Козакевич - другий українець, який закинув 250 м'ячів в Лізі чемпіонів

Незважаючи на офіційний статус, поєдинок ПСЖ - «Мотор» виконував функцію контрольного
18 жовтня 2021р. 22:09

У четвер, 14 жовтня, запорізький «Мотор» провів матч 4-го туру Ліги чемпіонів в Парижі проти місцевого ПСЖ і поступився - 32:40.

Мотор: Комок (11/48, 23%), В'юнік (2/5, 40%); Козакевич (7/9), Малашінскас (5/9), Шебетіч (5/8), Бохан (4/6), Пуховський (3/7), Донцов (3/4), Васильєв (2.в.), Кравченко (н.в.).

Виїзд в гості до одного з фаворитів Ліги чемпіонів навряд чи розглядалося «Мотором» зайвим приводом зачепити окуляри. Куди цікавіше було поглянути на готовність українського клубу дисципліновано відпрацювати 60 хвилин.

І якщо в Барселоні розгрому уникнути не вдалося, то паризькі «-8», скоріше, запишемо в розряд робочого результату. Причому поєдинок носив немов товариський характер, а інтрига трималася лише перші 20 хвилин.

У стартовому складі відзначаємо поява Пуховського, витіснив з основи Горігу, і факт двох замін під час переходу (Васильєв і Моліна змінювалися з Козакевич і Шебетічем). Третина матчу запоріжці висіли на спині іменитого суперника (10:10) багато в чому завдяки діям Геннадія Комка. На жаль, кінцівка тайму пройшла під знаком Миколи Карабатіча і Недіма Ремілі, які відправили команди на перерву, по суті, закривши питання переможця - 19:14.

Насторожив і той факт, що за винятком Малашінскаса, перші 30 хвилин наша задня виглядала на рідкість блякло. Знову не потрапив в ритм Шебетіч (він реабілітується в другому таймі), не пішла гра ні у Пуховського, ні у Гориги.

У цьому розрізі доводиться розуміти, що Тільті розглядається, як підміна Малашінскасу в центрі (Айденас не дав приводу засумніватися в своєму класі) і в крайньому випадку справа на незручному. На цей раз Олександр на майданчику не з'явився взагалі, оскільки на правому фланзі свій, по суті, перший шанс отримав Донцов.

Хоча і шансом його поява назвати складно. Тут швидше двохвилинний видалення Шебетіча виштовхнуло українця на майданчик. Ми неодноразово дивувалися, чому українець іноді взагалі не потрапляє заявку, і матч з ПСЖ показав, що не дарма дивувалися. Три з чотирьох і, здається, як мінімум тверде місце в заявці на матч з «Динамо» він відвоював.

Владу хоча б частину того пакету довіри, який виділяється Шебетічу, і, можливо, справа все виглядало б набагато гостріше, ніж в перших трьох матчах.

Конкуренція веде до прогресу. Дана прописна істина яскраво ілюструє те, що сталося в Парижі. Донцов на хвилі впевненості отриманих від забитих голів літав по майданчику, відпрацьовуючи в обороні (проти Миколи Карабатіча!), Але отримав «пастку», тим самим випустивши Шебетіча. Лука, в свою чергу, зрозумів, що «безліміт» ігрового часу з таким Донцовим може і закінчитися, видавши ударну кінцівку - чотири точних кидка з чотирьох!

Другий тайм не похитнув ПСЖ, але моторівці все ж мали міні-шанси зачепитися за результат, коли підібралися до «-3» з правом атаки. Кожна помилка каралася блискавично і тепер уже «Мотор» повис на межі розгрому. На щастя, В'юнік і правий фланг відсунули двозначну перевагу парижан до робочих «-8».

За схемою матчів жіночої збірної України спробуємо новий формат, коротко оцінюючи дії кожного виконавця «Мотора».

Комок. Видав відмінний перший тайм і частина другого. На його рахунку 11 сейвів в Парижі і 52 (!) - за чотири матчі. Космічні цифри. Для порівняння в минулому сезоні за 7 матчів він зібрав 28 порятунків. Дабл-сейв проти Хансена - пом'якшувальний десерт в умовах пропущених 40 командних м'ячів.

В'юнік. На мій погляд, третій за силою воротар України (після Комка і Терехова). Відмінно виходить з лавки. Один із співавторів порятунку від розгрому. Сюди вписую панч-лайн заїзду в Париж - як стало відомо, Іван Мороз прооперований і пропустить Євро-2022.

Моліна Виконує величезний обсяг роботи, дуже корисний і ефективний в цілому, але 40 пропущених м'ячів змушують приберегти похвалу до наступних матчів. Трухановічус, що захищається в центрі, в наступному матчі точно не зіграє.

Малашінскас. Головний конструктор команди. За системою «гол + пас» значно випереджає партнерів по команді. Зіграв на звично високому рівні.

Пуховський. Поєдинок з ПСЖ не в плюс СуперБорі. Кульгала реалізація, але він як і раніше кращий бомбардир євросезону (18 м'ячів, як і у Айденаса).

Горига Помітно здав в останніх матчах і у справі втратив місце в основі. З'явився в першому таймі і нічим не запам'ятався, у другому зіграв собі в плюс (2/2). Хто вийде в основі зліва в матчі з «Динамо» - питання відкрите.

Шебетіч. Рідкісний випадок - правий фланг зіграв якісніше лівого. Підпирання ззаду Донцова змусило Луку провести ударний другий тайм. Кращий за вісім зіграних.

Донцов. Другий вихід на майданчик в євросезоні і перші кидки. Питань немає - напевно завоював право отримати «живі» хвилини в наступному, лобовому матчі проти одного з головних конкурентів, румунського «Динамо».

Бохан. Закинувши три м'ячі, попросив заміну ще на початку поєдинку. В цілому, зі своїми обов'язками справлявся. Сник у другому таймі.

Васильєв. Дуже добре. Робота в обороні плюс високий відсоток реалізації (86%!) Не залишають приводу для критики. Чи жарт, наш другий (!) Лінійний входить в топ-5 бомбардирів команди. На його рахунку вже 12 «банок».

Бурзак. Має мало ігрового часу, але четверту гру поспіль працює на користь команди в основному в обороні. В атаці складно вискочити через спін Бохана і Васильєва.

Денисов. Лівий крайній залишався немов поза грою, хоч і зробив два кидки. Поступився чимало ігрових хвилин молодому партнеру по команді.

Касай. Молодий партнер Денисова вийшов на майданчик вже на 12-й хвилині. Також залишався на голодному пайку, поки не поліз на непідготовлений кидок з гострого кута в другому таймі. У заявку Олександр потрапляє стабільно, але на майданчик виходить лише в половині випадків.

Козакевич. Правий крайній, здається, загравав з нами , кажучи про невдоволення власними діями.

Чи не можемо погодитися - став кращим бомбардиром в команді (сім м'ячів), не боявся брати ініціативу на себе. Зокрема легко один в один впорався з Ніколою Карабатічем. Був на ходу весь матч, так і не дозволивши вийти Кравченко хоч на кілька хвилин.

P.S. У матчі з ПСЖ Артем Козакевич переступив позначку в 250 голів в Лізі чемпіонів (зараз - 251), тим самим обігнав Владислава Остроушко (249) і став другим бомбардиром в європейській Суперлізі серед українських гандболістів. Топ-снайпером залишається Сергій Онуфрієнко - 348 м'ячів.