jpeg.webp)
У французькій столиці тривають Олімпійські ігри-2024, а ми продовжуємо уважно стежити за успіхами українських спортсменів на них. Жива легенда світового фехтування Ольга Харлан вже подарувала нашій країні першу медаль, здобувши бронзу у фехтуванні на шаблі.
Фехтування можна сміливо відносити до так званих коронних видів спорту для України на ОІ. Він входить до десятки тих, які за всю історію участі наших спортсменів в олімпіадах приносили країні найбільшу кількість медалей, а на рахунку однієї лише Ольги Харлан тепер уже п'ять олімпійських нагород: одна золота, одна срібна та три бронзові.
Набагато менше уваги дістається атлетам, які виступають у рідкісних і непопулярних видах спорту. У більшості випадків тут уже не йдеться про боротьбу за медалі, проте один факт того, що вони представляють нашу країну в дисциплінах, про які багато хто навіть не чув, вже заслуговує на повагу: чим більше України навколо, тим краще, а особливо зараз, за часів повномасштабної війни.
Ми вирішили виправити цю несправедливість та розповісти про представників України у тих видах спорту, які не надто популярні та розвинені в нашій країні, проте така ситуація не заважає цим хлопцям захищати її честь на головних спортивних змаганнях планети.
Брейк данс
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-07-31 09.47.25.jpeg)
Представники нашої країни вибороли у цьому виді одразу три ліцензії, які розігрувалися на кваліфікаційних турнірах. Серед жінок путівку на ігри вдалося здобути Катерині Kate Павленко та Ганні Stefani Пономаренко, а у чоловічих відбіркових змаганнях ліцензію отримав Олег Kuzya Кузнєцов.
Спостерігати за цим незвичним для Олімпіади дійством можна буде 9 та 10 серпня. Спочатку перші в історії ОІ медалі з брейк-дансу розіграють жінки, а другого дня позмагаються чоловіки.
Спортивне скелелазіння
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-07-31 09.47.20.jpeg)
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-07-31 09.47.23.jpeg)
А серед чоловіків Україну у скелелазінні представить Ярослав Ткач, який також потрапив до десятки найсильніших за підсумками кваліфікації у Будапешті. Слідкувати за вступами наших можна буде починаючи з 5 серпня.
Сучасне п'ятиборство
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-07-31 09.47.15.jpeg)
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-07-31 09.47.18.jpeg)
У чоловіків ліцензію вибороли Владислав Чекан та Олександр Товкай, а єдиною представницею України серед жінок буде Валерія Пермикіна. Стежити за ними на олімпійському турнірі з сучасного п'ятиборства можна буде починаючи з 8 серпня.
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-07-31 09.47.13.jpeg)
Бадмінтон
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-07-31 09.47.11.jpeg)
Однак без українського сліду на олімпійському бадмінтонному турнірі все ж таки не обійшлося: нашу країну представляла Поліна Бугрова, яка отримала це право завдяки своєму місцю у світовому рейтингу та обмеженню за кількістю спортсменів від однієї країни.
На жаль, наша спортсменка вже завершила свій виступ на Олімпіаді, не зумівши посісти перше місце у своїй групі та вийти у плей-оф. Однак Поліна не залишила турніру без перемоги: у своїй заключній грі в Парижі вона здолала чеську спортсменку Терезу Швабікову (21:19; 19:21; 21:18).
Настільний теніс
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-07-31 09.47.07.jpeg)
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-07-31 09.47.09.jpeg)
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-07-31 09.47.05.jpeg)
Продовжуватимемо вірити у всіх спортсменів, які виступають під українським прапором, незалежно від того, в яких дисциплінах вони змагаються і за що борються. Звичайно, принцип головне не перемога, а участь зовсім не актуальний для великого спорту найвищих досягнень, проте не дарма цей принцип називають олімпійським, адже тут, у деяких випадках, лише факт участі – вже серйозний успіх.
Михайло Цирук спеціально для ХSPORT.ua
У матеріалі використано фото Getty images, НОК України
Коментарі 0