Вчора 19
Сьогодні 14

Нічия з Фінляндією відчувається як поразка. Привид других матчів не покидає Україну

У команди Шевченко більше немає права на помилку

Які ж різні емоції від двох нічиїх збірної України за кілька днів. 1: 1 з Францією ми відчували, як перемогу, а аналогічний результат проти Фінляндії дуже неприємно пахне поразкою.

Шевченко використовував ротацію, схема України була досить хаотичною

Здається, що схема збірної України в матчі з Фінляндією була ідентичною розстановці в грі з Францією ( ті ж 3 центральних захисника з вінгбеками, відсутність номінальних вінгерів ), але все ж проти чемпіонів світу у « синьо-жовтих » на позиціях було більше порядку, кожен чітко виконував свої дії. У матчі з Фінляндією був помітний якийсь хаос. Замість Кривцова в центрі захисту Шевченко вибрав Міколенко, якому, здається було не дуже комфортно на цій позиції. Віталія постійно хилило до вінгбек Соболя і виходило так, що перекіс в грі « синьо-жовтих » йшов саме на лівий фланг, де грали відразу два лівих однопланових захисника, Макаренко змінив Сидорчука і зайняв місце опорника, до нього опустився Зінченко, а Малиновський грав під Яремчуком. Так вийшло, що вінгер в цьому матчі був лише один – Зубков, але і він не грав на звичній позиції, постійно змінюючи місце дислокації на поле. В цілому ж протягом усього матчу було до кінця не зрозуміло, хто яке місце повинен займати на поле. Можливо, це і збивало з пантелику фінів, які саме в першому таймі досить важко справлялися з атаками України. Один вінгер, два лівих захисника по всьому флангу, Малиновський в ролі відтягнутого форварда – Шевченко дійсно придумав щось не статичне, а постійно рухається механізм. Гравці займали досить розмиті позиції і плутали суперника.

Фінляндію потрібно було прибити в кінці першого тайму

Мабуть, кращий відрізок збірної України у всьому матчі – друга половина першого тайму. Саме тоді потрібно було вирішувати питання про переможця в цій зустрічі і зі спокоєм виходити на другий тайм. У той період Україна грала дуже гостро, а іноді здавалося, що « синьо-жовті » розігрували хокейне більшість – аж надто сильно фіни притискалися до своєї штрафної і погано справлялися з натиском господарів поля. Але постійно не вистачало завершального удару, точної передачі, одного миті. Гол назрівав, але він не був забитий в потрібний момент. І з перервою все це випарувалося.

Україні дуже не вистачало Шапаренко

Відсутність Шапарень в матчі з Фінляндією виглядало як не дуже логічне рішення від Шевченка ( хіба тільки у хавбека якесь пошкодження, у що слабо віриться, адже Микола пішов на розминку ще в першому таймі ). Саме Шапаренко повинен був розривати Фінляндію розумними пасами і направляти гру збірної на пару з Малиновським в цій грі ( це міг намагатися робити і Зінченко, але він грав набагато нижче ). Протягом усього матчу відчувалося, що Малиновському не вистачає того самого розумного партнера, який володіє достатніми технічними характеристиками, і постійно в голові крутилася думка про Шапаренко. Микола з його манерою гри якнайкраще підходить для того, щоб розкривати насичену оборону суперника з центральної зони. Чому він так і не з'явився на поле в другому таймі, коли Україні стало грати набагато складніше – загадка.

У другому таймі Фінляндія адаптувалася до України

Здається, головний тренер суперника Марку Каннерва провів серйозну бесіду зі своїми підопічними в перерві, адже в другому тайм збірна Фінляндії більше не давала Україні тієї свободи, яка з'являлася у « синьо-жовтих » в першій половині зустрічі. Фіни вивчили маневри найактивнішого гравця команди Шевченка – Малиновського, осмислених атак від господарів ставало все менше, як і ударів по воротах. У другій половині зустрічі темп був рваним, що відверто працювало на руку Фінляндії, яка приїхала до Києва з ключовим завданням – не програти.

Гол Мораеса був дещо несподіваним, але не шокував Фінляндію, а навпаки – підзадоріть. Дивна і психологічна стійкість суперника – фіни в той же момент включилися в гру і вже через кілька хвилин могли кілька разів забивати.

Гол Фінляндії – не тільки нещасний випадок Міколенко

Звичайно, забитий м'яч у ворота Буща – в першу чергу індивідуальна помилка захисника « Динамо ». Але до цієї помилку привів перелік неприємних моментів біля воріт України і вкрай неправильна тактика « синьо-жовтих » після того, як вони відкрили рахунок.

Збірна України почала занадто сильно притискатися до воріт і грати на утримання, а Фінляндія створювала свої моменти дуже легко. Гол в наші ворота реально назрівав, і навіть не один. Замість того, щоб заспокоїти гру і притримати м'яч, команда Шевченка почало сідати на свої ворота і просто віддала нитки гри в руки супернику. Саме тому не можна назвати гол імені Міколенко випадковим. Він образливий, але логічний. Здається, це була одна з найслабших 10-хвилинок збірної України за останні роки ( якщо не враховувати ковідний розгром від Франції в товариському матчі ).

Другі матчі – прокляття України

Вже не вперше збірна України відмінно починає двухматчевий цикл, а друга зустріч дається команді дуже важко. Досить згадати найсвіжіші приклади з відбору на Євро-2020 і останнього розіграшу Ліги націй. Нічия з Португалією ( 0: 0 ) і дуже важка перемога над Люксембургом з відвертою часткою везіння ( 2: 1 ). Розгром Сербії ( 5: 0 ) в тій же кваліфікації і знову скромна і слизька перемога над тим же Люксембургом через кілька днів ( 1: 0 ). У ЛН - перемога над Швейцарією ( 2: 1 ), а через пару днів - розгром від Іспанії ( 0: 4 ).

Є і недавній приклад з кваліфікації на минулий ЧС-2018. Впевнена перемога над Туреччиною ( 2: 0 ), і провальний матч з Ісландією ( 0: 2 ) через пару днів.

Ситуація повторюється знову: спочатку героїчний матч в Парижі з Францією ( 1: 1 ), але образлива втрата очок з фінами, які свідомо вважалися аутсайдером поєдинку. До того ж ковідная реальність підкинула Шевченко і третій матч через кілька днів – проти Казахстану 31-го березня. На жаль, синдром друге матчів перетворюється в якусь неприємну тенденцію для « синьо-жовтих ». Прикро, що гідний результат проти Франції частково нівельований втратою очок з Фінляндією.

Робити висновки дуже рано, адже вся боротьба ще попереду. Ця осічка повинна стати уроком для Шевченка. Проте, права на помилку в матчах ні з Францією у України більше немає. Якщо звичайно перед командою стоїть завдання боротися за перше місце в групі.

Огляд матчу Україна – Фінляндія ( 1: 1 )